Dorostenci v letošním roce poprvé bez bodů

08.02.2022 · Dominik Stošek
Dorostence v úterý čekal zápas v Hradci Králové, kde v rámci 12. kola bojů o pořadí v play off nastoupili s jasným cílem, navázat na výhru proti Jihlavě a urvat tři body. Tak se ale bohužel nestalo a kvůli těsně prohraným posledním dvěma třetinám nakonec vyšli z utkání naprázdno.
B12, úterý 8.2.2022
Mountfield HK
7:5
ČPP Aréna
Třetiny: 3:3, 2:1, 2:1  Branky a nahrávky: 9. Šimek, 16. Klíma (Šimek), 19. Šimek (Král), 26. Mach (Jón, Bezpalec), 35. Vencl, 45. Klíma (Šimek), 60. Šimek (Klíma) – 5. Holinka (Rybnikár, Pohludka), 10. Holub, 17. Pohludka (Solowski), 31. Kubiesa (Holinka, Dravecký), 60. Gerych (Masnica, Pohludka). Rozhodčí: Mejzlík – Polák, Augusta. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 33:43. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 6:4, 6:5, 7:5.
Mountfield HK: Kasal (Meišner) – Fiala, Žaba (A), Pavič, Burda, Mráz, Bezpalec, Samek – Jón, Vencl (C), Síla, Hora, Mach, Klíma, Trejbal, Šimek, Král, Voděracký.
HC Oceláři Třinec: Milota (19. Heczko) – Dravecký, Solowski, Buják (A), Čmiel, Pospíšil, Holub – Sajdok, Gerych, Holinka, Kubiesa, Rybnikár, Pohludka, Sikora, Cedzo (A), Lipka, Masnica (C), Urbánek.

První perioda byla gólově nejbohatší a skóre se měnilo už v páté minutě, kdy Oceláři využili svou přesilovku zásluhou Miroslava Holinky. Domácí odpověděli v čase 8:05, když Pavel Šimek vyjel sebevědomě až před Milotu a z bezprostřední blízkosti zavěsil. Hokej nahoru dolů pokračoval a diváci se rozhodně nenudili. O minutu později totiž vrátil Ocelářům zpět vedení David Holub, který taktéž zakončoval z předbrankového prostoru a nedal Kasalovi žádnou šanci. Domácí museli znovu dotahovat a dočkali se vyrovnání v šestnácté minutě, ve které využíval početní převahu Jiří Klíma nechytatelnou ranou od modré. Hradečtí ale znovu vyrovnaný stav neudrželi dlouho a už v čase 16:39 jej znovu ztratili. Šimon Pohludka mířil přesně k bližší tyči z vrcholu kruhu a propálil domácího brankáře. Mountfieldu se ale znovu podařilo srovnat s Oceláři krok, a to v devatenácté minutě, když svým druhým gólem zápasu vyhnal z branky Třince Jakuba Milotu Pavel Šimek.

Ve druhé dvacetiminutovce inkasoval nově chytající Heczko po úvodních pěti minutách, v čase 25:10 jej z úniku překonal Marek Mach, který tak poprvé v tomto utkání poslal svůj celek do vedení. Oceláři vyrovnávali v jednatřicáté minutě, když Matěj Kubiesa po spolupráci s Holinkou střílel přesně mezi tři tyče. Gólově velmi bohaté utkání pokračovalo a do vedení se dostali znovu domácí. V čase 34:07 musel Heczko lovit kotouč ze své branky po dorážce Jana Vencla.

Ve třetí třetině Oceláři bohužel inkasovali znovu jako první a Hradec si tak vypracoval důležitý dvoubrankový náskok. V pětačtyřicáté minutě totiž Jiří Klíma dobře provedenou kličkou zmátl Heczka a zametl kus černé gumy do poloprázdné klece. Oceláři to nezabalili a stále bojovali o důležité body. Hradeckou defenzivu se jim ale podařilo překonat až příliš pozdě. V šesti hráčích v poli to hráči s drakem na prsou zkusili v poslední minutě a už v čase 59:03 to neslo své ovoce. Robin Gerych pěkným gólem z otočky dokonale načapal Kasalu a zdramatizoval tak závěr zápasu. Naneštěstí pro třinecké dorostence několik málo okamžiků po vhazování završil hattrick střelou mezi betony Pavel Šimek, který svou brankou definitivně uhasil veškeré vyrovnávací naděje Ocelářů.