Oceláři vybojovali další body těsným vítězstvím nad Slavii

06.10.2013 · Luboš Olszar
Velmi dramatické utkání mohli sledovat diváci při večerním nedělním zápase mezi mantinely třinecké Werk arény. Slezané tahali za delší kus provazu, avšak Sešívaní dvakrát dokázali vyrovnat vývoj zápasu s rozdílem třetí třetiny, ve které si Oceláři i přes dramatický závěr udrželi vedení 3:2.
10., neděle 6.10.2013
Slavia Praha
3:2
Třetiny: 2:1, 1:1, 0:0  Branky a nahrávky: 1. Gorškov (Polanský, Adamský), 16. Rufer (Rákos, Hrabal), 37. Růžička Martin (Varaďa) – 12. Doležal (Štich), 36. Stránský (Kadlec, Krenželok). Rozhodčí: Šír, Mikula – Hlavatý, Lučan. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3995. Střely na branku: -. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Hrubec – Krejčí, Hrabal, Linhart, Roth, Zíb, Kania, Foltýn, Lojek – Varaďa, Bonk, Růžička Martin – Adamský, Polanský, Gorškov – Rufer, Růžička Marek, Rákos, Matuš, Zagrapan, Ostřížek.
Furch – Štich, Kadlec, Holub, Kolařík, Wharton, Valach, Knot – Poletín, Jelínek, Micka – Sklenář, Růžička V., Skokan – Krenželok, Klhůfek, Stránský – Šenkeřík, Doležal, Tomek.

V desátém kole se proti sobě postavili Třinečtí Oceláři a lídr soutěže Slavia. Do utkání, hraného ve Werk aréně, raketově vstoupili domácí hráči. Hned v první minutě udeřil ruský forward Alexandr Gorshkov, který za záda Furcha sklepával nahození Polanského.

Oceláři byli i nadále při chuti a jejich náskok mohl brzy být dvougólový. Slezané ujeli v oslabení do přečíslení dvou proti jednomu, přesný pas Adamského ale najíždějící Roth netrefil. Později se ke slovu dostali i hosté z Prahy. Střílející Stránský ani tečující Jelínek ale Hrubce překonat nedokázali.

Hostům se povedlo skórovat až v minutě dvanácté. Od modré nahazoval David Štich, před Hrubcem kotouč šikovně tečoval Tomáš Doležal. Třinecký brankář byl v tuto chvíli bezmocný. Domácí se ale s vyrovnaným stavem smířit nechtěli, nabídnutou přesilovku ale zužitkovat nedokázali.

Dvacet vteřin po vypršení Jelínkova trestu už ale domácí družina zvedala ruce nad hlavu. Hrabal nahrával Rákosovi, toho ještě dokázal Furch vychytat. Na následující dorážku Adama Rufera už ale byl hostující brankář krátký. Do první sirény ještě mohli vedení domácích navýšit Gorshkov a Martin Růžička, ani jeden z nich ale nedokázal najít recept na překonání Furcha.

Také v úvodu prostřední periody byli aktivnější domácí hokejisté. Třinečtí hráli svou druhou přesilovku, snajpr Růžička ale orazítkoval jen tyč. Za další tři minuty se mohl na listinu střelců zapsat Varaďa, ten ale po pasu Růžičky pálil jen do Furchova betonu. A tak skórovali hosté.

Pět minut po uplynutí poloviny hrací doby se hostující třetí formace usadila v útočném pásmu a z jejího tlaku nakonec vešla vyrovnávající branka. Petr Kadlec našel na levé straně stojícího Jana Stránského, který výstavním příklepem vymetl pavučinky v Hrubcově svatyni.

Ani tentokráte ale neměl vyrovnaný stav dlouhého trvání. Oceláři v následující minutě hráli v početní převaze, Václav Varaďa poslal ideální pas volnému Martinu Růžičkovi, který se z voleje nemýlil. Hned vzápětí mohl domácí vedení navýšit Rákos, skvělým zákrokem ho ale zastavil Furch.

Úvod závěrečné dvacetiminutovky se nesl v poněkud poklidnějším duchu. Ani jeden ze soupeřů se nehnal do bezhlavého útočení, oba celky se potýkaly s přechodem střední třetiny. Vše důležité se událo až v poslední desetiminutovce zápasu. Nejprve mohl ve vlastním oslabení srovnat stav hostující Micka, který zachytil špatnou rozehrávku Růžičky. Slávistický forward najížděl tváří v tvář na Hrubce, toho ale propálit nedokázal.

Domácím se mohla stát osudnou minuta osmapadesátá. Slezané si dvakrát nedokázali pohlídat vyhození kotouče z vlastní třetiny, vlastními chybami se dostali do oslabení tří proti pěti. Slavia vyvinula na třineckou trojici obrovský tlak, sešívaným ale chyběla střelba. A když se v poslední minutě nechal vyloučit Valach, bylo o vítězi rozhodnuto. Třinec – Slavia 3:2.

Jiří Kalous (Oceláři Třinec): Porazit lídra, to je pro nás velký úspěch. Slavia hraje velmi urputný a obětavý hokej a v tom jsme se jí dnes vyrovnali. Viděl bych dva rozhodující momenty utkání. Kromě proměněných šancí ještě ubráněnou dlouhou přesilovku Slavie pět na čtyři a pak jsme zvládli oslabení tři na pět.

Ondřej Weissmann (Slavia Praha): Pro nás to bylo těžké utkání, které nezačalo dobře. Hned v první minutě jsme inkasovali gól. Přesto jsme se o to dneska poprali a odkázali vyrovnat. Utkání mi přišlo vyrovnané. Třinec doma umí vytvořit tlak. Nás musí mrzet třetí třetina, kdy jsme nevyužili šanci Micky a hodně špatně jsme sehráli i přesilovku pět na tři.