Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Loučení hvězd
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Proti Jihlavě dorostenci narazili

11.12.2021 · Redakce
Zatímco ve čtvrtek posílali svěřenci trenéra Marka Malíka do sítě Zlína jeden kotouč za druhým, v sobotu jim střelecký prach pořádně zvlhl. Mladí Oceláři proti Jihlavě doplatili zejména na neproměňování šancí a výraznou efektivitu soupeře. Na začátku druhé třetiny sice za stavu 0:2 dvakrát udeřil Šimon Pohludka, hosté ovšem kontrovali dalšími pěti brankami.
B4, sobota 11.12.2021
Oceláři Třinec
Jihlava
2:7
WERK ARENA
Třetiny: 0:2, 2:4, 0:1  Branky a nahrávky: 21. Pohludka, 25. Pohludka (Pospíšil, Gerych) – 12. Habermann (Hamřík, Vojáček), 14. Klapica (Coufal), 22. Kudrna (Jungwirth, Coufal), 32. Peš, 34. Jungwirth (Vojáček, Topol), 38. Peš (Vojáček), 46. Modl (Habermann). Rozhodčí: Mrkva, Novotná - Návrat, Veselý. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 101. Střely na branku: 26:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:7.  
Michalík – Solowski, Ročák, Ćmiel, Martiňák, Pospíšil, Holub – Sajdok, Gerych, Holinka, Volas, Pohludka, Sikora, Blaha, Cedzo, Lipka, Masnica, Urbánek
Černý – Hamřík, Loffler, Jeletz, Topol, Vandas – Modl, Klapica, Peš, Coufal, Habermann, Vojáček, Chlubna, Jungwirth, Kudrna, Veselský

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Komentář k zápasu

Dorostenci vstoupili do čtvrtého kola nadstavby aktivně, z mírné herní převahy ale gól vstřelit nedokázali. Naopak jej inkasovali. Při hře ve čtyřech na obou stranách se ke střele z kruhu dostal Jindřich Hamřík a Michalík proti jeho pokusu máchl lapačkou naprázdno. O chvilku později byli Oceláři v ještě horší situaci, když se před třineckou brankou dostal k zakončení nehlídaný Andrej Klapica a zvýšil na 0:2. Mladí Oceláři mohli zareagovat po šťastném odrazu, kdy se kotouč na chvíli ocitl před odkrytou částí klece. Dorazit za čáru ho ale nedokázali. A neúspěchem skončil také pokus o vyslání Masnicy do brejku. Nadějnou akci v oslabení totiž hned v zárodku zhatil až příliš prudký pas.

Na startu druhé dvacetiminutovky se ale třinečtí mladíci snížení přece jen dočkali. Už po pětačtyřiceti sekundách hry si mezi kruhy najel Šimon Pohludka a prudkou ranou rozvlnil jihlavskou síť. Radost ale na domácí střídačce nevydržela dlouho. O minutu později se po přechodu do útočného pásma dostal ke střele Václav Kudrna a vrátil Dukle dvougólové vedení. V čase 24:13 už bylo znovu sníženo. Pospíšil v přesilovce poslal puk Šimonu Pohludkovi a ten u levé tyče dostal kotouč za záda přesunujícího se Černého. Michalík pak v oslabení výborně zneškodnil únik Vojáčka a když se pak na trestnou lavici odporoučel hostující Peš, dostali se Oceláři blízko k vyrovnání. Cedzo ale z téměř nulového úhlu do prázdné klece zakončit nedokázal a tak přišel trest.

Už při hře v pěti na obou stranách udeřil navrátilec z trestné lavice Hynek Peš, který Michalíka pokořil prudkou ranou ihned po přechodu do pásma. Smolná část hry pak pro mladé Oceláře pak pokračovala i nadále, to když se po zvláštním odrazu puku ocitli dva hráči Jihlavy v situaci dva na nikoho a výbornou příležitost proměnil Jáchym Jungwirth. A když se pak z individuální akce podruhé prosadil Hynek Peš, odcházeli svěřenci trenéra Malíka do kabiny se čtyřgólovým mankem.

V čase 42:16 se znovu musel činit gólman Michalík, když proti jeho brance bylo nařízeno trestné střílení. To ale třinecký gólman ustál a další gól nepovolil. Nakonec ale přece jen musel ze své sítě lovit další puk po střele Jakuba Modly. Emoce v závěru při potyčce mezi několika hráči pak poslaly Oceláře do přesilové hry, skóre už se ale neměnilo. A svěřenci trenéra Marka Malíka se po sedmi vítězstvích v řadě museli smířit s prohrou 2:7.