První čtvrtfinále pro Oceláře, rozhodl Pohludka

17.03.2023 · Martina Sikorová
Svěřenci trenéra Marka Malíka zvládli střeleckou přestřelku s Hradcem a díky trefě Šimona Pohludky z prodloužení se ve čtvrtfinálové sérii ujali vedení.
ČF1, pátek 17.3.2023
Mountfield HK
5:4p
Třetiny: 2:1, 1:1, 1:2 - 1:0  Branky a nahrávky: 8. Sikora (Sajdok, Dravecký), 16. Kubiesa (Sikora, Mikula), 28. Hebar (Ćmiel, Dravecký), 49. Pohludka, 63. Pohludka (Dravecký) – 4. Pavlík (Král, Jón), 27. Král (Černý, Pavlík), 44. Jón (Samek, Aschenbrenner), 60. Novotný (Král, Klíma). Rozhodčí: Šutara, Kapitanov - Bartek, Peluha. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 159. Střely na branku: 34:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 4:5. Stav série: 1:0.
HC Oceláři Třinec: Milota - Holub, Byrtus, Dravecký, Mrtka, Ćmiel, Zielinski, Blaha - Sajdok, Pohludka, Sikora, Rybnikár, Kubiesa, Hebar, Urbánek, Granečný, Švančara, Mikula
Mountfield HK: Meišner - Pánek, Forejtek, Samek, Vencl, Mráz, Černý, Burda - Voděracký, Jón, Aschenbrenner, Hendrych, Novotný, Vítek, Pavlík, Král, Klíma, Páleník

Třinečtí dorostenci vlétli do čtvrtfinále aktivně a hned v první minutě si vytvořili několik dobrých šancí. Michal Rybnikár ani Šimon Pohludka ale z předbrankového prostoru neuspěli. A tak přišel trest. V čase 03:12 se k odraženému puku dostal Dominik Pavlík a podél tyče ho poslal do sítě. Ocelářům pak k vyrovnání pomohla až početní výhoda a v ní důrazný Petr Sikora.

V závěru třetiny šel Třinec poprvé v zápase do vedení. A to v signalizované výhodě, ve které se před branku natlačil Matěj Kubiesa a v dobré šanci nezaváhal. Hosté mohli odpovědět po brejku Dominika Pavlíka, který si ale na Jakuba Milotu podruhé nepřišel. Na třineckém brankáři si navíc hned vzápětí vylámal zuby i Jiří Klíma. Útočník Mountfieldu se snažil o zakončení u tyče, Milota byl ale na svém místě včas.

Z vyrovnání se tak hostující mužstvo radovalo až v čase 26:41, kdy puk pod horní tyč zavěsil Lukáš Král. Minuta a tři vteřiny. Přesně tak dlouho zabrala Ocelářům odpověď. Obrana Hradce si špatně pohlídala prostor před brankou a Andrej Hebar po přihrávce Marka Ćmiela zakončil přesně. Do vyrovnaného stavu pak mohl zápas poslat Jiří Klíma, který ale ve své šanci trefil jen brankovou konstrukci.

Skóre se tak znovu měnilo až ve třetí části, kdy první přesilovku Hradce zužitkoval tečující Jakub Jón. V čase 48:17 dal o sobě poprvé v zápase pořádně vědět Šimon Pohludka, který se natlačil do útočného pásma a přesnou střelou napálil puk za záda Samuela Meišnera. Do vedení o dva góly mohli Oceláři odskočit ve čtyřiapadesáté minutě, Petr Sikora ale napálil jen horní tyč.

Zřejmě nejlepší zákrok zápasu byl krátce nato k vidění na opačné straně, kde se Jakub Milota bleskově přesunul proti střele na vzdálenější tyč. Od čtvrtého inkasovaného gólu ale svůj tým nakonec stejně neuchránil. Pouhé dvě sekundy před třetí sirénou využil přesilovku Adam Novotný a poslal zápas do prodloužení.

V něm se z rozhodující trefy radovali domácí. Vladimír Dravecký přesnou přihrávkou poslal do brejku Šimona Pohludku, který svým druhým gólem v zápase připsal první bod na účet Ocelářů.