Partnerský klub Nadační fond
MISTR 2010/2011
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Fanshop Rozpis ledu

Mladší dorost předvedl parádní obrat a slaví tři body!

29.11.2017 · Martina Sikorová
T Ř I N E C - Pro udržení šance na přímý postup do play-off museli získat tři body. A to se také povedlo! Mladí Oceláři sice do třetí části vstupovali s jednogólovým mankem, během šesti minut ale dokázali zápas proti Havířovu otočit na svou stranu a oslavili cenné vítězství.
14.kolo, středa 29.11.2017
Oceláři Třinec
Havířov
4:2
mini WERK ARENA
Třetiny: 0:1, 1:1, 3:0  Branky a nahrávky: 30. Przybyla (Kyselý, Wantulok), 46. Kašpárek, 52. Chovaniak (F. Cienciala, Macháček), 60. Geidl (Chovaniak, Švančara) – 9. Byčkov (Pavlačka, Horváth), 33. Horváth (Byčkov, Pavlačka). Rozhodčí: Mrkva – Barteček, Carbol. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 25:21. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.  
Švančara – Hrůzek, Kyselý, Wantulok, Mituchovič, Chovaniak, Buják, F. Cienciala – Králík, Przybyla, Wardas, Matěj, Kašpárek, Petrovský, Geidl, Ramík, Macháček
Ludvík – Topolanský, Frančiak, Dabrowski, Macurák, Zmarzlák – Pavlačka, Backa, Čempel, Mastič, Bochnak, Adámek, Vojkůvka, Szturc, Byčkov, Horváth, Mikula

Komentář k zápasu

Karty byly před startem utkání rozdány jasně a pouze tříbodové vítězství mohlo udržet Oceláře ve hře o přímý postup do play-off. Třinečtí mladíci sice začali aktivně, avšak na první gól si museli počkat až do poloviny utkání. Pojďme ale postupně. V sedmé minutě vypálil prudkou ránu Chovaniak a tečovaná rána domácího obránce způsobila havířovskému brankáři nemalé problémy, kotouč ovšem do sítě neprošel.

Když se pak hákováním provinil Ramík, dostal AZet přesilovku a nabídnutou šancí nepohrdl. Po objetí branky zasunul kotouč do sítě Filip Byčkov a hosté šli do vedení. Vzápětí mohlo být na střídačce Havířova ještě veseleji, Pavlačka se ovšem z těsné blízkosti neprosadil. Ve čtrnácté minutě mohlo být vyrovnáno, Geidl ale v přesilové hře orazítkoval pouze horní tyč. Krátce nato se blýskl Švančara, když zakončujícímu Adámkovi srazil puk z hole a udržel Třinec jen na jednogólové ztrátě..

A radovat se havířovský útočník nemohl ani na začátku druhé části, jelikož se v brejku vystavil do ofsajdu. V čase 29:26 se tedy Oceláři dočkali vyrovnání, když v přesilové hře dopravil kotouč do sítě Petr Przybyla. Vyrovnaný stav ale na světelné tabuli příliš dlouho nesvítil. O dvě minuty později totiž hráli v početní výhodě havířovští dorostenci a po střele Kevina Horvátha z pravé strany se opět ujali vedení.

Ani toto skóre ovšem nemuselo platit dlouho. Vzápětí totiž fauloval Macurák a do čtyř šel Azet. Během přesilové hry se před brankou Ludvíka ocitl Przybyla, který ale svůj druhý gól nepřidal, protože v dobré šanci promáchl. Promarněné příležitosti byly k vidění i ve zbytku prostřední části. Backa v přečíslení dva na jednoho vyprášil pouze lapačku Švančary a Geidl se neprosadil z těsné blízkosti branky..

V čase 45:26 už se ale hrstka diváků další branky přece jen dočkala. Po chybě havířovského obránce spěchal do brejku Alexandr Kašpárek a tváří v tvář Ludvíkovi nezaváhal. Další přesný zásah si Oceláři připsali jen o pár minut později. Po vyloučení Dabrowského hráli svěřenci trenéra Raszky přesilovou hru, ránu Ciencialy tečoval Daniel Chovaniak a třinečtí mladíci šli poprvé v utkání do vedení.

V závěrečných minutách sáhli hostující trenéři ke hře bez brankáře a Havířov nebyl daleko od vyrovnání, jeden z jeho hráčů ale branku přestřelil. Puk se poté dostal do středního pásma, do prázdné sítě jej dopravil Nico Geidl a pojistil cenné vítězství Třince. Před posledním kolem základní části tedy oba soupeře dělí pouze jediný bod a o posledním postupujícím se rozhodne až v sobotních zápasech.