Čtyřgólová salva ze druhé třetiny potopila Slavii!

08.01.2013 · Daniel Ježek
Oceláři v rámci osmatřicátého kola na svém ledě přivítali pražskou Slavii. Hosté dokázali otevřít stav zápasu, Slezané se ale zlepšeným výkonem ze druhé třetiny dostali do dvoubrankového vedení a to již nepustili. V závěru ještě třinecké vítězství pečetil Václav Varaďa, tři kanadské body si připsal Martin Růžička.
38.kolo, úterý 8.1.2013
Slavia Praha
5:2
Třetiny: 0:1, 4:1, 1:0  Branky a nahrávky: 28. Klimenta (Polanský, Klouček), 34. Růžička (Orsava), 38. Galvas (Růžička, Roth), 39. Lojek (Polanský, Klouček), 46. Varaďa (Peterek, Růžička) - 20. Sklenář (Růžička, Kolařík), 33. Klhůfek (Stránský). Rozhodčí: Baluška, Müllner - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:6, navíc Polanský (TRI) 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3225. Střely na branku: 37:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2.
Hrubec (Hamerlík) - Galvas, Roth, Zíb, Hrabal, Lojek, Klouček, Kania - Růžička M., Peterek, Varaďa - Orsava, Rákos, Květoň - Adamský, Polanský, Klimenta - Hrňa, Hampl, Matuš.
Furch (Kopřiva) - Dresler, Kadlec, Kuboš, Kučný, Kolařík, Kempný, Beňovič - Skokan, Jelínek, Alinč - Sklenář, Růžička V., Hertl - Klhůfek, Poletín, Stránský - Micka, Žejdl, Doležal - Vrdlovec.

Úvod zápasu se nesl v opatrném duchu. Žádný ze soupeřů nechtěl udělat chybu, na větší šance se proto muselo dlouho čekat. Hosté dostali v sedmé minutě příležitost čtyřminutové přesilovky, z ní ale vyšli naprázdno. Také Oceláři sehráli celkem čtyři minuty v početní výhodě, ani jim se ale nevedlo o moc lépe.

Otevřít skóre mohl v patnácté minutě Martin Růžička, toho ale zastavila tyč. Jako první se tedy prosadili hosté. Patnáct vteřin před vypršením dvacáté minuty Vladimír Růžička našel volného Jakuba Sklenáře, jenž zametl puk za Hrubcova záda.

Druhá dvacetiminutovka byla v porovnání s tou první o sto procent pohlednější. Diváci ve Werk aréně viděli celkem pět branek. Nejprve za Oceláře v osmadvacáté minutě srovnával Tomáš Klimenta, který zužitkoval ukázkový pas Polanského.

Vyrovnaný stav na světelné tabuli ale nevydržel příliš dlouho, v minutě třiatřicáté už hosté opět vedli. Postaral se o to Pavel Klhůfek, kterého do úniku vyslal Stránský. Klhůfek zvolil střelu na Hrubcovu vyrážečku a uspěl – 1:2.

Oceláři se po druhé inkasované brance nabudili a převzali otěže zápasu do svých rukou. Nejprve v třicáté čtvrté minutě srovnal kanonýr Martin Růžička, který bekhendovým blafákem potrestal nepřesné rozestavení hostující obrany. Za další tři minuty už Slezané vedli.

Zasloužil se o to Lukáš Galvas, jenž v přesilové hře doklepl do sítě Růžičkův pokus. A aby toho pro hosty nebylo málo, šedesát devět vteřin před druhou sirénou se prosadil ještě Martin Lojek.

Do závěrečné periody tedy Třinečtí šli za dvoubrankového vedení. To si dokázali udržet i navzdory nebezpečné příležitosti Kadlece, který napálil kotouč do horní tyče Hrubcovy branky.

Klid na ocelářské hole přinesl v šestačtyřicáté minutě Václav Varaďa, který překonal Furcha mezi betony. Hosté se ještě v závěru pokusili o korekci stavu, pozorný Hrubec ale za svá záda již další kotouč nepustil. Třinec – Slavia 5:2.

Josef Turek (Oceláři Třinec): Začali jsme špatně. V první třetině jsme nenacházeli recept na obranu Slavie ve středním pásmu. Od druhé třetiny jsme ale hru stáhli na tři útoky, celá druhá třetina nám sedla a dali jsme čtyři góly. Slavia to ještě ve třetí třetině vysunula a zkusila nás napadat, ale zvládli jsme to dobře.

Ondřej Weissmann (Slavia Praha): Čekali jsme, že domácí budou hrát útočný hokej a tlačit se dopředu, ale zápas pro nás nezačal vůbec špatně. Byli jsme trošku pod tlakem, ale ubránili jsme to a nakonec dali i gól. Důležitá byla pro vývoj druhá třetina. Tam jsme zbytečně propadali, ztráceli puky ve středním pásmu. Domácí toho využili a zaslouženě vyhráli.