Oceláři zničili Boleslav sedmi góly

22.01.2016 · Daniel Ježek
V osmatřicátém kole do třinecké WERK ARENY zavítala Mladá Boleslav. Oceláři měli zápas ve své moci od samotného začátku, Bruslařům na cestu domů přibalili sedm branek. Dvakrát se prosadil Vladimír Svačina, po jednom gólu přidali Nosek, Kopecký, Meidl, Sýkora a Klesla. Šimon Hrubec se blýskl čistým kontem.
38.kolo, pátek 22.1.2016
Ml. Boleslav
7:0
Třetiny: 2:0, 4:0, 1:0  Branky a nahrávky: 7. Nosek (Linhart, Polanský), 13. Svačina (Plíhal, Klesla), 24. Kopecký (Tybor, Slovák), 28. Meidl (Polanský, Roth), 31. Sýkora, 36. Svačina (Plíhal, Klesla), 54. Klesla (Irgl, Dravecký). Rozhodčí: Mrkva, Šír – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:8, navíc Roth (TRI) 5 min + DKÚ. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4 722. Střely na branku: 43:29. Zblokované střely: 12:6. Hity: 20:17. Vhazování: 42:33. Průběh utkání: 7:0.
Hrubec – Linhart, Nosek, Hrabal, Roth, Klesla (C), Slovák, L. Doudera – Dravecký, Žejdl, Irgl – Sýkora, Kopecký (A), Tybor – Svačina, Plíhal, Růžička – Adamský, Polanský (A), Meidl.
Rittich (od 24. min. Růžička) – Stříteský, Voráček, Trončinský (A), Rýgl, Ovčačík, Kučný – Jarůšek, Výborný (C), Bárta – Hyka, Klepiš, Lenc – Klimenta (A), Urban, Pacovský – Musil, Hruška, Rys.

Hosté měli o malinko lepší vstup do zápasu, Bruslaři si v úvodu čtvrté minuty vybojovali početní výhodu. Tu ale Boleslavští využít nedokázali. Oceláři se, po úspěšně ubráněném oslabení, vrhli do útoku, odměnou jim byla úvodní branka duelu. Jiří Polanský vyhrál buly pro Tomáše Linharta, ten namazal Davidu Noskovi, který s přispěním hostujícího Lence propálil Ritticha.

Na další branku WERK ARENA čekala šest minuty. Hráči s dráčkem na hrudi hráli svou první přesilovku, dvojice Tomáš Plíhal - Vladimír Svačina se prezentovala ukázkovou kombinací. Rittich byl bezmocný. Mladá Boleslav mohla výsledek korigovat akcemi Lence či Hyky, ani jeden ale na Hrubce nevyzrál.

Prostřední dvacetiminutovka nabídla dvojnásobnou porci přesných tref, než třetina předcházející, všechny padly do hostující sítě. Radoslav Tybor ve čtyřiadvacáté minutě našel Tomáše Kopeckého, který si nabruslil na osu kluziště a střelou nad beton vyhnal Ritticha na střídačku.

Bruslaři mohli korigovat nepříznivý stav duelu v další přesilovce, ani tu ale využít nedokázali. V největší šanci se ocitl Urban, hostující forward ale z brankoviště netrefil klec. Zákonitě tak přišel trest. Čtvrtá třinecká formace si vytvořila velký tlak, ten byl korunová trefou Radka Meidla - 4:0.

Oceláři byli při chuti i v dalších minutách druhé třetiny. Noskova dělovka zazvonila na tyči, Irgl v úniku Růžičku propálit nedokázal. Přesně v polovině hrací doby se ale skóre opět měnilo. Domácí hráli v oslabení, do protiakce se vydal Ján Sýkora. Růžička dokázal vytěsnit, kotouč se ale kuriózně odrazil od zadního mantinelu a od Růžičkovy nohy do sítě.

Šestou trefu si hráči s dráčkem na hrudi schovali do minuty šestatřicáté. Slezané sice nedokázali využít přesilovku, chvíli po jejím skončení ale Tomáš Plíhal v přečíslení vybídl Vladimíra Svačinu, který vsítil svou druhou trefu zápasu – 6:0.

Do posledního dějství se tak šlo za jednoznačného stavu, Bruslaři se s tím ale nehodlali smířit. Mladá Boleslav měla k dispozici pětiminutovou přesilovku, tu ale zkrátil faul Hrušky. V největších šancích se ocitli Stříteský, Trončinský a Bárta, Hrubec si ale poradil se všemi pokusy. A když už byl třinecký brankář překonán, zachránila ho branková konstrukce.

Na druhé straně se činil také Růžička, který si poradil se střelou Noska i dorážkami Meidla a Polanského. A proti střele Tomáše Kopeckého jej zachránila horní tyč. To již neplatilo v další třinecké přesilovce, kdy Zbyněk Irgl namazal Rostislavu Kleslovi, který střelou mezi Růžičkovy betony posedmé rozjásal WERK ARENU.

Boleslavští ještě v závěrečných minutách klání sehráli jednu přesilovku, ani v ní ale kotouč za záda Šimona Hrubce nedostali. Zvýšit třinecký náskok naopak mohl Dravecký, tváři v tvář Růžičkovi ale přestřelil. Další branka už ale nepadla, Oceláři tak porazili Boleslav 7:0.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): "Dnes jsme měli lepší pohyb než soupeř po celé utkání. Ve druhé třetině jsme hru malinko otevřeli, hrálo se nahoru dolů. Byly šance na obou stranách, my naštěstí dali góly. Všechny čtyři pětky po celý zápas výborně bruslily. Celému týmu a Šimonovi Hrubcovi děkuji za dnešní zápas."

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): "Ubytování bylo dobré, cesta taky. V Třinci je hezky, je tu sníh. K hokeji nemám co dodat, to by byla samá ostrá a ošklivá slova. Nehráli jsme dobře, ve všech ohledech jsme byli horším týmem."