Oceláři udolali Spartu, výhru dvěma góly řídil Dravecký

27.11.2015 · Daniel Ježek
Třiadvacáté kolo nabídlo druhý letošní souboj mezi Oceláři a pražskou Spartou. Slezané se v první polovině duelu dostali do tříbrankového vedení, hostům se povedlo snížit na rozdíl jediné trefy. Další komplikace ale hráči s dráčkem na hrudi nedopustili a tři minuty před koncem v přesilovce rozhodli. Dvakrát se prosadil Vladimír Dravecký.
23.kolo, pátek 27.11.2015
Sparta Praha
4:2
Třetiny: 2:0, 1:2, 1:0  Branky a nahrávky: 3. Dravecký (Klepiš), 19. Nosek (Polanský, Linhart), 26. Kopecký (Hrňa, Rákos), 58. Dravecký (Plíhal, Klepiš) – 29. Pech (Kudrna, Hamilton), 32. Pech (Mikuš, Hamilton). Rozhodčí: Šindler, Šír – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 057. Střely na branku: 25:30. Zblokované střely: 10:17. Hity: 10:13. Vhazování: 41:30. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.
Hamerlík (Hrubec) – Linhart, Nosek, L. Doudera, Galvas (A), M. Doudera, Hrabal, Foltýn – Dravecký, Matuš, Klepiš – Adamský, Polanský (C), Tybor – Hrňa, Plíhal, Rákos – Jašek, Kopecký, Růžička – Rufer.
Pöpperle (od 26. Lukáš) – Švrček, Čajkovský, Polášek, Eminger, Mikuš, Hrbas, Glenn – Buchtele, Klimek, Netík (A) – Kumstát, Hlinka (C), Sabolič – Hamilton, Pech, Kudrna – Forman, Černoch, Procházka.

Do duelu třiadvacátého kola mezi Oceláři a Spartou vstoupili lépe domácí hráči. Slezané se po třech minutách dostali do vedení, Jakub Klepiš vyhrál buly na hůl Vladimíra Draveckého, který ranou z první propálil Pöpperleho.

Hráči s dráčkem na hrudi pokračovali v aktivní hře i v dalším průběhu úvodní dvacetiminutovky. Pöpperle musel krýt pokusy Lukáše Doduery, Růžičky či Kopeckého. Sparta postupem času dorovnávala krok a místy byla nebezpečnějším týmem. Uzdravený Hamerlík musel krýt střely Hamiltona, Pecha a především šanci Buchteleho.

Pražanům se ale srovnat krok nepovedlo, ke slovu se proto znovu přihlásili domácí hokejisté. Jiří Polanský zatáhl kotouč do útočné třetiny, bekhendem jej nasměroval do předbrankového prostoru kde jej za Pöpperleho usměrnil David Nosek - 2:0.

Také úvod prostřední periody byl lepší ze strany třineckých hráčů, Ocelářům k tomu pomohla také přesilovka. Tu ale Slezané využít nedokázali. Na druhé straně mohl v pětadvacáté minutě zahrozit Sabolič, Hamerlík ale byl proti.

Co se nepovedlo Spartě, povedlo se domácím v úvodu minuty následující. Rákos vyslal do akce Erika Hrňu, Pöpperle jeho střelu z úhlu ještě dokázal vytěsnit. Hosté si ale na druhé straně brány nedokázali pohlídat dojíždějícího Tomáše Kopeckého, který dotlačil puk do branky. Pöpperle přepustil své místo Lukášovi.

Změna gólmana přinesla hostům nový impuls, rázem to byli právě Pražané, kdo byl lepším týmem na kolbišti. Hamerlík ještě dokázal vytěsnit pokus Mikuše, ránu Lukáše Pecha z mezikruží už ale vyrazit nedokázal.

Oceláři mohli své vedení navýšit na tři branky po uplynutí poloviny duelu, Plíhal ale přečíslení nevyřešil dobře a Lukáš nakonec zasahovat nemusel. To Sparta se v další minutě v brankovišti zorientovala lépe. Mikuš zatáhl hru do hloubi třinecké třetiny a vyzval Lukáše Pecha ke skórování. Ten tuto nabídku neodmítl – 3:2.

Sparťané se ve zbývajících minutách druhé třetiny snažili o srovnání stavu, Hamerlíka ale do druhé přestávky již nepřekonali. Lukáš se musel činit také, nebezpečné byly zejména šance Noska a Plíhala. Oba ztroskotali na pozorném brankáři Sparty.

Závěrečná část hry tak začínala s jednobrankovým vedením domácího týmu. Oceláři pozorně bránili své obranné pásmo, Sparta se k šancím dostala jen v přesilové hře v devětačtyřicáté minuty. Hamerlík dokázal pochytat všechny střely hostujících hráčů.

S čím dál ubývajícím časem se Slezané soustředili především na pozornou obranu své třetiny. Sparta se snažila o souvislý tlak, domácí jí k němu ale dlouho nepouštěli. Naději Pražanům navíc faulem sebral Eminger, který podrazil Kopeckého tři minuty před závěrečnou sirénou. Trojice Jakub Klepiš – Tomáš Plíhal - Vladimír Dravecký předvedla oku lahodící kombinaci, Dravecký střílel do prázdné brány.

Pražané se ještě v poslední dvouminutovce pokusili o korekci stavu, ani hra bez brankáře jim ale nepomohla. Slezané přestáli tlak hostujícího týmu a připsali si důležité tři body!

Marek Malík (HC Oceláři Třinec): "Byl to velmi těžký zápas, přijelo velmi kvalitní mužstvo. Snažili jsme se soustředit jen sami na sebe a chtěli jsme podat takový výkon, který tým nakonec předvedl. V některých fázích se nám to nedařilo, pak jsme se ale semkli a dotáhli zápas k vítěznému konci. Výborný týmový výkon podpořený skvělým gólmanem. V zápase jsme byli šťastnější, za tři body jsme nesmírně rádi."

Zdeněk Moták (HC Sparta Praha): "Náš výkon dnes na domácí nestačil. Ač jsme ve třetí třetině měli střeleckou převahu a také převahu v poli, bohužel se nám nepovedlo vstřelit branku. Z výkonu jsme zklamání, stejně tak z výsledku."