Partnerský klub Nadační fond President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Junioři vstoupili do nové sezóny těsnou porážkou

06.09.2019 · Redakce
K prvnímu pohárovému utkání odcestovali mladí Oceláři do Liberce a na ledě Tygrů svedli dramatickou bitvu! Úvodnímu klání nové sezóny dlouho kralovaly obě obrany a na první gól se čekalo až do třetí části. V posledních minutách zápasu se bohužel jako jediní prosadili domácí hráči a svěřenci trenéra Juříka se museli smířit s těsnou porážkou.
1.kolo, pátek 6.9.2019
Liberec
Oceláři Třinec
1:0
Home Credit Arena
Třetiny: 0:0, 0:0, 1:0  Branky a nahrávky: 47. Klapka (Šeliga, Jansa). Rozhodčí: Horák – Kajínek, Špůr. Vyloučení: 12:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 37. Střely na branku: 36:27. Průběh utkání: 1:0. 
Čajan – Šedivý, Hampl, Charvát, Kovář, Žůrek, Had – Najman, Křepelka, Vomáčka, Šafařovský, Jansa, Jiruš, Liška, Klapka, Rossmy, Šeliga, Gajda, Měchura
Švančara – Mituchovič, Radzienciak, Jenáček, Vacula, Cienciala, Grygar, Šulák – Havránek, Pastor, Mikler, Geidl, Mastič, Lipiansky, Konečný, Plandor, Matěj, Stebel, Ramik

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Komentář k zápasu

Start zápasu mezi Bílými Tygry a úřadujícími mistry z Třince se nesl spíše v opatrném duchu. To se však brzy změnilo. Hned v první přesilové hře Ocelářů si až příliš aktivního Plandora vzal do parády Klapka a tak si diváci po necelých pěti minutách hry mohli užít první bitku nové sezóny.

Pak přišly na řadu o poznání hokejovější situace. Skóre mohl jako první otevřít Rossmy, kterému v pádu připravil velkou příležitost Měchura. Třinecký gólman Švančara se však v úvodním dějství o čisté konto připravit nenechal. Neméně dobře si ale vedl i Pavel Čajan na druhé straně.

V prostřední dvacetiminutovce šancí spíše ubylo. Na ledě vládly bezchybné defenzivy obou mužstev. Asi největší šanci zlomit gólové mlčení měl liberecký Najman, ten ale zblízka třineckou klec vůbec netrefil a tak i po čtyřiceti minutách byl stav bezbrankový.

Gólové mlčení skončilo až krátce před polovinou druhé třetiny. Třinečtí chybovali ve středním pásmu, napadající Jansa posunul kotouč do jízdy Adamu Klapkovi a liberecký obr nekompromisní ranou pod víko otevřel gólový účet zápasu.

Na tahu tak rázem byli Oceláři. Ti sice ukazovali až do závěrečné sirény odhodlání zvrátit zápas na svoji stranu, Bílí Tygři ale směrem dozadu byli velmi pozorní a nakonec soupeři nedovolili ani hru bez brankáře.

Ohlasy trenérů

Jiří Juřík (HC Oceláři Třinec): „Máme za sebou velmi vyrovnané a kvalitní utkání. Šance byly na obou stranách, ale oba gólmani chytali výborně. Bohužel jsme udělali jednu chybu, kterou domácí potrestali. V závěru jsme to chtěli zdramatizovat, ale nedostali jsme se už ani k powerplay."