Do skupiny O udržení vstoupil starší dorost vítězně!

23.02.2018 · Martina Sikorová
T Ř I N E C - O tříbodovém zisku proti Letňanům rozhodla povedená poslední třetina, ve které svěřenci trenéra Wojnara vstřelili tři góly a došli si pro vítězství 5:1.
U1, pátek 23.2.2018
Letňany
5:1
mini WERK ARENA
Třetiny: 1:0, 1:1, 3:0  Branky a nahrávky: 15. Michálek (Matěj, Čmiel), 28. Geidl (Matěj), 42. Indrst (Havránek, Tománek), 50. Matěj (Geidl, Čmiel), 51. Bulava (Tománek, Indrst) – 39. Škutina (Vojinovič, Nárovec). Rozhodčí: Čahoj - Bojda, Konvička. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 40. Střely na branku: 41:37. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
Ochman – Weber, S. Radzienciak, Bulava, Konderla, P. Adámek, Michálek – Havránek, Tománek, Matěj, Indrst, Geidl, Mikler, Rybnikár, Stebel, Čmiel
Hamalčík – Štěpánek, Schönbauer, Riley, Krutil, Pelant, Hlinka – Nárovec, Kyclt, Janča, Soukup, Srbek, Janiurek, Vojinovič, Pejchal, Škutina

Lepší vstup do zápasu prožily Letňany. Hosté si brzy vynutili faul a v přesilové hře je od úvodního gólu dělily jen centimetry. Hráči z hlavního města se v brankovišti Ochmana tlačili za dorážkou opravdu důrazně, brankář Třince ale odolal a udržel kotouč před čárou. První úspěšné akce se tak diváci dočkali až v čase 14:03, když se po rychlém návratu do útočného pásma prosadil Jakub Michálek. Letňany mohly bleskově vyrovnat, jeden z hráčů ale odkrytou brankou minul.

První větší šance prostřední části patřila Čmielovi. Domácí útočník se s kotoučem natlačil až k Hamalčíkovi, usměrnit jej do sítě se mu ovšem nepodařilo. Vzápětí už se ale Oceláři radovali. V početní výhodě se mezi kruhy do střely opřel Nico Geidl a s pomocí horní tyče dopravil puk do sítě. Poté už se přesného zásahu dočkaly i Letňany a jen pár minut před druhou sirénou bylo sníženo zásluhou Ondřeje Škutiny, jenž překonal Ochmana prudkou ranou.

Do závěrečné části vstoupili svěřenci trenéra Wojnara po faulu Pelanta v početní výhodě a nabídnutou šancí nepohrdli. Od modré čáry vyslal tvrdou střelu Filip Indrst a tento pokus zastavovala až síť za zády Hamalčíka. V polovině poslední části se diváci dočkali dalších gólů. V rozmezí třinácti sekund se do kolonky střelců zapsali Pavel Matěj s Lukášem Bulavou a dali definitivní razítko na vítězství Ocelářů. Následně dostali třinečtí mladíci kotouč za záda Hamalčíka pošesté, gól jim ale pro postavení útočícího hráče v brankovišti uznán nebyl a zápas tedy skončil za stavu 5:1.