Oceláři na Spengler Cupu končí ve čtvrtfinále

29.12.2018 · Daniel Ježek, FOTO: KEYSTONE-SDA/Gian Ehrenzeller
Oceláři ve čtvrtfinálovém duelu vyzvali domácí Davos. Vyrovnaný duel nabídl čtyři branky, třikrát se však radovali domácí hráči. Hráči s drakem na hrudi tak na turnaji skončili ve čtvrtfinále.
2. čtvrtfinále, sobota 29.12.2018
Davos
3:1
Vaillant Arena
Třetiny: 1:0, 0:1, 2:0  Branky a nahrávky: 15. Klasen (Simion, Heldner), 48. Klasen (Ambühl, Simion), 60. D. Wieser – 37. O. Kovařčík (Krajíček). Rozhodčí: Gofman, Hebeisen – Gnemmi, Progin. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 300 (vyprodáno). Střely na branku: 27:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
HC Davos: Lindbäck – Payr, Nygren, Buchli, Du Bois (A), Sanguinetti, Stoop, Jung, Heldner – Klasen, Ambühl (C), Simion – Frehner, Bader, Meyer – Hischier, Corvi, D. Wieser (A) – Egli, Aeschlimann, Kessler.
HC Oceláři Třinec: Hrubec – Krajíček (C), Gernát, Kundrátek, Galvinš, Roth, D. Musil, Adámek – Martin Růžička (A), Marcinko, Hrňa – Svačina, Polanský, Adamský (A) – O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski – Dravecký, Mikulík, Roberts Bukarts – Christov.

Do utkání vstoupili lépe Oceláři. Hráči s drakem na prsou si v úvodních třech minutách vypracovali tlak, Hrňa ale Lindbäcka nepřekonal. Domácí se do hry dostali v šesté minutě, kdy si po faulu Kundrátka zahráli početní výhodu, kromě du Boisovy nepřesné střely ale Davos Hrubce nijak nezaměstnal. Sotva skončilo první oslabení, šli Oceláři opět do čtyř. Hrubec si poradil s pokusy Nygrena, Simiona i du Boise.

Slezané se do hry dostali opět ve dvanácté minutě, přesilovku po Heldnerově faulu ale nevyužili. Radovali se tak domácí. Přihrávka Dario Simiona byla sražena k Linusi Klasenovi, který napálil kotouč za Hrubcova záda. Oceláři mohli srovnat krok v devatenácté minutě, Růžičkův pokus z bezprostřední blízkosti ale Lindbäck zlikvidoval lapačkou.

Hned v úvodu druhé dvacetiminutovky mohl náskok domácích zdvojnásobit Bader, Hrubec ale jeho pokus z předbrankového prostoru vytěsnil mimo tři tyče. Oceláři následně hráli přesilovku, hrozil ale Davos. Kessler v přečíslení dvou proti jednomu dostal kotouč mezi kruhy, proti Hrubcovi ale neuspěl. V sedmadvacáté minutě Mikulík ke střele vyzval Draveckého, ten ale minul branku. Hned vzápětí si Slezané zahráli třetí početní výhodu utkání, ani tu ale nezužitkovali.

Po uplynutí poloviny duelu si přesilovku vyzkoušeli také hráči Davosu, Hrubec ale kromě pokusu Sanguinettiho nemusel zasahovat. V sedmatřicáté minutě pak přišla radost Ocelářů. Lukáš Krajíček z pravé strany poslal kotouč do předbrankového prostoru, kde se nejlépe zorientoval Ondřej Kovařčík, který poslal puk za Lindbäckova záda. Davoští mohli na trefu Třince odpovědět v čtyřminutové přesilovce, ani tuhle možnost však domácí nevyužili.

Hned v úvodu závěrečného dějství se Davos dostal do další početní výhody, paradoxně však nejvíce zahrozil Martin Adamský. Třinecký rychlík se dostal do úniku, mezírku mezi Lindbäckovými betony ale nenašel. Ve čtyřicáté šesté minutě Hrubec vyrážečkou vyrazil nebezpečný pokus Meyera, na druhé straně pak z bezprostřední blízkosti neuspěl Růžička. Branku tak nabídla až čtyřicátá osmá minuta. Domácí zachytili nedůraznou rozehrávku Ocelářů, kotouč se dostal k Linusi Klasenovi, který z první poslal puk za bezmocného Hrubce.

Na druhou branku Davosu mohl v padesáté minutě odpovědět Růžička. Třinecký útočník se drze prodral za domácí obranu, proti Lindbäckovi ale ani při své třetí šanci neuspěl. Davoští následně mohli přidat pojistku při přesilové hře, Klasenovo zakončení ale Hrubce nepřekvapilo.

Oceláři následně přečkali tlak Davosu, v závěrečných minutách pak sami zatlačili svého soka pod tlak. Dravecký v dobré pozici branku nedal, Gernátův pokus pak Lindbäck na poslední chvíli vykopl. V závěrečné power play pak Oceláři Lindbäcka ani jednou neohrozili, pár desetin vteřiny do konce šedesáté minuty pak prázdnou branku trefil Dino Wieser. Hráči s drakem na prsou tak na Spenglerově poháru skončili ve čtvrtfinále.

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): "Celý turnaj nás trápila střelecká nemohoucnost, pokud bychom všechny šance využili, jsme teď v semifinále. V Davosu jsme ale předvedli dobré výkony, naše hra se musela líbit, kluci makali, za což jim děkuji. Přál bych si, abychom tyhle výkony přenesli i do extraligy, akorát s větší produktivitou."