Dorost v Praze smazal dvougólové manko, přesto prohrál

18.02.2023 · Martina Sikorová
Vítězná série třineckého dorostu se zastavila na čísle devět. O osudu zápasu na ledě Slavie rozhodla zejména nepovedená úvodní dvacetiminutovka, ve které mladí Oceláři inkasovali dva góly. Byť pak totiž svěřenci trenéra Marka Malíka dokázali náskok soupeře smazat, další góly už v Praze nepřidali.
A18, sobota 18.2.2023
Slavia Praha
4:3
ZS Eden
Třetiny: 2:0, 1:3, 1:0  Branky a nahrávky: 2. Tichý (Němeček, Tittl), 15. Hlavička (Matějovský, Pšenička), 29. Poletín (Kubánek, Kucharčík), 46. Matějovský (Kubánek, Kucharčík) - 24. Kubiesa (TS), 33. Kubiesa, 33. Hladonik (Mrtka). Rozhodčí: Vokoun - Stacho, Kaiser. Vyloučení: 6:4, navíc za faul Pšeničky (SLA) nařízeno TS (proměněné). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 49. Střely na branku: 20:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3.
HC Slavia Praha: F. Poletín - Marek, Pšenička, Labuzík, Kubánek, Lorenz, Ciolek - Filip, Tichý, Havlíček, Matějovský, T. Poletín, Tittl, Hlavička, Kucharčík, Němeček
HC Oceláři Třinec: Skácel - Holub, Byrtus, Dravecký, Mrtka, Solowski, Ćmiel, Blaha - Sajdok, Pohludka, Weiss, Rybnikár, Kubiesa, Hebar, Urbánek, Mikula, Hladonik, Hrček

Mladí Oceláři v Edenu nezachytili start do sobotního zápasu a už po necelých dvou minutách inkasovali, když se z úniku prosadil Tobiáš Tichý. Svěřenci trenéra Marka Malíka mohli odpovědět v jedné z přesilových her, to se jim ale nepovedlo. A tak přišel trest v podobě druhého slávistického gólu, o který se postaral Denis Hlavička. Třinečtí dorostenci pak úvodní část dohrávali v pěti proti třem, ani ve výhodnější přesilovce jim ale přáno nebylo.

Byť Oceláři přesilovku nevyužili, snížení se nakonec dočkali. A to v čase 23:25. Po faulu na Matěje Kubiesu bylo nařízeno trestné střílení, které třinecký útočník s přehledem proměnil. Z kontaktní branky se ovšem Třinec dlouho neradoval, už o pět minut později se totiž v přesilovce trefil domácí Tomáš Poletín. Oceláři se nevzdali a pouhých 35 sekund jim stačilo na vyrovnání. Po chybě obrany Pražanů se podruhé v zápase prosadil Matěj Kubiesa, na kterého vzápětí navázal Vít Hladonik. Po čtyřiceti minutách tak platilo skóre 3:3.

Do závěrečného dějství vstoupily oba týmy opatrně a bylo jasné, že pravděpodobně rozhodne jediný gól. A tak se i stalo. V šestačtyřicáté minutě se po dobře sehrané kombinaci mezi střelce zápasu zapsal taky Artur Matějovský a poslal Slavii znovu do vedení. Oceláři to pak v závěru utkání zkoušeli v šesti bez brankáře, na vyrovnání ale nedosáhli a jejich vítězná série tak v Praze skončila.