Další fotbalový výsledek, tentokrát za dva body

22.01.2012 · Tomáš Vacho
Naši hokejisté si v utkání dvaačtyřicátého kola proti budějovickému Mountfieldu vybojovali důležité dva body za výhru v prodloužení. Dlouho vyrovnané skóre zvrátil Jan Peterek až v prodloužení.
42.kolo, neděle 22.1.2012
České Budějovice
2:1p
Třetiny: 1:0, 0:1, 0:0 – 1:0  Branky a nahrávky: 11. Polanský (Orsava, Richter), 61. Peterek (Hořava, Zíb) - 36. Kuchejda (Burian). Rozhodčí: Hradil, Mikula - Bryška, Novák. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 2345. Střely na branku: 44:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Hamerlík (Vojtek) - Richter, Hudec, Zíb, Lojek, Klouček, Bolf, Kania, Novotný - Peterek, Klimenta, Bonk, Polanský, McGregor, Hořava, Orsava, Varaďa, Ostřížek, D. Květoň, Adamský, Hrňa
Jakub Kovář (Hrubec) - Ptáček, Kolarz, Novák, Němeček, Kranjc, Vydarený, Mikuš - Horna, Gulaš, R. Pšurný, Šimánek, Kuchejda, Marek, Kašpařík, L. Květoň, Burian, Červený, Švihálek, Langhammer

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří v jedenácté minutě proměnili přesilovou hru. A to zásluhou Jiřího Polanského, který zužitkoval milimetrový pas Orsavy.

Jihočeši mohli odpovědět již za dvě minuty, když se dravě prezentoval Lukáš Květoň, ale Hamerlík s výpomocí Richtera puk před brankovou čarou šťastně udržel.

V čase 13:20 měl dobrou příležitost třinecký Varaďa, ale po obhození Ptáčka nedokázal zvednout kotouč do potřebných výšin, takže Kováře nepřehodil.

V sedmnácté minutě se po příhře Davida Květoně mezi kruhy ocitnul tváří v tvář gólmanovi Jan Peterek, ale nechal vyniknout lapačku.

V závěru prvního dějství měly Budějovice v dosavadním průběhu zatím největší šanci, když se Šimánek drze prosmýkl mezi obránci a najel až před Hamerlíka, který brance zabránil až v ležící poloze.

V pětadvacáté minutě musela znovu výtečně pracovat Kovářova lapačka, jinak by Peterkův dobrý pokus znamenal dvoubrankové vedení domácích.

Zhruba v polovině zápasu byl blízko vyrovnání Lukáš Květoň, ale Hamerlík vytasil fantastický zákrok. V šestatřicáté minutě se to Jihočechům již povedlo a vyrovnali. Stalo se tak po ráně Davida Kuchejdy, která propálila vše, co stálo v cestě, včetně nic nevidícího Hamerlíka.

Poslední třetina přinesla oboustranně nezáživný hokej a prakticky ani žádnou vážnější šanci. Za zmínku stojí pouze Lojkova bomba od modré čáry z pětapadesáté minuty, kterou Kovář s vypětím všech sil vytěsnil.

I proto tedy utkání dospělo do prodloužení, které mělo trvání pouhých šestatřicet sekund. O bodu navíc pro domácí celek totiž rozhodnul Jan Peterek, který bezezbytku zužitkoval přesný pas Hořavy.

Pavel Janků (Třinec):
Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, z naší strany to byl poměrně dobrý výkon. V první třetině jsem viděli hodně šancí na obou stranách, ale od druhé třetiny už jsme je měli prakticky jen my. V prodloužení jsme sice rozhodující gól vstřelili s trochou štěstí, ale za výkon jsme si dva body zasloužili.

Milan Kupka (České Budějovice):
S bodem jsme spokojeni. Je pravda, že Třinec měl od druhé třetiny o něco více příležitostí a v prodloužení pak dokázal po nevyužité přesilovce rychle skórovat. Ale uhrát bodový zisk v Třinci, to má pořád váhu a jsme za to rádi.