Oceláři na úvod přípravy vyhráli v Olomouci

28.07.2011 · Ondřej Kubát
Úvodní přípravný zápas na ledě prvoligové Olomouce mají za sebou třinečtí Oceláři. Z Hané si domů vezou vítězství v poměru 3:1. Na branku Tománka sice domácí zareagovali, trefy Hrni a Hrušky však zůstaly ze strany Kohoutů bez odpovědi.
přát., čtvrtek 28.7.2011
1:3
Zimní stadion Olomouc
Třetiny: 0:1, 1:0, 0:2  Branky a nahrávky: 40. Haluza (Pekr, Haas) – 3. Tománek (Rufer), 42. Hrňa (Hampl, Rufer), 51. Hruška (Kapica). Rozhodčí: Přikryl – Kika, Novotný. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 550. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Žigárdy (41. Kůdela) – Janáček, Horák, Lhotský, Nedbálek, Bartoň (C), Ondrušek, Musil, Staněk – Pekr, Haas, Haluza – Finsterle, Vodný, Řípa – Marosz, Heža, Okál – Voznica, Rác, Lehečka.
Vojtek (32. Štefl) – Cartelli, Hruška, Němeček, Kania, Lojek (C), Rangl, Hudec – Tománek, Rufer, Chovan – Havel, Ostřižek, Hampl – Bajtek, Kapica, Steber – Orsava, Hrňa.

Oba trenéři poslali do zápasu mladší a méně zkušené hráče. V útoku Hanáků se objevili pouze tři hokejisté z loňského základního kádru, ani sestava Třince se příliš neleskla nedávným zlatým úspěchem.

Rychlé úvodní trefy se dočkali hosté, Roman Tománek si najel mezi kruhy a po zemi překonal Žigárdyho. Následně bylo k vidění několik tyčí a břeven na obou stranách, až v samotném závěru druhého dějství Olomouc srovnala. Pohlednou kombinaci Haase a Pekra zakončil zblízka do prázdné Petr Haluza.

Oceláři však vzápětí reagovali, když příklep Erika Hrni z kruhu po křižné přihrávce proklouzl Kůdelovi do sítě. Devět minut před závěrečnou sirénou pak trefil Kůdelův teploměr z levého oblouku Milan Hruška a mistr vedl o dva.

V závěru už další branka nepadla, Třinec si tak na úvod přípravy odvezl z Olomouce vítězství v poměru 3:1.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Hráči předvedli dobrý výkon, jen škoda těch dvou inkasovaných gólů ve třetí třetině. Myslím si, že jsme neodehráli špatný zápas. V první části nás Třinec přestřílel, neobsazovali jsme hráče před brankou a soupeř měl mnoho šancí. Ve druhé a třetí třetině se to zlepšilo a byli jsme více než vyrovnaným soupeřem, měli jsme i nějaké šance. Škoda, že jsme nebyli důraznější a neproměnili je. Byl jsem dnes na střídačce sám, protože kolega Petr Fiala onemocněl, příště už ale na střídačce budeme zase ve dvou.

Břetislav Kopřiva (HC Oceláři Třinec): Bylo to první přípravné utkání s celkem nižší soutěže. Chtěli jsme vyzkoušet mladé hráče, které máme v týmu. Hráli jsme na tři pětky, takže kluci dostali hodně prostoru. Udělali jsme si obrázek o tom, kdo by se mohl dostat do týmu, ale vše ukáže až čas. Po prvním utkání nemůžeme dělat závěry.