Hattrick završen – Oceláři vyhráli i potřetí v řadě venku!

10.01.2014 · Michal Samiec
Čtvrtou výhru za sebou z toho potřetí v řadě na venkovním hřišti si v pátek večer připsali třinečtí Oceláři. V Brně vyhráli 4:3, i když domácí Kometa mocně dotahovala.
37., pátek 10.1.2014
3:4
Třetiny: 1:2, 0:2, 2:0  Branky a nahrávky: 13. Š. Novotný (Burian), 46. T. Svoboda (Kempný), 47. H. Zohorna (Burian, Jan Hanzlík) – 8. Hrňa (Matuš, Rufer), 12. Polák (Bonk), 28. Adamský (Hrabal, Polanský), 40. Martin Růžička (Galvas, Polanský). Rozhodčí: Husička, Hradil – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200. Střely na branku: 43:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4.
Čiliak – Jan Hanzlík, Dujsík, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš – Vondráček, Čermák, J. Hruška – T. Svoboda, Němec, Jan Káňa – Jenyš, Š. Novotný, Burian – Dočekal, H. Zohorna, Wasserbauer.
Hamerlík – Galvas, Roth, Linhart, Hrabal, Krejčí, Nosek – Martin Růžička, Polanský, Adamský – Orsava, Bonk, Polák – D. Květoň, Peterek, Rákos – Hrňa, Matuš, Rufer.

Úvodní minuty zápasu mezi Kometou a Oceláři patřily jednoznačně hostujícímu celku. Třinečtí hokejisté jen málokdy půjčili domácím kotouč a sami se dokázali dostat do několika velkých šancí. V první opravdu tutové se po Polanského chytrém pasu ocitl David Nosek, ještě tento týden hráč Brna. Čiliaka ale překonat ještě nedokázal. To Erik Hrňa už se mezi střelce zapsat dokázal. Radim Matuš obkroužil domácí svatyni a předložil puk právě Hrňovi, který dokázal najít skulinku ve výstroji slovenského gólmana v brněnských službách. Ve dvanácté minutě se pak hosté utrhli do dvougólového vedení, když Bonk obral u brněnské svatyně kapitána Čermáka a poslal puk volnému Vojtěchu Polákovi, který z první trefil odkrytou část branky.

Vedení o dva góly ale vydrželo Třinci jenom minutu a pět sekund. Poté se po buly v útočném pásmu dostal v pravém rohu kluziště k puku Štěpán Novotný, natlačil se před Hamerlíka a puk umístil ke vzdálenější tyči. V osmém zápase za Kometu vstřelil mladý útočník už třetí gól. Po zbytek úvodní periody byla hra vyrovnaná, do větších šancí se dostávali spíš domácí. Z podobných pozic na pravém kruhu pálili z voleje Vondráček a Němec, proti jejich ranám ale předvedl Hamerlík výborné zákroky.

Zatímco úvod první třetiny patřil Ocelářům, do druhé třetiny vstoupila lépe domácí skvadra. Kometa si dokázala vytvořit poměrně dlouhý tlak, který ale paradoxně skončil v momentě, kdy Brno hrálo přesilovou hru. Chvíli poté dostal první početní výhodu v utkání i Třinec. A děly se věci. Hned v úvodu oslabení ujel Vojtěch Němec, byl hákován Rothem a bylo nařízeno trestné střílení. Domácí útočník sice kličkou Hamerlíka oklamal, při samotném zakončení mu ale sjel puk z hole. A v pokračující přesilovce se pak naopak prosadili Slezané. Hrabalovu střelu od modré tečoval před Čiliakame Martin Adamský a mohl propuknout v jásot. Domácí gólman už nestihl zareagovat.

Nedlouho po Adamského gólu si hosté vyzkoušeli víc než půlminutovou přesilovku pěti proti třem, v ní se ale prosadit nedokázali. V třicáté šesté minutě byl blízko své druhé brance v utkání Novotný, když dostal od Kempného přesný pas na vzdálenější tyč. Ve velké rychlosti ale hráč s číslem jedenáct nenasměroval puk do branky. Když už to vypadalo, že druhá třetina spěje poklidně ke svému konci, přišla studená sprcha pro domácí družstvo. Galvasovu střelu od modré tečoval Martin Růžička a napodobil svého jmenovce Adamského, který podobně vsítil třetí třineckou branku. Po čtyřiceti minutách hry tak vedli Slezané už o tři góly.

Třetí třetina se odvíjela podle očekávaného scénaře. Kometa se snažila hnát dopředu za vyrovnáním, hosté naopak chtěli v klidu kontrolovat hru. To se jim také docela dlouho dařilo a Brňané se jen těžko probojovávali do velkých šancí. Změna nastala v čtyřicáté šesté minutě. V první šanci sice ještě neuspěl Žižka, v čase 45:47 se už ale skóre měnilo. V přesilové hře vypálil nepřesně Kempný, puk se ale odrazil na hůl Tomáše Svobody, který dokázal prudkou střelou propálit Hamerlíka.

Časomíra neodkrojila ani další minutu a už to bylo jenom o gól. Pěknou individuální akci předvedl Hynek Zohorna, který obešel posledního obránce Ocelářů a zavěsil přesně pod břevno. V následujících minutách měla Kometa slušný tlak a v něm také solidní šance. Hosté naopak hrozili z častých rychlých výpadů. Ani jeden však neproměnili. To se už ale nepodařilo ani Kometě, v největší šanci se neprosadil sám před Hamerlíkem Káňa. Vyrovnání nepřinesla ani závěrečná hra bez brankáře, všechny tři body si tak přibalili na cestu do Třince hostující hokejisté.

Karel Beran (Kometa): My jsme do utkání vstoupili špatně, pasivně. Třinec byl lepší a měl velké šance. Bylo štěstí, že jsme po dvaceti minutách prohrávali jen o gól. Před druhou třetinou jsme si něco řekli, měli jsme nějaký tlak, ale bohužel jsme dvakrát inkasovali. Do třetí třetiny konečně nastoupil mančaft, který tady dokázal už hrát dobrý nátlakový hokej. Třinec je ale natolik zkušený, že si náskok pohlídal. V příštích zápasech musíme hrát tak, jako ve třetí třetině.

Jiří Kalous (Třinec): Z Brna to jsou to velmi cenné tři body. Měli jsme výborný vstup do utkání a dokázali jsme se dostat do vedení. Domácí ale bohužel snížili. Během druhé třetiny jsme si ale vytvořili, řekl bych až luxusní tříbrankový náskok. Kometu jsme ve třetí třetině zbytečně nechali opět snížit na rozdíl jediné branky. Nakonec to bylo drama se šťastným koncem pro nás.