Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Dorostenci rozdrtili Havířov!

25.11.2021 · Šárka Kolková
Svěřenci trenéra Malíka měli dnes na programu předposlední utkání české nejvyšší soutěže dorostenců. V derby vyzvali Havířov. Třinečtí od začátku diktovali tempo hry a soupeře prakticky k ničemu nepustili. Miroslav Holinka, Adam Cedzo a Petr Sikora potvrdili střeleckou formu, všichni vstřelili dva góly a Jakub Milota podruhé v sezoně udržel čisté konto.
17.kolo, čtvrtek 25.11.2021
Oceláři Třinec
Havířov
8:0
WERK ARENA
Třetiny: 4:0, 1:0, 3:0  Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 2. Mikula (Martiňák, Sajdok), 7. Sikora (Gerych, Masnica), 13. Cedzo (Holinka, Pohludka), 18. Holinka (Cedzo, Volas), 22. Holinka (Pohludka, Lipka), 48. Sikora (Gerych, Masnica), 51. Blanar (Cedzo, Pohludka), 56. Cedzo (Volas). Rozhodčí: Novotná – Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 77. Střely na branku: 40:23. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0, 6:0, 7:0, 8:0.  
HC Oceláři Třinec: Milota (Michalík) – Blanar, Martiňák, Pospíšil, Holub – Sajdok, Gerych, Holinka, Volas, Švančara, Rybnikár, Pohludka, Sikora, Cedzo, Lipka, Masnica, Urbánek, Mikula
AZ Heimstaden Havířov: Maňásek (Přecechtěl) – Lička, Beleš, Maršálek, Valouch, Barnošák, Zielinski, Pilíšek Vladovič – Karas, Kubečka, Middleton, Hansel, Drábek, Jung, Svozil, Loza, Toma

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Komentář k zápasu

Třinečtí dorostenci v první třetině nedali hostím téměř žádnou šanci a už od první minuty diktovali tempo hry. Skóre už domácí otevřeli ve druhé minutě, když se Marcel Mikula ocitl v před brankovém prostoru. V sedmé minutě nechali rozeznít goalie horn domácí podruhé, díky přesnému zásahu Petra Sikory. Třinečtí znovu udeřili ve dvanácté minutě, když se nemýlil po skvělé přihrávce Adam Cedzo. Hosté měli velkou příležitost ve čtrnácté minutě. Loza si najel před Milotu, ale ten jeho střelu chytil do lapačky. První třetinu uzavřel gólem v osmnácté minutě Miroslav Holinka.

Druhá třetina se vyvíjela podobně, domácí však nebyli přesní v koncovce. Ve dvacáté druhé minutě měl přesně nabito Miroslav Holinka, jenž zmátl havířovského brankáře a puk poslal do horního vinglu. Holinka v dobrých střeleckých pokusech pokračoval. Snažil se gólmana načapat ze všech možných úhlů. Maňásek se ale nedal. Neměl hodně práce jen s Holinkou, musel čelit i prudkému nátlaku ze strany Cedzy, Sikory a Volase. Pozoruhodnou střelou vystřelil ve třicáté druhé minutě Toma, který střílel ze středního pásma. Puk se odrazil od hokejky třineckého obránce a Milota měl co dělat, aby zásah vykryl, ale zvládl to. Minutu před koncem se ještě snažil překvapit Lipka, ale jeho střela skončila v ochranné síti.

Třetí třetina patřila jednoznačně domácím. Svěřenci trenéra Malíka vyslali sedmnáct střel a z toho tři skončily v brankářské síti. V čtyřicáté sedmé minutě si nevěděl Maňásek rady s Petrem Sikorou, jenž využil zmatku před bránou, který rozptýlil havířovského brankáře a puk vstřelil do odkryté části brány. V padesáté první minutě Oceláři rozvlnili síť posedmé. Vashek Blanar vyslal na Maňáska tři střely, z nichž se ujala až ta poslední. Osmou třešničku na dortu přidal Adam Cedzo, který upravil konečný výsledek na 8:0 a Jakub Milota udržel podruhé v této sezoně čisté konto. Domácí potřetí v řadě vyhráli a čeká je poslední duel základní části, které bude znovu ve znamení derby a utkají se s Vítkovicemi.

Ohlasy trenérů

Marek Malík (HC Oceláři Třinec)

Dnešní utkání se nám moc povedlo. Nejen s výsledkem, ale i s předvedeným výkonem. Jsme moc spokojeni, protože nás trápí marodka. Některé kluky si od nás vytáhla juniorka a my jsme museli zapojit kluky z deváté třídy, ale zhostili se toho velice dobře. Jak naši kluci pomohli juniorům, deváťáci pomohli nám. Celkový výkon byl excelentní, jsme za to rádi.

Tomáš Urbánek (AZ Heimstaden Havířov)

Třinečtí nás jednoznačně přestříleli. Gratulujeme jim k výhře.