Dorost těsně podlehl Havířovu

30.08.2019 · Šárka Kolková
V dalším přípravném utkání před startem extraligy dorostu přivítali třinečtí mládežníci hráče z Havířova. Páteční duel dopadl lépe pro hosty, kteří díky dvěma gólům Kusaka vyhráli 3:2.
přát., pátek 30.8.2019
Havířov
2:3
Třetiny: 2:2, 0:1, 0:0  Branky a nahrávky: 5. Wawrzkiewicz (Hykl, Kozlík), 12. Wawrzkiewicz – 2. Puzoň (Vojkuvka), 14. Kusak (Bílek), 32. Kusak (Kubíček). Rozhodčí: Trombík - Tomis, Konvička. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Klimek - Pospíšil, Hykl, Ročák, Andrle, Cienciala, Mošnička – Kozlík, Wawrzkiewicz, Hlávka, Šuty, Jánoš, Tomiczek, Pánek, Šotkovský, Gazur
Nowak - Kubíček, Kremnický, Zmarzlák, Puzoň, Bílek, Wlodara, Kalina - Pavlačka, Becher, Kubík, Bárta, Horváth, Vojkuvka, Kusak, Makovec, Urbančík, Belan, Mikula, Siekierka

Úvodní část byla z obou stran velmi vyrovnaná. Hned na začátku se z havířovského celku prosadil Šimon Puzoň. Oceláři však přichystali bleskovou odpověď a v páté minutě poslal puk do Nowakovy brány Dawid Wawrzkiewicz. O pár minut později se opět prosadil pohotový Dawid Wawrzkiewicz a domácí rázem vedli 2:1. Hokejisté Havířova však Ocelářům vedení dlouho nenechali a ve čtrnácté minutě překonal Klimka Michal Kusak.

Prostřední část začala vyrovnaně. Třinečtí se ovšem brzy chopili aktivity a Kozlík mohl přidat třetí branku, jenže bez úspěchu. Havířovští nezůstali dlouho pozadu a Horváth se několikrát pokusil překvapit třineckého brankáře Klimka. Oceláři poté měli s havířovským celkem značné obtíže, jelikož soupeř byl aktivnější a nenechal třineckého brankáře Klimka ani na okamžik vydechnout. Při oslabení domácích překonal domácího brankáře podruhé v zápase útočník Michal Kusak.

Třetí perioda už žádnou změnu skóre nepřinesla, AZet tak páteční přípravný duel dorosteneckých celků zvládl lépe a veze z WERK ARENY těsnou výhru.