Fantazie! Oceláři vyhráli v Malmö 2:1!

31.10.2017 · Martin Stebel
Severní vítr není až tak moc krutý! V prvním měření sil osmifinále hokejové Ligy mistrů se Ocelářům podařil husarský kousek. Na ledě švédského Malmö Redhawks dokázali díky kompaktnímu výkonu ve všech řadách triumfovat poměrem 2:1. Góly vítězů zaznamenali ve třetí části Vladimír Svačina a Aron Chmielewski. Odveta je na programu za týden ve WERK ARENĚ.
1/8F, úterý 31.10.2017
Malmö
1:2
Malmö Arena
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:2  Branky a nahrávky: 22. Hardt (Storm) – 41. Svačina (Adamský, Polanský) 58. Chmielewski (Musil, Dravecký) Rozhodčí: Marc Wiegand, Daniel Stricker – Ludvig Lundgren, Anders Nyqvist. Vyloučení: 3:5 Využití: 0:0 Střely na branku: 30:27 Vyhrané buly: 33:20 Průběh utkání: 1:0, 1:2 Diváci: 1662

Malmö Redhawks: Alsenfelt – Warg, Mylläri, Olsson, Arell, Andersson (A), Mäntylä, Lerby, Setkov – Zaar, Händemark (C), Bryggman – Storm, Haudum (TS), Hardt – Olofsson, Rosdahl, Görtz – Forsberg, Lennström

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Strmeň) – Doudera, Krajíček (C), Roth, Musil, Linhart, Adámek, Jank – Dravecký, Marcinko, Růžička M. (A) (TS) – Adamský (A), Polanský, Svačina – Rákos, Kovařčík M., Chmielewski – Kofroň, Mikulík, Cienciala

Do prvního utkání osmifinále hokejové Ligy mistrů vstoupili Oceláři bez zdravotně indisponovaného Zbyňka Irgla a Erika Hrni. Od úvodu byla mírná aktivita na hokejkách domácího celku, což bylo způsobeno především početní výhodou při vyloučení Tomáše Linharta. Střelecké pokusy švédského týmu však byly jen sporadické, několikrát však ale Šimon Hrubec přece jen musel zasahovat. Nebezpečně z osy hřiště pálil například Olsson či Bryggman.

První nadějnou možnost českého týmu byla k vidění v minutě sedmé, kdy se do zakončení dostával Martin Adamský, jenže z optimální střelecké pozice byl vytlačen Wargem. Malmö mohlo vést po prudké ráně útočníka první formace Zaara, který orazítkoval tyč třinecké branky. V poslední minutě měl blízko ke skórování Marian Adámek, ale rovněž jeho pokus z křídelního prostoru se otřel jen o brankovou konstrukci.

Vstup do druhé dějství vyšel domácím na jedničku. Při rozehrávce v obranném pásmu zaváhal Bohumil Jank, kotouč si vzal Nichlas Hardt a v samostatném úniku trefil z mezikruží nad lapačku hostujícího gólmana. Třinečtí se po inkasované brance poměrně rychle dostali do tempa, před brankou domácích se ale střela Jiřího Polanského neujala.

Oceláři si dokázali vytvořit tlak ve dvou přesilovkách, domácí brankář Alsenfelt měl několik zákroků, ale během početních výhod přece jen byla cítit absence Vladimíra Rotha, který po první třetině odstoupil kvůli blíže nespecifikovaným důvodům.

V minutě s číslem 34 se v dobrém světle ukázal Michal Kovařčík. Mladý útočník se prosmýkl mezi obránci Malmö do útočného pásma, kde se poté dostal ke kotouči, ale jeho přihrávka mířící před branku domácího celku nebyla přesná. Červení jestřábi mohli navýšit vedení těsně před koncem druhé periody, kdy si Max Görtz sjel až před Šimona Hrubce a tváří v tvář na něho vyslal další nebezpečnou střelu. Ta ale skončila v jeho lapačce.

Slezané se vyrovnání dočkali v samotném úvodu třetí části. Hlavním architektem povedeným akce byl rychlonohý Martin Adamský, který obkroužil domácí svatyni, mezi kruhy viděl Vladimíra Svačinu, který neměl problém skórovat. Hosté vycítili šanci rychle otočit vývoj, před Alsenfeltem důrazně pracoval Chmielewski, ale jeho pokus skončil jen na boční síťce.

Další minuty nabídly poměrně vyrovnaný hokej, vyložených šancí nebylo mnoho, prim hrály obrany na čele s gólmany. Oceláři byli hladovějším týmem a nakonec zaslouženě vyhráli. David Musil adresoval před branku přesnou nahrávku, kterou pohotově a šikovně tečoval Aron Chmielewski a kotouč si našel cestu do sítě - 1:2! Domácí sice v závěru mocně toužili vyrovnat, ale defenziva Ocelářů už žádné drama nepřipustila. Redhawks - Oceláři 1:2!

Prohlédněte si videozáběry nejdůležitějších okamžiků z duelu Malmö Redhawks proti Ocelářům v rámci Champions Hockey League ZDE