Proti lídrovi tabulky vybojovala juniorka bod

17.11.2014 · Martina Sikorová
V zápase s lídrem tabulky se třinečtí junioři dokázali dostat dvakrát do vedení zásluhou Tomáše Franka a Tadeáše Jaroše, hosté ale dokázali necelou půlminutu před koncem vyrovnat a v nájezdech získali další bod. Skvělým výkonem se v brance Ocelářů prezentoval Miroslav Svoboda, který v utkání předvedl 39 zákroků.
26.kolo, pondělí 17.11.2014
Vítkovice
2:3sn
Werk aréna
Třetiny: 1:0, 1:1, 0:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 5. Franek (O. Kovařčík), 35. Jaroš (O. Kovařčík, Matyáš) - 33. Rimmel, 60. Zdráhal (Sysala), rozh. nájezd Blahuta. Rozhodčí: Mikula – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 211. Střely na branku: 28:41. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
Svoboda – Pisarik, Bednárik, Stránský, Matyáš, Doudera, Adámek, Zahradníček – Pěnčík, Franek, Cienciala, O. Kovařčík, Jašek, Severa, Bednář, Růžička, Pala, Fejko, Christov, Jaroš, M. Kovařčík
Wanecki – Adamík, Hawlík, Demel, Puzič, Charvát, Štencel, Rudl – Ballner, Rimmel, Gřeš, Illéš, Česlík, Kafka, Blahuta, Ollender, Zdráhal, Sysala, Jáchym, Gelnar

V regionálním derby se po necelých pěti minutách hry dostali do vedení domácí mladíci, kteří využili chyby brankáře Vítkovic. Ten totiž ve svém brankovišti upadl a než se vrátil zpět na nohy, mohl lovit kotouč ze své sítě po střele Tomáše Franka. Navýšit vedení svého týmu mohl Cienciala a po něm také Jašek, ani jeden ale s dorážkou neuspěl. Hostující hráči pak zahrozili z přečíslení, celou akci ale zastavila nepřesná přihrávka Gřeše.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji Vítkovice, své šance ale nedokázali dlouho využít a neuspěl ani Ballner, jenž zůstal sám před Svobodou. Poté už se ale hosté radovali, když svůj samostatný nájezd proměnil Mikuláš Rimmel. Radost z vyrovnání ale hostujícím hráčům příliš dlouho nevydržela, protože Oceláři přispěchali rychle s odpovědí a do prázdné branky dorazil pokus Ondřeje Kovařčíka Tadeáš Jaroš.

A i třetí perioda nabídla obrovský tlak hostů, který ale pravidelně končil u výborného Svobody. Třinecký gólman dokázal vychytat velkou šanci Ollendera, který byl sám před jeho brankou. O něco později pak zlikvidoval pokus Demela a neuspěl ani Sysala. Vítkovice se ale nakonec vyrovnání přece jen dočkaly, když prudkou střelou poslal kotouč do sítě Patrik Zdráhal.

A protože v prodloužení branka nepadla, následovaly samostatné nájezdy, ve kterých se jako jediný prosadil hostující Martin Blahuta.