Rozhodla první třetina, dorostenci podlehli Olomouci 1:5

30.10.2021 · Dominik Stošek
Dorostenci v rámci čtrnáctého kola Extraligy dorostu bojovali o body v Olomouci. Zápas rozhodla první třetina, kterou domácí ovládli 4:0. Poté i přes zlepšený výkon ve druhé a třetí třetině se mladým Ocelářům nepodařilo v důležitých okamžicích překonat olomouckého brankáře a celé utkání skončilo 5:1 ve prospěch domácího celku. Jediným střelcem Ocelářů byl Matěj Kubiesa.
14.kolo, sobota 30.10.2021
5:1
Třetiny: 4:0, 0:0, 1:1  Branky a nahrávky: 1. Šulgan (Pastrnek), 10. Belan, 12. Konobejl (Bošek, Golais), 16. Bošek (Konobejl), 54. Belan (Drábek) – 51. Kubiesa (Solowski, Sikora) Rozhodčí: Rimmel –Klimek, Bezděk Vyloučení: 3:1 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0 Střely na branku: 24:35 Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1 Diváci: 39
HC Olomouc: Frgál (Weiss) – Drábek (C), Němec, Šlahora (A), Bohatý, Vrána, Kalman, Galvas – Šulgan, Šenk, Miškovský (A) – Hebar, Najman, Pastrnek – Bošek, Konobejl, Golais – Belan
HC Oceláři Třinec: Milota (Michalík) – Solowski, Čmiel, Martiňák, Pospíšil (A), Holub – Gerych, Holinka, Volas – Kubiesa (A), Sikora, Blaha – Lipka, Masnica (C), Urbánek – Mikula

Vstup do zápasu měli hráči Mory velmi povedený. Nestihla se odehrát ani úvodní minuta a domácí otevřeli skóre zásluhou Viktora Šulgana, který překonal Milotu střelou mezi betony. Oceláři nebyli ve své kůži, po dvou jednoznačných výsledcích a skóre 12:0 po dvou posledních odehraných zápase to vypadalo, jako by Olomouc podcenili. Hanáci pokračovali ve slušném tempu a v čase 9:40 Jakub Belan vsítil druhou branku utkání, když vymíchal Milotu v předbrankovém prostoru. O necelé dvě minuty přišla další rána pro hráče s drakem na prsou, Tristan Konobejl využil špatného výhledu Miloty a překvapil ho střelou z levého kruhu. Olomouc byla i nadále na koni a Oceláři museli odolávat jejímu tlaku. V čase 15:46 využil dalšího zmatku před třineckým brankářem Lukáš Bošek, který pohotově dorážel kotouč za Milotova záda po neúspěšné Konobejlově otočce kolem branky.

Oceláři naskočili do druhé třetiny s větší aktivitou, svou aktivitu však nedokázali přetavit v branku. Ke snížení nevedla ani přesilová hra počínající v šestadvacáté minutě, domácí ji odbránili bez větších komplikací. Další přesilová hra hraná od čtyřiadvacáté minuty potom, co domácí hráli v šesti, byla už o něco lepší. Brankář Frgál ale odolal veškerým nebezpečným tečovaným střelám a žádný kotouč za svá záda nepustil. I přesto, že také závěr prostředního dějství patřil hráčům s drakem na prsou, tak skóre zůstávalo stále stejné. Nepomohla tomu ani slušná bekhendová střela Blahy nebo předbrankový důraz s několika dorážkami před Frgálem, ten svou branku dokonale uzamknul a vytvořil z ní nedobytnou pevnost.

Třetí perioda přinesla v pětačtyřicáté minutě obrovskou příležitost Urbánka, který nejprve dobře tečoval kotouč vyslaný od modré, a poté se dostal i dorážce. Bohužel pro něj, však domácí brankář Frgál ukázal, že dnes chytá opravdu dobře a poradil i s touto akcí. O minutu posléze mohl na druhé straně vsítit pátou branku Olomouce Najman, když jeho dorážka skončila na tyči Milotovy klece. V čase 50:54 už ale konečně Frgál kapituloval, když Matěj Kubiesa, třetí nejproduktivnější hráč celé Extraligy dorostu, prostřelil olomouckého gólmana ukázkovou střelou do levého horního růžku z pravého kruhu. Pak ale bohužel Holub zahrál nedovoleným způsobem vysokou holí a tolik potřebný nápor před Frgálovou klecí musel počkat. V oslabení zahrozil Kubiesa, Frgál byl ale tentokrát pozorný a jeho střelu vyrazil svými betony. Na druhé straně se ke střele z mezikruží dostal Jakub Belan a svou přesnou ránou využil přesilovou hru Hanáků. Tato trefa byla zároveň poslední v tomto zápase, k dalšímu snížení se už Oceláři nepropracovali, a tak po dvou velkých výhrách nad Vsetínem a Zlínem utrpěli druhou porážku v tomto měsíci.