Junioři ustáli přestřelku, ve čtvrtfinále jdou do vedení

25.03.2023 · Martina Sikorová
Junioři zvládli první odvetný zápas na ledě soupeře a ve čtvrtfinále se ujímají vedení 2:1. Gólovou přestřelku v Pardubicích v čase 57:12 rozsekl útočník Michal Ramik.
ČF3, sobota 25.3.2023
enteria arena
Třetiny: 2:3, 3:2, 0:1  Branky a nahrávky: 2. Paleček (Fiala), 5. Tomas (Fiala, Kalužík), 23. Fiala (Tomas, Paleček), 23. Herčík (Štetka, Pavlata), 26. Fiala (Tomas, Paleček) - 1. Haas (Kozlík, Ramik), 14. Cedzo (Spěváček, Holinka), 20. Kozlík (Ramik, Haas), 25. Hrůzek (Šilar, Haas), 39. Moškoř (Šilar, Jobánek), 58. Ramik (Haas, Gerych). Rozhodčí: Jechoutek, Kostourek - Dědek, Jiruška. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 38:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:6. Stav série: 1:2.
HC Dynamo Pardubice: Matěcha - Vachun, Hebek, Červenka, Tvrdík, Rájek, Koudelka, Chabada - Pavlata, Helikar, Paleček, Tomas, Herčík, Kubíček, Fiala, Burda, Novotný, Kalužík, Štetka, Gromadzki
HC Oceláři Třinec: Král (23. Klimek) - Volas, Kremnický, Andrle, Kareš, Buják, Pospíšil, Hrůzek - Gerych, Holinka, Moškoř, Šutý, Haas, Spěváček, Cedzo, Ramik, Hlávka, Šilar, Kozlík, Jobánek

Mladí Oceláři měli v Pardubicích skvělý nástup do zápasu. Odehráno bylo jen 26 sekund a třinečtí hráči už slavili první gól, o který se přesnou střelou z mezikruží postaral Oskar Haas. Vedení si ale Třinec dlouho neužil, minutu nato se po dorážce vlastní střely prosadil Adam Paleček.

Od konce páté minuty už Oceláři museli dotahovat, to když se do listiny střelců zapsal i Radek Tomas. Třinečtí hráči ale měli připravenou odpověď. Vojtěch Spěváček našel před brankou osamoceného Adama Cedza, který v :dobré šanci nezaváhal. Jak svěřenci trenéra Reného Muchy třetinu začali, tak ji i skončili. V čase 19:48 dokončil brejkovou akci Michala Ramika Matěj Kozlík a Oceláři do kabin odcházeli s těsným náskokem.

O ten ale hned po návratu na led přišli. Pardubice ve třiadvacáté minutě vstřelily dva slepené góly z holí Adama Fialy a Daniela Herčíka, což znamenalo změnu v třinecké brance. Mezi tři tyče se postavil Jakub Klimek. Oceláři pak navíc využili nabídnutou přesilovku k rychlému srovnání, o které se ranou od modré zasloužil Filip Hrůzek.

Sotva Oceláři vyrovnali, museli znovu dotahovat. Adam Fiala si s kotoučem najel až před branku a odtud zamířil mezi betony hostujícího gólmana. Třinečtí mladíci ale ukázali, že jim závěry třetin jdou. Jan Moškoř se v čase 38:58 dostal k vyraženému puku a uklidil ho do pardubické sítě.

Za čtyřicet minut tak v Pardubicích padlo hned deset gólů, závěrečná třetina už nabídla jen jediný. Radovali se z něj Oceláři. Oskar Haas našel před domácí brankou Michala Ramika, který zamířil přesně a vystřelil svému týmu vedení v sérii.

Čtvrtý zápas série odehrají třinečtí mladíci na ledě Pardubic v neděli 26. března od 13:00.