Oceláři v posledním přípravném utkání padli s Olomoucí

22.08.2019 · Michal Samiec
Třinečtí hokejisté odehráli poslední přípravné utkání před sezónou. Přivítali v něm na domácím ledě Olomouc. Ve vyrovnaném zápase po šedesáti minutách svítilo na tabuli skóre 2:2, utkání rozhodl v prodloužení únik Strapáče. Další zápas čeká na Oceláře v příštím týdnu v rámci Champions Hockey League ve Finsku a Bělorusku.
příprava, čtvrtek 22.8.2019
2:3p
Třetiny: 0:1, 1:1, 1:0 - 0:1  Branky a nahrávky: 35. Š. Novotný (Chmielewski), 58. Hrehorčák (Š. Novotný) – 17. Klimek (Nahodil), 32. J. Knotek (Burian), 62. Strapáč (Kolouch). Vyloučení: 4:6, navíc Adamský (Třinec) 5 min. a do konce. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 083. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
HC Oceláři Třinec: Bartošák – Kundrátek, M. Doudera, D. Musil, Galvinš, Hrachovský, Gernát – M. Stránský, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Dravecký, Hladonik, Hrehorčák – Kvasnica, Š. Novotný, D. Kofroň.
HC Olomouc: Konrád – Jaroměřský, Vyrůbalík, Dujsík, M. Hlaváč, Rašner, Valenta – Handl, J. Knotek, Laš – Klimek, Kolouch, Strapáč – Hecl, Nahodil, Burian – Kořenek.

Úvodní třetina přípravného utkání mezi Oceláři Třinec a olomouckými hokejisty skončila jednobrankovým vedením hostů z Hané. V prvních minutách byli opticky mírně aktivnější domácí hráči, ale do vyložené brankové situace se nedostali. Největší šanci měl ve třetí minutě Novotný, ale jeho bekhendový pokus po zemi Konrád pokryl. Do samostatného úniku se následně málem dostal Adamský, jeho pokus z mezikruží ale Konrád pokryl. Olomouc se do hry dostala díky dvěma přesilovkám. Ty se sice nijak extra hostům nepovedly, vyloženou situaci si v nich totiž nevypracovali, ale zvýšili díky tomu tempo a ve zbytku první třetiny byli opticky lepší. Jediný gól první dvacetiminutovky padl v polovině sedmnácté minuty, když kotouč na pravé straně útočného pásma pár decimetrů za modrou čárou získal Nahodil, nahrál na volného Lukáše Klimka mezi kruhy a ten překonal třineckého gólmana Bartošáka.

Ve druhé třetině byly k vidění dva góly. I z druhé třetiny si hosté odnesli jednobrankové vedení. První velkou šanci nabídl divákům Stránský, který v první početní výhodě domácích našel před brankou úplně volného Polanského, ale gól z toho nebyl. Pak byl do konce utkání vyloučen Adamský za faul kolenem, ale hosté dlouho početní převahu nehráli. Dvakrát se sami provinili proti pravidlům a byla z toho přesilovka čtyři na tři pro Třinec. Domácí toho ale také nedokázali využít. Gól padl až pár sekund po skončení všech trestů včetně toho pětiminutového pro třineckého kapitána. Nepříliš prudkou střelou z levého kruhu se prosadil Jan Knotek a hosté vedli o dva góly. Toto skóre v Třinci platilo dvě a půl minuty. Pak dostal puk mezi kruhy do jízdy Štěpán Novotný, ukázal šikovné ruce a poslal puk po zemi za ležícího Konráda. Velká šance se už do konce druhé třetiny nezrodila. Mírně aktivnější byli domácí, ale kombinace se jim moc nedařila, hosté si vedení drželi bez velkých problémů.

Prvních deset minut závěrečné třetiny nenabídlo moc situací, které by měly nějak zásadně pohnout s historii tohoto přípravného zápasu. První větší šanci měl na svědomí v deváté minutě třetí třetiny Hecl, který povedenou střelou z první při přesilovce donutil Bartošáka k dobrému zákroku. Devět minut před koncem mohl srovnat Chmielewski. Ten se ocitl v situaci dva na jednoho s Ondřejem Kovařčíkem, nezakončoval však pohotově a Konrád situaci zvládl. Šest a půl minuty před koncem tentokrát při přesilovce Třince hledal křížně zpoza branky skrz brankoviště Draveckého Kundrátek. Střela třineckého univerzála ale pouze orazítkovala tyč. Oceláři pak nevyužili přesilovku po vyloučení Knotka, ale dali gól až pár sekund po jejím skončení. Novotného nahození dorážel nakonec úspěšně Patrik Hrehorčák. Zápas dospěl do prodloužení i přes aktivní závěr domácích hokejistů, kteří skoro celé poslední dvě minuty strávili v pásmu před Konrádem. V prodloužení rozhodl samostatný nájezd Petra Strapáče, který puk procedil pod Bartošákem za brankovou čáru. Olomouc tedy zpod Javorového veze vítězství v poměru 3:2 v prodloužení.

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): "Utkání se nám bohužel vůbec nepovedlo, bylo tam víc špatného než dobrého. Měli bychom na tento zápas rychle zapomenout a příště hrát v Lize mistrů úplně jinak. Jednotlivé chyby si rozebereme a pro další zápas se poučíme."