Dorostenci vezou z Přerova dva body

17.11.2022 · Martina Sikorová
I dorostenecké utkání ve čtvrtek rozhodovala dovednostní loterie s názvem samostatné nájezdy. Tentokrát se šťastným koncem pro třinecké barvy. Dva body v nich svému týmu vystřelil Šimon Pohludka a výrazně tak Oceláře přiblížil postupu do nadstavby.
13.kolo, čtvrtek 17.11.2022
Přerov
2:3sn
MEO Arena
Třetiny: 1:1. 1:0, 0:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 11. Kurelovič (Šťastný, Wasserbauer), 37. Ševčík (Dobřecký) – 7. Mikula (Pohludka, Rybnikár), 43. Rybnikár (Dravecký, Pohludka), rozh. náj. Pohludka. Rozhodčí: Maťašovský - Přecechtěl, Kaprál. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 125. Střely na branku: 24:45. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
HC ZUBR Přerov: V. Ryšavý – Polame, Janek, Udovenko, Pohanka, Ševčík, Wasserbauer – Kurial, Šindler, Červenka, Dobřecký, M. Ryšavý, Dobša, Šťastný, Mráček, Macek, Kurelović, Pekr
HC Oceláři Třinec: Milota – Dravecký, Solowski, Byrtus, Mrtka, Ćmiel, Holub, Blaha - Rybnikár, Urbánek, Granečný, Weiss, Sajdok, Hebar, Pohludka, Barna, Sikora, Mikula

Na první gól se dlouho nečekalo. Už v sedmé minutě si Oceláři vytvořili pořádný závar v brankovišti, Šimon Pohludka postrčil kotouč Marcelovi Mikulovi a ten ho dopravil do odkryté sítě. Vedení si ale třinečtí mladíci užili jen chvíli. V čase 10:16 se prosadil důrazný Carlo Kurelović a bylo vyrovnáno. Hned vzápětí navíc musel Jakub Milota v brance Třince hasit další velkou příležitost Přerova, bekhendovou střelu Matěje Ryšavého ale zvládl srazit mimo.

Po návratu z kabin mohli Oceláři znovu skórovat jako první, Mikula ale tentokrát z bezprostřední blízkosti neuspěl. A radovat se nemohl ani David Holub, který z brejku na brankáře soupeře rovněž nevyzrál. Druhé trefy se tak nakonec dočkali až domácí. Ranou od modré skóroval v početní výhodě Dušan Ševčík a poslal svůj tým do vedení.

Ve třetí třetině proměnili přesilovku i Oceláři a znovu bylo srovnáno, když nahození Vladimíra Draveckého do sítě usměrnil Michal Rybnikár. Oceláři si pak poradili i s oslabením tři na pět a protože přečíslení dva na jednoho v poslední minutě skončilo po střele třineckého Marcela Mikuly neúspěchem, zápas tak dospěl až do prodloužení.

V nastaveném čase mohl rozhodnout Šimon Pohludka, ránu třineckého útočníka ale zastavila jen tyč. A tak se šlo do nájezdů. Dovednostní loterii nakonec zvládli lépe mladí Oceláři a po gólu Šimona Pohludky brali druhý bod.