Dorostenci si z vyrovnané partie s Dynamem připisují bod

01.02.2019 · René Sasyn
Další utkání absolvovali třinečtí dorostenci. Na vlastním ledě tentokrát těsně nestačili na tým z Pardubic. Drobnou útěchou pro mladé Oceláře je zisk jednoho bodu, který urvali v nastaveném čase po trefě Petra Przybyly.
B9, pátek 1.2.2019
Pardubice
2:4
Třetiny: 0:1, 1:3, 1:0 - N 1:0  Branky a nahrávky: 21. Ramik (Chovaniak, Petrovský), 53. Kašpárek (Petrovský, Bujak), 63. Przybyla (Petrovský, Ramik) – 11. Kloz (Novotný, Kubíček), 25. Herčík (Kloz), 30. Štetka (Procházka), 38. Kloz (Formánek, Herčík).

Rozhodčí: Cabák – Rožánek, Konvička.

HC Oceláři Třinec: Halouzka (Klimek) – Cienciala, Mošnička, Andrle, Chovaniak, Bujak, Kyselý (A), Hrůzek – Šutý, Pánek, Raszka, Przybyla, Šotkovský, Kašpárek, Petrovský, Kašpárek (C), Petrovský (A), Wawrzkiewicz, Tomiczek, Ramik, Procházka.
HC Dynamo Pardubice: Kadlc (Borovička) – Vojtěch, Vašíček, Kubíček P., Koudelka, Chabada (A), Špinka, Hebek – Procházka, Herčík (A), Kubíček J., Formánek, Nekvinda, Kloz (C), Burda, Novotný, Štetka, Pulpán.

Komentář k zápasu

Oceláři vstoupili do zápasu velmi aktivně a měli mírně navrch. Bohužel je hosté do žádné větší příležitosti nepustili, a tak se jen hra přelévala ze strany na stranu. Hosté výborně napadali rozehrávku Ocelářů, a to přineslo ovoce. V 7. minutě perfektně vystihli pokus domácích o rozehrávku a před Halouzkou se zcela osamocený zjevil Novotný. Ten ho ale bekhendem nepřekonal, a tak jsme si na první gól museli ještě nějakou dobu počkat. Domácí se dvakrát v krátké době provinili faulem a nabídli tak hostům přesilovku pět na tři. Tu v čase 10:52 využil Matěj Kloz, který prokázal důraz a v předbrankovém prostoru všechny přetlačil a skóroval. I nadále byla hra velmi vyrovnaná a zásluhou skvělých obran jsme v prvním dějství žádné větší šance už neviděli.

Do druhé třetiny vlétli domácí doslova jako uragán. Možnost přesilové hry využil hned po šedesáti vteřinách Michal Ramík, který dorážel střelu od modré Daniela Chovaniaka a srovnal tak stav utkání. Tento stav však nevydržel dlouho, jelikož se domácí Procházka provinil faulem. Nabídnutou možnost využil v čase 24:49 Daniel Herčík, který se po přihrávce od Matěje Kloze ocitl sám před Halouzkou a blafákem si s ním poradil. Jenomže Dynamo stále nemělo dost. O pět minut později projel po levém křídle až do útočné třetiny Pavol Štetka, který střelou zápěstím trefil přesně pravý roh Halouzkovy brány a mohl slavit. Tento gól hosty doslova nakopl a nadále byli lepším týmem. To v druhé třetině přineslo ještě jednu branku, když se v 38. minutě prosadil svým druhým gólem v utkání Matěj Kloz.

Do třetí třetiny oba dva týmy vstoupily velice vyrovnaně. Do první šance se dostal až v sedmé minutě Pavol Štetka, který uháněl sám na Halouzku. Střelou na jeho vyrážečku na něho však nevyzrál. I nadále byla hra velmi vyrovnaná a na obou stranách se výrazně přitvrdilo. Ocelářům se povedlo snížit v čase 52:38, když se střelou z levého kruhu prosadil Alexandr Kašpárek. V 55. minutě nebezpečně dorážel Raszka s Kašpárkem přímo před Kadlcem, ale ani jednomu se nepovedlo brankáře Dynama překonat. Půl minuty před koncem třetí třetiny zkusili domácí hru bez brankáře, bohužel se jim nepovedlo vstřelit branku, a tak si Dynamo odvezlo domů vítězství poměrem 4:2.

V prodloužení dostali hned po 85 vteřinách domácí možnost přesilové hry. Servác Petrovský vybojoval kotouč, poslal křižnou přihrávku brankovištěm na druhou stranu, kde už čekal Petr Przybyla, který střelou z první rozhodl o majiteli bonusového bodu.