Partnerský klub Nadační fond
MISTR 2010/2011
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Fanshop Rozpis ledu

Zkrat v poslední třetině vzal juniorům naději na body

15.12.2017 · Martina Sikorová
T Ř I N E C - Svěřenci trenéra Wojnara zvládli proti druhému týmu tabulky smazat dvoubrankové manko, poté ale přišel výpadek. Kometa vstřelila dva rychlé góly a byť se junioři v posledních minutách snažili, na vyrovnání už nedošlo.
25.kolo, pátek 15.12.2017
Oceláři Třinec
Kometa Brno
3:4
mini WERK ARENA
Třetiny: 0:0, 0:1, 3:3  Branky a nahrávky: 49. Plitko (Peterek, Kaukič), 51. Poruba (Kalus, Hrachovský), 59. Kvasnica (Poruba) – 26. Hasoň (Svoboda, Krejčí I), 42. Střondala (Slabý), 54. Krejčí I (Ferda, Čejka), 55. Plášek. Rozhodčí: Šutara - Mikler, Konvička. Vyloučení: 5:7, navíc Kowalczyk (KOM) 10 minut osobní trest za nesportovní chování. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 29:40. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 3:4.  
Loubal – Hrachovský, Krzak, Marguš, J. Adámek, Homola – Strakoš, Kaukič, Plitko, Poruba, Flok, Przybyla, Kvasnica, Peterek, Raška, Kalus, Najsar – Molin
Dostál – Trnka, Slabý, Jurnečka, Krejčí I, Jeřábek, Kowalczyk, Mlčák – Süss, Havlát, Svoboda, Hasoň, Gajarský, Střondala, Čejka, Matula, Mlynář, Ferda, Frydrych, Krejčí II, Plášek

Komentář k zápasu

Do utkání vstoupila lépe Kometa a Havlát se brzy dostal k zakončení z těsné blízkosti branky, Loubal se ale nachytat nenechal. Radovat se ale nemohl ani Przybyla. Třinecký útočník se ocitl osamocen před hostujícím gólmanem, v dobré šanci ovšem promáchl.

Prvního gólu se hrstka diváků dočkala až v čase 25:59, kdy se z dorážky prosadil hostující Jan Hasoň. O chvíli později se Kometa opět důrazně tlačila do brankoviště, třinecká obrana v čele s Loubalem ale tentokrát odolala.

Na začátku třetí části mohlo být vyrovnáno, Przybyla se ovšem v úniku bekhendovým zakončením neprosadil. Nedáš? Dostaneš. Hosté se vzápětí dostali k další dorážce a puk do sítě dopravil Vojtěch Střondala. Poté se první trefy dočkali i Oceláři.

Mezi kruhy se do puku opřel Daniel Plitko a ranou mezi betony Dostála snížil na rozdíl jediné trefy. O dvě minuty později už bylo vyrovnáno. Od modré čáry se parádní ranou prosadil Jan Poruba a bylo to 2:2.

Následně ale přišel třinecký zkrat. Během krátké chvíle se do kolonky střelců zapsali tečující Petr Krejčí I a důrazný Karel Plášek a Kometa měla svůj dvoubrankový náskok zpět. V samém závěru Oceláři snížili po ráně Michala Kvasnicy z mezikruží, vyrovnat se jim už ale nepodařilo.