Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Dorostenci prohráli po samostatných nájezdech

17.03.2022 · Šárka Kolková
Dorostenci prohráli druhý zápas čtvrtfinále play off. Domácí vedli 3:0 a 4:1, ale Mountfield HK vyrovnal. A protože nerozhodlo prodloužení, zápas musel do nájezdů. Prosadil se Hora a Lukáš Král, jenž se stal vítězným střelcem.
ČF2, čtvrtek 17.3.2022
Oceláři Třinec
Mountfield HK
4:5sn
WERK ARENA
Třetiny: 1:0, 2:1, 1:3 - 0:1  Branky a nahrávky: 19. Dravecký, 24. Cedzo (Buják, Pohludka), 28. Buják (Volas, Pospíšil), 43. Mikula (Cedzo) – 40. Klíma (Král, Hora), 45. Král (Vencl, Pavlík), 54. Vencl (Král, Pavič), 54. Klíma (Fiala), rozh. náj. Král. Rozhodčí: Šico – Mikšík, Kučera. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 178. Střely na branku: 44:25. Průběh utkání: 0:0, 1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 4:3, 4:4, 4:5sn.  
Milota – Dravecký, Solowski, Buják, Martiňák, Pospíšil, Holub – Gerych, Holinka, Volas, Kubiesa, Pohludka, Sikora, Blaha, Cedzo, Lipka, Masnica, Mikula
Kasal – Fiala, Žaba, Pavič, Burda, Mráz, Bezpalec, Samek – Pavlík, Jón, Vencl, Síla, Hora, Mach, Klíma, Trejbal, Král, Novotný

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Komentář k zápasu

Úvodní část zápasu byla lepší ze strany Ocelářů, kteří při prvním okamžiku překvapili hosty. Buják vystřelil, ale jeho trefa minula bránu. Poté byl ve velké příležitosti Sikora, ale na Kasala nevyzrál. Na druhé straně se objevil Jón nikým nestřežen a trefil tyčku. V polovině třetiny Mikula střílel a ještě dorážel, avšak na brankáře hostí nevyzrál. Klíma byl následně hodně aktivní, ale Milota bránu strážil velmi pozorně. Hra se začala vyrovnávat, ale přece jen necelé dvě minuty před koncem první části hry se prosadil z mezikruží Vladimír Dravecký a poslal Oceláře do vedení.

Druhá třetina se domácím dorostencům povedla. Třinečtí bránili svůj obranný prostor, hosté byli prakticky bez šance. Následně se před Kasalem strhla bouře, ze které vyšel jako vítěz Adam Cedzo, neboť jej hostující gólman neviděl a trefil se pod břevno. O chvíli později byli Třinečtí vyloučeni, ale hradeckým hráčům se přesilovka vůbec nepovedla. Třinecký tandem hrál výborně dostal hráče se lvem na hrudi do tlaku a z toho těžil Dominik Buják, který draky poslal do vedení ve vlastní nevýhodě. Oceláři drželi pásmo, hradecké dorostence pouštěli do útočného pásma jen zřídka. Ale právě vteřinu před koncem se Jiří Klíma dostal sám na Milotu a prostřelil jej z mezikruží.

Třetí třetina začala z pohledu Ocelářů dobře. Marcel Mikula vsítil puk blíž k pravé tyči s Třinec se dostal do třígólového vedení. O necelé dvě minuty později však započal obrat Hradce Králové. Lukáš Král byl nikým nehlídán a snížil na rozdíl dvou branek. Kontaktní branka přišla v 54. minutě, když Jan Vencl překonal strážce brány domácích z levého kruhu. O devět vteřin později po této brance přišla vyrovnávací. Jiří Klíma tečoval nahození svého spoluhráče a hosté tak otočili nepříznivý vývoj utkání. V závěru měli domácí ještě dvě přesilové hry, ale ani jedna nebyla proměněna.

Přišlo desetiminutové prodloužení. Velkou snahu ukázal Cedzo, který se snažil překonat brankáře hostí ze všech možných pozic, recept ale nenašel. Sikora mohl trefit odkrytou bránu, ale kotouč mu v poslední chvíli sjel z hokejky a netrefil se. Na druhé straně nebezpečně manévroval před bránou Klíma, ale Milota famózním zákrokem jej vychytal. Podržel svůj tým i při nebezpečné dorážce z hokejky Krále.

Jelikož ani prodloužení nerozhodlo o vítězi, muselo se jít do samostatných nájezdů. V této fázi exceloval Mountfield HK, který díky Tomáši Horovi a Lukáši Královi vyhráli a srovnali stav série. Nyní se čtvrtfinálové dění přesune na východ Čech a Malíkova družina bude muset zabojovat venku.

Ohlasy trenérů

Bohdan Višňák (asistent trenéra Mountfield HK)

Do utkání jsme nastoupili po včerejší porážce. Průběh hry v první třetině byl vyrovnaný. Myslím si, že chvílemi jsme měli lehce navrch. První gól dal opět Třinec a ve druhé třetině také dominoval. Uvědomili jsme si, že vše musíme dát do třetí třetiny. I s trochou štěstí se nám to podařilo otočit a myslím si, že jak jsme dali druhou branku, domácí se začali bát o výsledek. Naštěstí jsme vyrovnali, poté to byla loterie. Jsme šťastní, že odvážíme jedno vítezství a doufáme, že se nám to doma třeba podaří ukončit.

Marek Malík (hlavní trenér HC Oceláři Třinec)

Z naší strany byl závěr hodně nepovedený. To je jediné, co se počítá. Byli jsme laxní a nedisciplinovaní. Nedrželi jsme se systému. Musíme si vzít z toho, co jsme předvedli v prvních dvou třetinách a hrát celých 60 minut.

×
Dnes v 15:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary
HC Oceláři Třinec