Oceláři v Davosu neproměnili šance, CHL pro ně končí ve skupině

04.10.2022 · Adam Sušovský
Bez vstřeleného gólu se nedá vyhrát a Oceláři šancí v Davosu zahodili až příliš, na ledě silného švýcarského celku i kvůli tomu prohráli 0:4. Letošní ročník Champions Hockey League tak pro ně skončí už v základní skupině.
5.kolo, úterý 4.10.2022
Davos
4:0
Eisstadion Davos
Třetiny: 2:0, 2:0, 0:0  Branky a nahrávky: 8. Paschoud (Knak), 10. Corvi (Nordstrom), 25. Schmutz (Fora), 31. Wieser (Rasmussen, Bristedt). Rozhodčí: Tobias Björk, Micha Hebeisen – David Obwegeser, Thomas Wolf. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 536. Střely na branku: 18:9. Průběh utkání: 4:0.
Aeschlimann – Wellinger, Jung, Dahlbeck, Fora, Paschoud, Egli, Barandun – Nordström, Corvi, Ambühl, Bristedt, Rasmussen, Stránský, Nussbaumer, Prassl, Wieser, Frehner, Knak, Egli, Schmut.
Mazanec (od 33. minuty Kacetl) – Jeřábek, Čukste, Jaroměřský, Zahradníček, Zeleňák, Ročák – Voženílek, Marcinko, Růžička, Nestrašil, Roman, Hrehorčák, Daňo, Hudáček, Kurovský, Chmilewski, Dravecký, Svačina.

Třinečtí Oceláři odlétali do Davosu s nadějí, že pokud na ledě silného švýcarského celku zvítězí, budou moct ve skupině H evropské Champions Hockey League dál bojovat o postup ze základní skupiny do vyřazovací části.

Do vysokohorského města v Alpách ale odcestovali nejen bez dlouhodobě zraněných Petra Vrány s Erikem Hrňou, ale také s improvizovanou obranou, ve které kromě Martina Marinčina scházeli také Marián Adámek nebo Milan Doudera. A možná i to nakonec v zápase hrálo roli.

Utkání, které bylo poměrně chudé na střelecké pokusy (18:9 pro domácí), totiž svou efektivitou zcela ovládli domácí hokejisté a na konci slavili nejen zasloužené vítězství, ale také jistotu postupu do play off.

Davos o svém vítězství rozhodl už v první polovině zápasu, kdy nastřílel prakticky všechny své góly, zatímco Oceláři své velké šance a samostatné úniky proměnit nedokázali. Skóre zápasu otevřel v 8. minutě Curdin Paschoud, který z vrcholu úhlu překvapivou ránou zaskočil i Marka Mazance. Už za další dvě minuty navíc domácí vedli o dvě branky, když kotouč po zákroku třineckého gólmana dorazil do prázdné branky reprezentant Enzo Corvi.

Oceláři mohli ještě v první třetině klidně vyrovnat, jenže jak Marko Daňo tak ani Libor Hudáček tváří v tvář domácímu brankáři ve velkých šancích neuspěli. A když druhý jmenovaný neproměnil velkou šanci ani na začátku druhé třetiny, vzal si Davos zápas pro sebe. Nejprve ve 25. minutě Julian Schmutz dorazil za Mazance kotouč, který se po ráně od modré odrazil od zadního mantinelu a ve 31. minutě gólem na 4:0 zakončil hezkou kombinaci v přesilovce Marc Wieser.

Oceláři po čtvrté inkasované brance střídali gólmany, do hry se tak dostal také Ondřej Kacetl, ale zápas se od té doby už více méně dohrával. Až pět minut před koncem mohl čestný úspěch zaznamenat Martin Růžička, ale ani on svůj únik zakončit nedokázal.

Za týden se oba týmy utkají v odvetě na ledě WERK ARENY, Oceláři ale budou hrát jen o konečné umístění.

Účast Ocelářů v Lize mistrů byla podpořena z dotace Moravskoslezského kraje, ze které byla spolufinancována přeprava hráčů k venkovním utkáním.