Junioři mají skalp silného Salzburgu!

28.01.2019 · Jakub Kotajny
Mladí Oceláři se opět vrátili na vítěznou vlnu. Po výhře nad Českými Budějovicemi zdolali také ambiciózní rakouský tým EC Red Bull Salzburg. Zásluhou vítězství se svěřenci trenéra Jiřího Juříka posunuli na průběžnou druhou příčku DHL extraligy juniorů!
OPP15, sobota 26.1.2019
Salzburg
7:4
Třetiny: 2:2, 2:0, 3:2 - 0:1  Branky a nahrávky: 9. Geidl (Raška), 14. Krč (Plandor, Hrůzek), 27. Macháček, 28. Przybyla (Hrůzek, Indrst), 43. Havránek (Przybyla, Indrst), 50. Indrst (Krč), 59. Tománek (Čmiel), rozh. náj. Šulák – 10. Eham (Eliaš), 11. Maier (Reisnecker), 53. Harnisch (Nyman), 55. Vogt (Peterka). Rozhodčí: Přikryl – Hanzlík, Gančarčík.
HC Oceláři Třinec: Ochman (Švehlák) – Krzak (C), Šulák, Adámek, Hrůzek, Michálek, Homola – Havránek, Krč, Tománek, Indrst (A), Pastor, Geidl, Raška, Čmiel, Przybyla, Plandor, Matěj, Macháček (A)
EC Red Bull Salzburg: Bugl (Kristiansen) – Obu, Menner, Nyman, Wimmer – Borzecki, Hede (C), Eham, Eliaš, Vogt (A), Myklukha, Maier, Harnisch (A), Hengelmüller, Peterka, Reisnecker

Komentář k zápasu

K 15. kolu juniorské extraligy přicestoval pod Javorový celek EC Red Bull Salzburg. Rakušané chtěli po nezdaru ve Vítkovicích získat dračí skalp, ale domácí Oceláři se rudých býků nezalekli. V 9. minutě se do úniku dostalo duo Geild – Raška, kde si Raška pohrál gólmanem a Nico Geidl zakončoval do odkryté klece. Uběhla však pouze minuta a po závaru před Ochmanem se skóre znovu měnilo, na 1:1 srovnával Josef Eham. Po gólu došlo ke strkanici, po které se na lavici hanby poroučel Przybyla a Salzburg dokázal Oceláře potrestat. Oskar Maier překonal Ochmana a poslal tak Przybylu pryč z trestné lavice. Po třech minutách hry se Oceláři usadili v pásmu soupeře a ihned po vhazování započala kombinace, na jejíž konci stál Tomáš Krč, který svým gólem srovnal krok. Ve zbytku třetiny se ještě oba celky snažily vsítit branku, ale zásluhou obou brankářů se již skóre neměnilo.

Počátek druhé periody nabídl mnoho vyloučení na obou stranách, čehož využil domácí celek. V čase 27:00 se trefil Štěpán Macháček a po 42 vteřinách ho následoval Dan Przybyla, který svým gólem zvyšoval na 4:2 a odčinil tím branku, která padla po jeho vyloučení v první třetině. Po zbytek třetiny se ještě Oceláři pokoušeli svůj náskok zvýšit, ale obrana EC svou klec již ubránila, navíc si hosté v závěru zahráli přesilovku pět na tři, ze které se ovšem gólu nedočkali.

Vstup do poslední dvacetiminutovky však Red Bulls vůbec nevyšel. Hosté nedokázali využít dvojnásobnou přesilovku a brzy navíc sami inkasovali. Po kombinaci v pásmu soupeře se prosadil Marek Havránek. I nadále se hrálo převážně před Buglem, ale další změna skóre přišla až v 50. minutě, kdy se po vhazování před svatyní Salzburgu objevil Krč, který následně vybídl ke skórování Filipa Indrsta. Red Bulls se však ještě odhodlali k závěrečnému náporu. Během dvou minut se postupně prosadili Luca Tim Harnisch a Constantin Vogt. Na víc se však již hosté z Rakouska nezmohli a vítězství Třince ještě další trefou za záda Bugla korunoval Ondřej Tománek.

Prodloužení začalo lépe pro hostující celek, skvělý Ochman však puk za svá záda nepustil. Dobře si vedl i protějšek v brance hostů, který zlikvidoval hned několik šancí domácího celku. Po pěti minutách prodloužení tedy následovaly samostatné nájezdy.

Šest hráčů svou možnost neproměnilo, než přišlo čtvrté kolo a nájezd Vojtěcha Šuláka, který se stal jediným úspěšným střelcem. Ochman během dalších dvou nájezdů puk za svá záda nepustil, což definitivně rozhodlo o vítězství hráčů s drakem na prsou.

Odehrané v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec