Na lídra junioři nestačili

13.12.2014 · Martina Sikorová
Po dvou předchozích zápasech bez jediné vstřelené branky dnes čekala na juniory těžká zkouška, a to derby s lídrem z Vítkovic. Hosté se hned v úvodu dostali do vedení a to až do konce utkání nepustili. V dnešním zápase už se ale třinečtí mladíci radovali alespoň ze dvou branek, o které se postarali Martin Pala a Ondřej Kovařčík.
35.kolo, sobota 13.12.2014
2:6
Werk aréna
Třetiny: 0:1, 1:3, 1:2  Branky a nahrávky: 33. Pala (Murín, Severa), 47. O. Kovařčík (Roman, Jaroš) – 1. Sysala, 22. Ballner (Kuťák, Blahuta), 37. Kuťák (Blahuta, Česlík), 39. Gřeš (Kuťák), 48. Kafka (Demel), 51. Jáchym (M. Charvát). Rozhodčí: Jeřábek - Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 181. Střely na branku: 30:34. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:6.
Dudáček – Pisarik, Heider, Bednárik, Stránský, Roman, Doudera, Zahradníček – Kofroň, Murín, O. Kovařčík, Jašek, Severa, Petrák, Bednář, Pala, Jaroš, M. Kovařčík
Wanecki – Adamík, Demel, Puzič, M. Charvát, A. Charvát, Rudl – Ballner, Gřeš, Česlík, Kafka, Blahuta, Kuťák, Beneš, Sysala, Jáchym, Gelnar

Do sobotního zápasu vstoupili lépe hosté, kteří se také po zaváhání Doudery u vlastní branky dostali zásluhou Davida Sysaly do vedení. Na opačné straně si dobrou příležitost vytvořil Jašek a také Stránský, který se pokoušel procpat kotouč přes beton Waneckiho, ale ani jeden z třineckých hráčů neuspěl a do kabin tak odcházely Vítkovice s jednobrankovým vedením.

Také druhá třetina odstartovala bleskovým gólem ostravského celku. Do brejku se dostal Kuťák, jeho ránu sice třinecký gólman vykryl, puk ale neudržel a za jeho záda jej dorazil David Ballner. Více než sto čtyřicet minut trvající střeleckou nemohoucnost Ocelářů poté přerušil Martin Pala, jehož nahození si Wanecki sám srazil do branky.

Výborným zákrokem se o chvíli později blýskl obránce Zahradníček, který dohnal unikajícího Ballnera a čistým bodyčkem jej poslal k zemi. Ze snížení se ale Oceláři neradovali dlouho. Hosté se dostali do přečíslení a z něj překonal Dudáčka Filip Kuťák. A v přesilové hře pak Vítkovice navýšily svůj náskok již na rozdíl tří branek, když přesnou střelou z pravého kruhu vstřelil čtvrtý gól Ostravy Tomáš Gřeš.

Ocelářům vrátil naději na body Ondřej Kovařčík, který překonal Waneckiho prudkou střelou mezi betony. I na tento gól domácích ale Vítkovice našly rychle odpověď a vzaly si zpět svůj třígólový náskok po střele Dominika Kafky. Vedení hostů pak ještě zvýraznil Tomáš Jáchym, který zároveň uzavřel dnešní gólový účet utkání.