Oceláři na západě nezískali ani bod, podlehli Plzni 1:3.

18.11.2011 · Lukáš Kratochvíl
P L Z E Ň - Oceláři chtěli navázat na svá předchozí vystoupení a prodloužit sérii zápasů, ve kterých se jim dařilo bodovat. To se ale hráčům Třince nepovedlo a z Plzně jedou s prázdnou, velkou zásluhu na tom měl domácí útok Straka - Kratěna - Duda, který zařídil všechny tři branky a rozhodl o osudu celého zápasu, když dokázal skórovat v oslabení, při hře čtyř proti čtyřem, i do prázdné branky.
22.kolo, pátek 18.11.2011
Plzeň
3:1
Třetiny: 0:0, 1:0, 2:1  Branky a nahrávky: 36. Kratěna (Straka), 46. Duda (Kovář), 60. Duda (Straka) - 44. Orsava (TS). Rozhodčí: Hodek, Jeřábek - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 10:7, navíc Zíb (TRI) 10 min OT + DKU. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5407. Střely na branku: 30:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Mazanec - Dresler, St.Pierre, Hanzlík, Mrňa, Kinrade, Kratěna, Straka, Marušák, Kovář, Pitule, Dvořák, Horna, Růžička, Havlíček, Duda, Havíř, Petruška, Johnson, Stránský, Heřman M
Hamerlík - Zíb, Hrabal, Hudec, Cartelli, Hořava, Richter, Davison, Lojek - Květoň, Bonk, Hampl - Kohn, Peterek, Adamský - Hrňa, Polanský, Klimenta - Orsava, Ostřížek, Rufer

Indiáni nenechali nic náhodě a po dlouhé době před svými diváky v soutěžním utkání vstoupili do duelu aktivně. Už ve třetí minutě ČEZ Aréna viděla šanci domácích, kdy Duda mohl otevřít skóre. Straka, kapitán indiánů, našel hokejového rebela žabkou u levé třinecké tyče, ale jeho střelu Hamerlík vyrazil levým betonem spíše instinktivně. Modrobílí byli za svou aktivitu odměněni přesilovou hrou, která se jim ale zle nepovedla a spíše se na několik minut v rozletu zpomalili. A tak další velká šance přišla až v osmé minutě, to Kratěna s Dudou vymysleli pro třineckou obranu další zapeklitost, ale prvně jmenovaný před brankou napálil puk jen do rohu. Plzeň to mohlo mrzet hned pop protiútoku, ale Peterkovi vystavil stopku Mazanec. Po další promarněné přesilovce se domácí přece jen radovali z branky, kdy Hamerlíka překonal Duda, jenže hlavní sudí po dlouhé konzultaci s kolegou u videa branku neuznal. Domácí měli zápas pevně v rukou, ale proměňování šancí je zradilo. A tak se do kabin odcházelo za bezbrankového stavu.

Tlak Plzeňských pokračoval i po přestávce, nejdříve Duda a po něm i Kratěna se dostali do výborných šancí. Jenže… Kratěnu vychytal Hamerlík, Duda mířil těsně vedle. Výbornou šanci spálil vzápětí i Stránský a plzeňský zmar dokonal v přesilovce Marušák, který po drtivém zámku trefil břevno! Za hosty do děje utkání promluvil alespoň Bonk, který po rychlém útoku zakončoval po přihrávce ze strany a Mazanec senzačně vyrazil! Třinec se nedokázal vymanit z tlaku Plzně a tak dlouho si koledovali o přímý direkt, až pověstná hladinka přetekla. Při hře čtyř na čtyři v 36. minutě Straka našel před brankou volného Ondřeje Kratěnu, který ve druhé stoprocentní šanci tentokrát prokázal chladnokrevnost a zblízka napálil puk za Hamerlíka - 1:0. V závěru dvacetiminutovky šla ještě jedna spálená šance na konto domácích, když si Hanzlík sjel do středu, dostal zadovkou puk přímo na hůl a hned pálil, trefil ale připraveného obránce

Zato třetí třetina vypadala naprosto odlišně. Alespoň co do úvodu. Velice brzo po přestávce Třinec nasadil ke stíhání náskoku a odměnou mu za to byl přísně odpískaný zákrok na mladou naději českého hokeje Jakuba Orsavu, jemuž byla nabídnuta možnost trestného střílení. A to také reprezentant s notnou dávkou štěstí proměnil, když se rozjel proti Mazancovi, se kterým se dobře znal z mládežnických reprezentací - 1:1. Následoval odpískaný faul domácí modly Straky a emoce v ČEZ Aréně znovu vylétly na maximum. A na led dolétly lahve. Jenže jakkoli to s Plzeňskými vypadalo zle, když se Třinec znovu nadechoval ke střele, hra ve čtyřech byla nakonec prospěšná, protože Radek Duda nevymýšlel při sbírání vteřinek v pásmu Třince nic složitého, poslal puk na Hamerlíka a ten jej nechal projít do sítě. Indiáni se tak znovu vyhoupli do sedla - 2:1. Emočně náročné utkání vyvrcholilo tři minuty před koncem, kdy se do sebe pustili Květoň s domácím Kratěnou, v souboji pokračovali i vleže a museli je rozdělit až rozhodčí, který osobní souboj v nehokejových pozicích nepodporoval. Třinec v 59. minutě odmítl vyrovnání, když Peterek sám proti Mazancovi neuspěl a mladý plzeňský gólman si připsal zákrok večera. A když Třinci nevyšla ani hra bez brankáře, naopak Radek Duda po další Strakově nahrávce pojistil výhru Plzně, dramatický duel poznal svého vítěze. Byl jím domácí tým, a to poměrem 3:1.

Michal Straka (Plzeň 1929): Viděli jsme dnes vynikající hokej a my jsme moc rádi, že jsme zápas vyhráli. V každé třetině nám vyšla její úvodní desetiminutovka a pak vždy začal hrát Třinec. Ty pasáže se střídaly. Hlavně ve druhé třetině jsme nevyužili řadu šancí a některé přesilovky. Neutekli jsme soupeři na rozdíl dvou gólů a ve třetí třetině jsme si to zkomplikovali řadou oslabení a vyrovnávacím gólem Třince z trestného střílení. Nakonec jsme právě v oslabení dali šťastný druhý gól. Přesto to byl boj až do konce a naše vítězství bylo hodně vydřené. Jiří Vykoukal nastoupí nejdříve ve středečním utkání proti Varům.

Pavel Marek (Oceláři Třinec): Pro nás to byl hodně důležitý zápas a moc jsme v něm chtěli uspět. Dlouho jsme drželi naději na dobrý výsledek. Nakonec rozhodly naše dvě hrubé chyby. Je to o to horší, že u nich byli zkušení hráči. Pro mě osobně je to zklamání a nemám k tomu co dodat. Martin Adamský odstoupil kvůli zranění v první třetině a hodně nám potom chyběl.