Dynamo veze z Třince tři body

24.01.2023 · Adam Sušovský, foto: Lukáš Filipec
Oceláři svou nepříznivou sérii proti Pardubicím neprotrhli. Měli velmi silného soupeře – aktuálního extraligového lídra, který navíc hraje ve výborné pohodě. Až do pětačtyřicáté minuty bylo utkání vyrovnané, pak ale hosté přidali druhou branku a utkání si už pohlídali.
41., úterý 24.1.2023
Pardubice
0:4
Třetiny: 0:0, 0:1, 0:3  Branky a nahrávky: 28. A. Musil, 45. Štetka (Radil), 53. Hyka (L. Sedlák), 58. L. Sedlák. Rozhodčí: Hribik, Obadal – Lhotský, Zíka. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 322. Střely na branku: 26:28. Střely mimo: 13:13. Zblokované střely: 19:17. Hity: 7:4. Vhazování: 32:29. Průběh utkání: 0:4.
HC Oceláři Třinec: Mazanec – Marinčin, M. Doudera, J. Jeřábek, Havránek, Roth, Čukste – Martin Růžička, Voženílek, Svačina – L. Hudáček, A. Nestrašil, M. Daňo – Hrehorčák, Miloš Roman, Chmielewski – Kurovský, Dravecký, Hrňa.
HC Dynamo Pardubice: Will – Čerešňák, D. Musil, Bučko, T. Dvořák, Hrádek, J. Kolář – Hyka, L. Sedlák, Cienciala – Radil, T. Zohorna, Štetka – T. Zeman, Poulíček, Paulovič – Vondráček, A. Musil, Mandát.

Bez vstřeleného gólu se vyhrát nedá a Ocelářům se to znovu potvrdilo tentokrát v extraligovém šlágru. Domácí duel proti suverénnímu lídrovi soutěže z Pardubic nabídl vynikající hokej, na konci zápasu ale odcházeli domácí z ledu už počtvrté v řadě poraženi, navíc prodloužili také své střelecké trápení.

Utkání začalo v Třinci v obrovském tempu, hra se od úvodních minut přelévala ze strany na stranu, šance střídala šanci. Tu první si už v páté vteřině, hned po úvodním vhazování, vytvořil Cienciala, který překvapil chybujícího obránce Marinčina, ale tváří v tvář Mazancovi neuspěl. Dál už ale měli v úvodní dvacetiminutovce navrch Oceláři, v dobrých příležitostech ovšem neuspěli Daňo, když mu před prázdnou brankou na poslední chvíli sebral kotouč z hole Čerešňák, ani Roman střelou z mezikruží.

Oceláři, které trápí marodka, do utkání nastoupili bez Tomáše Marcinka. Hned v úvodu druhé třetiny navíc zmizel v kabinách zraněný Daňo a Pardubice začaly mít i díky střídačce blíž útočnému pásmu navrch. A v čase 27:50 také vstřelily úvodní gól zápasu. Byl to Adam Musil, kdo samostatnou akci z úhlu nakonec zakončil sám dorážkou vlastní střely. Jen minutu poté mohli domácí vyrovnat, ale Hudáček nedostal kotouč před prázdnou branku ideálně na střelu a Chmielewski s jeho přihrávkou pod sebe nepočítal. Další velké šance si tak vytvářeli hosté, Mazanec ustál samostatný únik Vondráčka, následně krásným semaforem zlikvidoval také střelu Pauloviče z mezikruží.

Do třetí třetiny Oceláři vstoupili s touhou navázat na výkon z úvodní dvacetiminutovky, ze snahy o útočnou aktivitu ale rezonovaly bohužel také zbytečné chyby v rozehrávce, které vedoucí celek ligy nemilosrdně trestal. Ve 45. minutě Pavol Štetka zachytil rozehrávku Hrehorčáka a z mezikruží poslal Pardubice do trháku. O chvíli později čelil Mazanec dalšímu samostatnému úniku, Radil v něm ale pálil mimo. A tak třetí gól Dynama přidal až na začátku 53. minuty Tomáš Hyka. Také ten se ocitl před Mazancem sám po laciné ztrátě kotouče v pásmu, bekhendem si počínal suverénně.

Za stavu 0:3 ještě Oceláři nechtěli zápas vzdát, k dispozici navíc měli dvě přesilové hry za sebou, ve kterých sice dokázali dostat soupeře pod tlak, ale tolik očekávaný gól, který by Dynamo znervózněl, se jim vstřelit nepodařilo. I proto, že Nestrašil ránou z pravého kruhu trefil jen brankovou konstrukci.

Definitivní pojistku pardubickému vítězství tak v 58. minutě dal Lukáš Sedlák, který obral Marinčina na modré čáře o kotouč a samostatný únik zakončil pod beton Mazance. Zbytek utkání už se pouze dohrával.

Zdeněk Moták (HC Oceláři Třinec): "Řeknu dvě věci. Nabídli jsme hostům spoustu jasných puků, ze kterých měli samostatné nájezdy a byli z toho úspěšní. Druhou věcí je, že se natrápíme na vstřelení branky. Když se obojí spojí dohromady, tak z toho rezultuje dnešní výsledek."

Radim Rulík (Dynamo Pardubice): "Viděli jsme kvalitní a vyrovnané utkání. Rozhodlo, že nám výborně zachytal gólman. Pochytal šance Třince a my jsme byli šťastnější v koncovce."