Bodová série dorostu skončila

06.01.2023 · Martina Sikorová
Vstup do nového roku se svěřencům trenéra Marka Malíka nevyvedl. Mladí Oceláři proti Pardubicím doplatili na nepovedený začátek zápasu a i díky gólu ve vlastní přesilovce a střeleckému trápení nakonec těsně prohráli.
A9, pátek 6.1.2023
Pardubice
1:2
Mini WERK ARENA
Třetiny: 0:2, 1:0, 0:0  Branky a nahrávky: 24. Barna (Blaha) – 4. Bartoň (Švec), 8. Švec (Pražan, Turena). Rozhodčí: Novotná - Tvrdý, Peluha. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 57. Střely na branku: 36:24. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
HC Oceláři Třinec: Skácel – Holub, Byrtus, Dravecký, Mrtka, Solowski, Blaha – Sajdok, Rybnikár, Kubiesa, Hebar, Urbánek, Barna, Granečný, Švančara, Mikula, Hladonik, Hrček
HC Dynamo Pardubice: Tuláček – Švec, Křečan, Šmerda, Novosad, Kaštánek, Vápeník, Úlehla, Oliva – Vítek, Bartoň, Pilař, Pražan, Lempach, Kopecký, Kantor, Rolinek, Turena

Kolize s programem extraligového týmu Ocelářů dorostence znovu přesunula do tréninkové haly. Tentokrát ale Třinci změna štěstí nepřinesla. Mladí Oceláři proti Pardubicím doplatili na nepovedený start do zápasu, už ve čtvrté minutě proměnil přesilovku Šimon Bartoň a aby toho nebylo málo, vzápětí Třinec inkasoval podruhé. A to navíc ve vlastním oslabení, když se prosadil Martin Švec.

Na startu druhé části sice rychle snížil Danny Barna, z gólového pohledu to ale bylo vše. Oceláři sice svého soupeře přestříleli v poměru 36:24, platné jim to ale příliš nebylo.

Rozhodující moment přišel v samotném závěru zápasu. Jeden z třineckých mladíků při hře ve čtyřech proti pěti neuspěl sám před brankářem a bodová série dorostu se tak po těsné prohře zastavila na čísle deset.