Dorost prohrál v nájezdech, v osmifinále je srovnáno

12.03.2023 · Martina Sikorová
Mladí Oceláři na ledě Jihlavy svůj mečbol neproměnili. Ze 42 střel dali svěřenci trenéra Marka Malíka jen jediný gól a po prohře v nájezdech se tak osmifinálová série vrací zpátky do WERK ARENY. Rozhodující zápas je na programu v úterý 14. března od 17:30.
OF2, neděle 12.3.2023
Jihlava
2:1sn
ZS Jihlava
Třetiny: 0:0, 1:1, 0:0 - 0:0  Branky a nahrávky: 23. Nosek (Löffler), rozh. nájezd Kytka - 33. Rybnikár (Pohludka, Urbánek). Rozhodčí: Čuňočka, Grygera - Kleprlík, Tichý. Vyloučení: 3:6, navíc za faul Váni (JIH) nařízeno TS (neproměněné). Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 124. Střely na branku: 35:42. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1. Stav série: 1:1.
HC Dukla Jihlava: Štěbeták - Tomica, Löffler, Vildomec, Jungwirth, Podroužek, Slavíček, Ošmera - Kolba, Chlubna, Fink, Kytka, Chvátal, Nosek, Macek, Fiala, Katolický, Váňa
HC Oceláři Třinec: Milota - Zielinski, Byrtus, Ćmiel, Mrtka, Dravecký, Holub, Blaha - Granečný, Urbánek, Hebar, Kubiesa, Rybnikár, Weiss, Pohludka, Sajdok, Mikula, Hrček

První větší šance v nedělním zápase patřila Ocelářům. V jedenácté minutě hrál Třinec přesilovku, ve které vytvořil před jihlavskou brankou pořádný závar, protlačit puk až za čáru ale hráči v dresech s drakem na hrudi nedokázali. V závěru třetiny pak musel dávat pozor taky brankář Milota. Proti střele Ošmery v početní výhodě Dukly ale stačil zasáhnout včas.

V čase 22:04 ovšem třinecký gólman kapituloval a to po přesilovkové střele Rostislava Noska. Oceláři mohli rychle srovnat. Po zalehnutí puku v brankovišti bylo nařízeno trestné střílení, to však Kubiesa neproměnil. K vyrovnání tak Třinci pomohla až jedna z dalších početních výhod, kterou zužitkoval Michal Rybnikár.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupili Oceláři s velkou snahou přidat další gól, ze 14 střel se ale neujala ani jediná. Třinec sice v jihlavském brankovišti několikrát vytvořil slušný závar, úspěch ale neslavil. V čase 58:29 navíc hráči s drakem na hrudi málem inkasovali podruhé, před odkrytou částí klece ovšem včas zasáhl jeden z bránících Ocelářů.

Zápas tak pokračoval desetiminutovým prodloužením, které ale rozhodující gól nepřineslo. A tak se šlo do nájezdů, které ve dvanácté sérii ukončil domácí Daniel Kytka.