Oceláři zvládli generálku před extraligou, Olomouc porazili 5:3

05.09.2013 · Luboš Olszar
V posledním přípravném utkání nového ročníku Oceláři úspěšně zdolali Olomouc. Klíčovou částí zápasu se stala první třetina, kterou Třinec vyhrál dvoubrankovým rozdílem. Tento odstup si Slezané udrželi i po přestřelce ve druhé periodě a po bezbrankové třetí části dotáhli duel k vítězství.
přát., čtvrtek 5.9.2013
5:3
Třetiny: 3:1, 2:2, 0:0  Branky a nahrávky: 5. Bonk (Hrabal, Varaďa), 7. Matuš (Roupec), 15. Rákos (Růžička Marek), 28. Polanský (Galvas), 35. Adamský (Peterek, Marosz) – 3. Rác (Knotek), 35. Švaňhal (Pekr), 36. Kucharczyk (Diviš). Rozhodčí: Trombík – Lotko, Mikler. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1512. Střely na branku: 36:18. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3.
Hamerlík (od 52. Hrubec) – Linhart, Hrabal, Galvas, Roth, Zíb, Lojek, Foltýn, Roupec – Varaďa, Bonk, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Marosz – Rákos, Peterek, Ostřížek – Rufer, Marek Růžička, Matuš.
Vošvrda (od 31. Halász) – Bartoň, Ondrušek, Kadela, Janáček, Jaroměřský, Cartelli, Staněk – Rác, Pekr, Švaňhal, Herman, Řípa, Lehečka, Králík, Kindl, Kucharczyk, Knotek, Diviš, Selingr.

Poslední přípravný duel Ocelářů před novou sezónou začal ve svižném tempu. Diváci přítomní ve Werk aréně se první branky dočkali již ve třetí minutě, kdy se radoval hostující tým. Roman Rác se na útočné modré čáře zmocnil puku, proklouzl podél mantinelu a přesně zakončil.

Ani Oceláři ale nenechali své příznivce dlouho čekat a prosadili se hned ve své první přesilovce. Od modré vypálil Hrabal, těsně před Vošvrdou ještě do puku šikovně šťouchl Radek Bonk. Brankář Olomouce byl v tu chvíli bezmocný.

Zběsilé tempo pokračovalo i nadále. Hosté sice trefili jen tyč, pokus domácího Radima Matuše už ale skončil gólem. Třinecký mladík se protáhl kolem dvou obránců a bekhendem přesně zakončil. Branková potence u obou celků se poté na chvíli zadrhla, další gólový moment přinesla až patnáctá minuta.

Nejprve z brankoviště neuspěl Marek Růžička, o pár vteřin později však dokázal najít nehlídaného Daniela Rákose, který střelou z voleje vymetl pavučinky Vošvrdovy svatyně. Závěr první třetiny byl ve znamení chyb v rozehrávce na obou stranách, na další zajímavé momenty proto museli diváci čekat do prostředního dějství.

V něm jako první udeřili domácí Oceláři. Jiří Polanský se ve střední třetině zmocnil puku, podél hrazení se prosmýkl až před brankáře Olomouce. Byť Polanského pokus nebyl nikterak nebezpečný, kotouč si přeci jen našel cestu do sítě skrz Vošvrdovu výstroj – 4:1.

Olomoučtí se ale nechtěli vzdát, Rác svým pokusem ale Hamerlíka nepřekonal. O pár minut později už ale hostující střídačka zvedala ruce nad hlavu. Olomoučtí sice hráli v oslabení,Pekrovo nahození Hamerlíkovi propadlo mezi chrániči a zcela volný kotouč doklepl do odkryté svatyně Ondřej Švaňhal. Oceláři si ale ještě v téže přesilovce vzali zpět tříbrankové vedení.

V bráně Mory v tu chvíli stál již náhradník Halász, ani on ale své čisté konto příliš dlouho neudržel. Z kruhu pro vhazování nahazoval Peterek, kotouč se po odrazu od Halászových betonů dostal na hůl Martina Adamského, jenž doklepl kotouč za záda hostujícího gólmana. Na branky bohatých šedesát vteřin pak završil olomoucký Radim Kucharczyk, který doklepával předchozí střelu Diviše – 5:3.

Závěrečná perioda již nepřinesla tak pohledný a hlavně na branky bohatý hokej. Oba celky se ještě snažily o navýšení, respektive snížení stavu, nad všemi ale kralovali oba gólmani. Halász si poradil s pokusem Polanského či Rákose, Hamerlík zlikvidoval střely Lehečky a Pekra.

Ve dvaapadesáté minutě se měnil také muž v třineckém brankovišti, s bolestmi odjíždějícího Hamerlíka nahradil Hrubec. Ten si v zápase nakonec připsal dva zákroky, ani jeden kotouč za svá záda nepustil. Konec utkání se nesl v poklidném tempu, žádná velká šance už k vidění nebyla. Třinec – Olomouc 5:3.