Po tuhém boji druhá výhra!

05.04.2011 · Adam Sušovský
Oceláři se ve finálové sérii s Vítkovicemi ujímají vedení 2:0 na zápasy! Rozhodl o tom 61 vteřin před koncem druhého utkání Václav Varaďa, který svou důraznou dorážkou odmítl prodloužení. Vítězství 2:0 poté pečetil ránou do prázdné brány Martin Adamský!
F2, úterý 5.4.2011
Vítkovice
2:0
Třetiny: 0:0, 0:0, 2:0  Branky a nahrávky: 59. Varaďa (Růžička), 60. Adamský (Růžička, Zíb). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5200. Průběh utkání: 2:0. Stav série: 2:0.
Hamerlík - Richter, Hudec, Seman, Zíb, Lojek, Krajíček, Hrabal - Varaďa, Bonk, Růžička - Polák, Polanský, Adamský - Orsava, Kohn, Květoň - Hrňa, Peterek, Koudelka - McGregor
Málek - Malík, Trnka, Rehák, Vosátko, Ficenc, Punčochář, Ovčačík, Bartoň - Káňa, Ujčík, Tomas, Vrána, Huna, Húževka, Strapáč, Pohl, Klimek, Szturc, Sýkora, Burger

Velký prim v prvním utkání série hrály přesilové hry. Také proto Vítkovice přistoupily k utkání daleko zodpovědněji a fauly v úvodní třetině plynuly pouze z velkého tlaku Ocelářů. Ten nastartoval pokusem do břevna Martin Koudelka, jehož nádhernou přihrávkou uvolnil před bránu Jan Peterek.

Přestože se Vítkovicím v první části zlepšit disciplínu nepodařilo, povedlo se jim alespoň eliminovat třinecké přesilovky. Vysunutým napadáním znemožňovaly palběvyzývající přihrávky na Zíba, a Třinec si s tím nedovedl poradit. Kromě samostatného průniku Radka Bonka si proto ve třech početních výhodách v úvodní třetině větší šanci nevytvořil.

Hosté sice byli střelecky aktivnější, ale ne příliš nebezpeční. Vyjímkou byla pouze teč Vrány, která těsně minula pravou tyč. Na druhé straně zakončoval Květoň, ale jeho mušku vychýlil faulující Trnka.

Branky se vyprodaná Werk aréna nedočkala ani po obrátce. Třinečtí nastoupili do třetiny s enormní snahou dostat se do vedení, což se ale nezamlouvalo brankáři Málkovi. Ostravká zeď si poradila s několika tutovkama.

Nejprve se před Málka prokličoval Bonk, poté pálil dvakrát marně obránce Hrabal, neuspěl ve velké šanci ani Richter a Polák. Na druhé straně nezahřátý Hamerlík tolik vážné práce neměl, a když jo, stálo to za to.

Oba brankáři čarovali i po přestávce a výrazně činit se musel hlavně Peter Hamerlík. Třinecký brankář odolal několika smrtícím nájezdům Klimka, i hodně ostré ráně Pohla. Poslední slovo si proto vzal Třinec. V době, kdy už diváci mysleli na párek a pivo v přestávce před prodloužením, začal zaúřadoval první útok.

Martin Růžička přejel modrou čáru a napálil puk na pozorného Málka. Jedovku ale hostující gólman neudržel a dojíždějící Václav Varaďa důrazným způsobem popravil svůj mateřský celek. Na branku minutu a jednu sekundu před koncem už hosté odpovědět nedokázali. V power-play navíc po další přihrávce Růžičky skóroval do prázdné brány Martin Adamský. Třinec se proto po vítězství 2:0 ujímá vedení v sérii ve stejném poměru!

Pavel Marek (HC Oceláři Třinec):
Věděli jsme, že dneska to bude daleko těžší utkání. Vítkovice byly v první třetině lepší v pohybu, nás v těchto momentech podržel brankář Hamerlík. Potýkali jsme se s koncovkou, nebyli jsme schopni proměnit šance. Bylo to hodně o gólmanech, kteří předváděli fantastické výkony. Utkání v závěru neskutečně gradovalo, tempo hry šlo nahoru a gól mohl padnout na obou stranách. My jsme hráče nabádali, ať nehrají vabank. Pak se z nevinné akce vyklubala akce, která rozhodla.

Mojmír Trličík (HC Vítkovice Steel):
Dneska jsme podali lepší výkon, měl stoupající tendenci. Myslím, že ve třetí třetině jsme už hráli hokej, který jsme produkovali v minulých sériích. V závěru měly ke gólu blízko oba týmy, ale štěstí se přiklonilo na stranu domácích. Ale jsme přesvědčení, že se soupeřem můžeme hrát vyrovnanou partii v Třinci, natož doma, kde máme ještě větší sebevědomí. Koukáme se dál pozitivně i přes tu krutou prohru.