Ocelářská juniorka uspěla proti Pardubicím

19.01.2019 · Jakub Kotajny
V sobotním utkání 13. kola DHL Extraligy juniorů se v třinecké mini WERK ARENĚ utkali mladí Oceláři s výběrem Pardubic. I když byl po úvodní třetině stav vyrovnaný, nakonec se třinečtí mladíci radovali z vítězství 3:0 a také z extra bodu z nastavení.
OPP13, sobota 19.1.2019
Pardubice
3:0
Třetiny: 0:0, 1:0, 2:0 - 1:0  Branky a nahrávky: 31. Krzak (Homola, Macháček), 50. Pastor (Ramik, Homola), 56. Geidl (Matěj, Macháček), 61. Adámek (Havránek). Rozhodčí: Koziol – Bartek, Dohnal.
HC Oceláři Třinec: Ochman (Švehlák) – Krzak (C), Šulák, Adámek, Hrůzek, Michálek, Homola – Havránek, Krč, Indrst (A), Pastor, Mikler, Geidl, Raška, Čmiel, Przybyla, Matěj, Macháček (A), Ramik
HC Dynamo Pardubice: Vlk (Nečas) – Dubovčí, Hrádek, Oliva (C), Nedelka, Bučko, Blažej (A), Jelínek – Costa, Pochobradský, Rouha, Antoníček, Kostka, Chára, Šír, Bucek, Trejbal, Tobiáš

Komentář k zápasu

První třetina tohoto utkání nabídla mnoho šancí na obou stranách. O něco aktivněji se jevil domácí celek, který si vytvářel mnoho šancí a neustále prověřoval Vlka v brance hostů. I přes snahu se Ocelářům nepodařilo vstřelit branku a první třetina skončila bez gólu.

Na začátku druhé třetiny mohli diváci sledovat dlouhou pasáž bez přerušení, které však branku nepřinesla. Ve 30. minutě usedl na trestnou lavici hostující Nedelka, čehož domácí hokejisté využili. Po minutě hry se dokázal střelou od modré prosadit kapitán Filip Krzak a rozjásal tak domácí fanoušky. Třinečtí se ještě snažili zvýšit svůj náskok, ale marně. Po siréně zůstal tedy stav 1:0.

Začátek posledního dějství utkání se nesl ve stylu vylučování. Domácí si zahráli přesilovku 4 na 3, ale ani z této šance nedokázali vsítit branku. Skóre se měnilo až začátkem 50. minuty, kdy se po útočné akci trefil David Pastor. Hosté z Pardubic se ještě pokoušeli změnit stav hrou 6 na 4, ale ani odvolání brankáře Dynamu nepomohlo. V šestapadesáté minutě se dokázal trefit nejlepší střelec domácích, Nico Geidl. Ve zbytku třetiny se už Pardubice na redukci skóre nezmohly a tak se po závěrečné siréně radovali hráči s drakem na prsou.

I na počátku prodloužení byli lepším celkem domácí, kteří se dokázali prosadit po necelé minutě hry. Za záda Vlka dokázal dostat puk, po střele k levé tyčce, Jakub Adámek.