Junioři doma deklasovali Motor a jsou druzí

27.01.2019 · Dominik Stošek
V pátečním utkání 14. kola DHL extraligy juniorů dorazil do mini WERK ARENY tým z Českých Budějovic, který se musel smířit s vysokou prohrou 1:6. Oceláři se prezentovali skvělou hrou a spolehlivým brankářem Štěpánem Švehlákem, který svůj tým několikrát podržel.
OPP14, pátek 25.1.2019
Č. Budějovice
6:1
Třetiny: 3:0, 1:1, 2:0 - N 0:0 - 0:1  Branky a nahrávky: 7. Plandor (Havránek), 15. Geidl (Krzak, Homola), 20. Čmiel (Pastor), 26. Adámek (Indrst, Plandor), 41. Plandor (Raška, Havránek), 55. Tomanek (Čmiel, Homola) – 35. Novák (Hubata), rozj. nájezd Čížek. Rozhodčí: Kubičík – Gančarčík, Kořístka.
HC Oceláři Třinec: Švehlák (Ochman) – Krzak (C), Šulák, Adámek, Hrůzek, Michálek, Homola – Havránek, Tománek, Indrst (A), Pastor, Geidl, Raška, Čmiel, Przybyla, Plandor, Matěj, Macháček (A), Ramík
HC Motor České Budějovice: Svoboda (Prušák) – Škola, Hubata, Remta, Svach, Novák J., Prospal – Káník, Tlačil, Vaculík, Řezáč (A), Masopust, Hrubec, Ryba, Janoch, Novák P., Čížek, Silný (C), Krcho

Komentář k zápasu

Vstup do utkání se lépe podařil Třinci. V šesté minutě (paradoxně při hře v oslabení) domácí vedli zásluhou Jiřího Plandora, kterému ideálně nahrával Marek Havránek. Následně se v 15. minutě dokázal prosadit Nico Geidl, který navýšil vedení Ocelářů po perfektní souhře s Filipem Krzakem a Davidem Homolou. Hra poté začala nabírat na obrátkách a dvanáct sekund před závěrem první třetiny se radovali Oceláři potřetí. Velkou zásluhu na tom měl Matouš Čmiel, který akci zakončil po nahrávce Davida Pastora.

Mladí Oceláři znovu udeřili začátkem druhé třetiny. Při rozehrávce na modré čáře se ve 25. minutě jednomu z obránců Motoru zamotaly brusle a upadl. Toho dokonale využil Jakub Adámek, který z protiútoku zvyšoval na 4:0. Švehlákovi pokazil v 34. minutě čisté konto hostující Pavel Novák, který po kombinační akci zakončoval do prázdné branky a snížil tak stav na 4:1.

Úvod třetí třetiny se znovu výborně povedl Ocelářům, kteří už po 38 vteřinách vstřelili pátou branku. Tentokrát se do střelecké listiny zapsal Jiří Plandor, jenž skóroval už podruhé v zápase. Motor ani za nepříznivého stavu nerezignoval a stále pokračoval v aktivní hře. Hostům ovšem v cestě stál Štěpán Švehlák, který žádné drama nepřipustil. V 54. minutě Oceláři zhodnotili svou přesilovku, kterou využil z levého kruhu střílející Ondřej Tomanek.

V prodloužení předváděli oba gólmani kvalitní výkony a měli velkou zásluhu na tom, že hra nakonec dospěla až do samostatných nájezdů. V těch se po trefě Adama Čížka podařilo získat bod Jihočechům.