Dorostenci vyhráli v Šumperku!

20.11.2021 · Šárka Kolková
Třetí listopadová sobota nám nabídla střet dvou dračích týmů, Šumperka a Třince. Oceláři skórovali jako první a dostali se do vedení. Domácí na jejich přesnou akci dokázali rychle zareagovat a podařilo se jim vyrovnat. To však třinecké dorostence nevyvedlo z míry a zápas dotáhli do vítězného konce.
16.kolo, sobota 20.11.2021
Šumperk
1:6
Třetiny: 1:2, 0:4, 0:0  Branky a nahrávky: 8. Compel (Peškar Seidenglanz), 51. Maurer (Hrdina) – 3. Pohludka (Lipka, Pospíšil), 20. Gerych (Sikora, Holub), 23. Holinka (Volas, Švančara), 26. Sikora (Dravecký, Gerych), 30. Volas (Pohludka, Sikora), 34. Lipka (Pospíšil, Michalík). Rozhodčí: Honza – Kalina, Kopecký. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 71. Střely na branku: 44. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 1:4, 1:5, 1:6, 2:6.
HK Mladí Draci Šumperk: Valenta (Ondráček) – Hrdina, Jarmara, Juřík, Zavoral, Plhal, Compel – Peškar, Maurer, Tomeš, Verner, Janech, Seidenglanz, Lichner, Pospíšil, Čunát, Hlubuček, Novák.
HC Oceláři Třinec: Michalík (Milota) – Blanar, Dravecký, Solowski, Martiňák, Pospíšil, Holub – Sajdok, Gerych, Holinka, Volas, Švančara, Rybnikár, Pohludka, Sikora, Lipka, Masnica, Urbánek.

Dnes měli mladí draci na programu zápas s Draky ze Šumperka. Skóre dnešního zápasu otevřeli jako první hosté. Šimon Pohludka po skvělé přihrávce od spoluhráče využil početní výhodu a zařídil Třinci vedení. Šumperští si na akci Ocelářů připravili rychlou odpověď. V osmé minutě se trefil ve vlastní přesilovce Marek Compel a skóre bylo vyrovnané. Výsledek nezůstal dlouho stejný a ještě v této třetině Robin Gerych vrátil svému týmu vedení zpět.

Na začátku druhé třetiny hosté navýšili své vedení, když puk doklepl do odkryté brány Miroslav Holinka. O tři minuty později nechali Oceláři rozeznít počtvrté gólovou sirénu, když domácího Valentu překonal Petr Sikora. V polovině zápasu odbila pátá, když Patrik Volas překvapil svou střelou brankáře Šumperka, který nestihl včas zareagovat. V čtyřiatřicáté minutě Oceláři potrestali střídačku Šumperka gólem v přesilovce a Jakub Lipka vstřelil šestou branku Ocelářů.

Třetí třetina byla ze strany Třince sice bezbranková, ale tým z ocelového města byl aktivnější. Na soupeře vyslali osmnáct střeleckých pokusů, za to domácí jen tři, z nichž se přesto jedna trefa ujala. V padesáté první minutě prostřelil Michalíka Lukáš Mauer. Třinečtí díky dobré koncovce z prvních dvou třetin vyhráli dnešní zápas a stále jsou v tabulce Východ první.