Ocelářský dorost uspěl na ledě Slavie!

17.01.2020 · Šárka Kolková
V dalším kole dorostenecké extraligy se třinečtí mladíci představili na ledě pražské Slavie. Tým pod vedením Reného Muchy díky disciplinovanému výkonu veze z metropole tři body díky výhře 5:2. Dvěma góly se blýskl Jonáš Jobánek, nová útočná posila Ocelářů.
OPP23, pátek 17.1.2020
Slavia Praha
2:5
Zimní stadion Eden
Třetiny: 1:2, 0:1, 1:2  Branky a nahrávky: 18. Vlasák (Kvasnička), 50. Brummel (Hrdlička, Vymětal) – 16. Procházka (Kašpárek, Hrůzek), 16. P. Buják (Andrle, Jánoš), 35. Jobánek (Kašpárek, Hrůzek), 45. Petrovský (Hlávka, Przybyla), 54. Jobánek (Procházka, Andrle). Rozhodčí: Květoň – Hynek, Horažďovský. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 44. Střely na branku: 27:39. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5
Volevecký – Hrdlička, Stejskal, Švec, Weitz, Dráb, Palát, Kluch – Vlasák, Malínek, Jokl, Kvasnička, Brummel, Skoupý, Novák, Hofmann, Vymětal
Halouzka – Mošnička, Andrle, Žabka, P. Buják, Hrůzek – Šutý, Pánek, Šotkovský, Petrovský, Jánoš, Tomiczek, Przybyla, Wawrzkiewicz, Hlávka, Kašpárek, Jobánek, Procházka

Úvod zápasu byl vyrovnaný, ale třineckým dorostencům se přece jen podařilo prosadit. Adam Procházka dostal v šestnácté minutě přesnou nahrávku od modré a využil početní výhodu pět na tři. O třicet vteřin později, ještě stálé v hostující výhodě se o slovo přihlásil Patrik Bujak, jehož rána skončila za Voleveckým. Domácí ovšem v závěru snížili díky Marku Vlasákovi, jehož střela proklouzla Halouzkovi mezi betony.

Druhá třetina utkání byla méně zajímavá. Oceláři ani Slavisté střelecky moc aktivními nebyli. Pět minut před druhou přestávkou se postarala o další branku nová posila třineckého dorostu Jonáš Jobánek, jehož rána zamířila do horního rohu brány.

Střelecká aktivita obou celků se ovšem v poslední části vrátila. Ve čtyřicáté páté minutě vystřelil Servác Petrovský, kterému první rána nesedla, ale napodruhé se mu podařilo kotouč do sítě dostat. Domácí dorostenci v padesáté minutě snížili a druhou branku zaznamenal Maxim Brummel, který se objevil zpoza branky a Halouzku překvapil. Situaci pro Oceláře však uklidnil Jonáš Jobánek, který ve čtyřiapadesáté minutě využil přečíslení a skóroval do odkryté brány.