Převaha stvrzena výhrou! Oceláři se v sérii ujímají vedení

08.03.2023 · Adam Sušovský
Drama až do posledních vteřin, se šťastným koncem! Oceláři zvládli vstup do vyřazovacích bojů, Litvínov porazili 3:1 v zápase, ve kterém měli výraznou převahu, spoustu šancí a v závěru také pořádný kus štěstí. Už ve čtvrtek se hraje ve WERK ARENĚ odveta!
PK1, středa 8.3.2023
Litvínov
3:1
Třetiny: 0:0, 1:1, 2:0  Branky a nahrávky: 26. Dravecký, 47. Kurovský (M. Roman, Mar. Adámek), 60. M. Růžička (Marcinko) – 39. Kudrna (Sukeľ). Rozhodčí: A. Jeřábek, Jaroš – J. Svoboda, D. Klouček. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 089. Střely na branku: 38:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1. Stav série: 1:0.
Mazanec – Marinčin, Smith, Kaňák, J. Jeřábek, Mar. Adámek, Doudera – M. Růžička (A), Marcinko, Daňo – Voženílek, Hudáček, Nestrašil – Dravecký (A), Vrána (C), Chmielewski – Kurovský, M. Roman, Buček – Hrňa.
M. Tomek – Strejček, Zile, D. Zeman, Freibergs, Jaks, Demel (A), Šalda – Abdul, Sukeľ (C), Kudrna – Zdráhal (A), Estephan, Š. Stránský – Hlava, Gut, Straka – Zygmunt, Jurčík, Havelka.

Hned úvodní zápas série předkola Generali Česká pojišťovna play off 2023 ukázal, jak těžká dřina to bude. Litvínov pod prvních minut ukazoval herní pohodou, kterou si přenesl spolu se šesti výhrami v řadě z konce základní části. A minimální první minuty patřily hostům, kteří si vynutili několik závarů a naráželi zejména na výborného Marka Mazance. Jeho nejtěžší zákrok přišel na začátku osmnácté minuty, když betonem zastavil v rozkleku takřka gólovou dorážku Straka.

Třinec se začal osmělovat až po přestávce, Oceláři získávali místy drtivou herní převahu, která byla často umocněna také přesilovými hrami. Ve 26. minutě navíc WERK ARENA poprvé jásala, chybu Freibergse ve středním pásmu potrestal v samostatném úniku Vladimír Dravecký a propálil do té doby bezchybného Tomka.

Od té doby se i nadále hrálo především před litvínovským brankářem, už o tři minuty později to byl znovu Dravecký, kdo ve velké šanci mohl přidat další gól, ale při dorážce Marcinkovy střely vsadil na razanci na úkor přesnosti. A protože další velké šance spálil Kurovský i Voženílek v přečíslení dva na jednoho, přišel z ničeho nic trest. Litvínov vyhrál při ojedinělé návštěvě útočné třetiny buly po pravé ruce Mazance, ten nic neviděl a Andrej Kudrna pálil přesně do odkryté části branky - 1:1, Oceláři byli v šoku.

Ani ve třetí třetině ale domácí celek neupustil z aktivity a šel si pro první výhru v sérii naproti, ve 46. minutě Daňo trefil tyč, ale o minutu později už hlediště explodovalo nadšením, to když Roman před brankou viděl perfektně Daniela Kurovského a ten se po krásné střele řítil k mantinelu radovat spolu s diváky - 2:1!

Oceláři následně ještě měli pár dobrých příležitostí, aby Litvínovu odskočili na dvě branky, nakonec si ale museli vybrat také kus štěstí. Poslední minuty se totiž hosté odhodlali k závěrečnému náporu, chvíli dokonce hráli také přesilovku pět na tři, ale Mazanec všechno pochytal a nakonec mu při střele Kudrny také pomohla branková konstrukce. A tak měli poslední gólové slovo zápasu domácí, pouhé dvě vteřiny před koncem trefil prázdnou branku Martin Růžička.

Třinec zvítězil 3:1, má první bod v sérii a ve čtvrtek bude chtít znovu na domácím ledě přidat další.

Zdeněk Moták (Oceláři Třinec): „V první třetině se obě mužstva oťukávala a čekala, co udělá soupeř. Druhá třetina byla z naší strany výborná, svým pohybem jsme si vynutili přesilové hry a měli jsme dostatek příležitostí. Bohužel jsme dali jen gól z úniku a ze standardní situace branku dostali. Třetí třetinu jsme opět hráli výborně. Pracovali jsme, bojovali, dřeli. Myslím si, že jsme si první bod zasloužili.“

Karel Mlejnek (Verva Litvínov): „První třetina byla typická pro play off, ěla oboustranně hodně taktických prvků. Druhou třetinu ovlivnila naše nedisciplinovanost. Sice jsme přesilovky soupeře ustáli, ale dostal se do hry. Výborné však bylo, že jsme vyrovnali na 1:1. Třetí třetina byla o tom, kdo dá branku, a to se povedlo Třinci. Prohráli jsme, nezbývá nám nic jiného, než to hodit za hlavu a připravit se na další zápas.“