Partnerský klub Nadační fond Play off President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Junioři si vezou z Boleslavi tři body!

04.10.2012 · Luboš Olszar
V rámci 9. kola NOEN extraligy juniorů vyjela třinecká družina do Mladé Boleslavi. I přes vysoký výsledek zápas nevypadal po první periodě na nijak velkou gólovou přehlídku a dokonce Oceláři prohrávali 1:0. Za to v druhé části utkání Třinečtí dokázali čtyřikrát vsítit branku, otočit vývoj skóre a zároveň si vytvořit dvoubrankový náskok, který pojistili v poslední dvacetiminutovce dalšími třemi góly. Filip Bajtek si připsal do své sbírky čtyři body za dva góly a dvě asistence.
9.kolo, čtvrtek 4.10.2012
Ml. Boleslav
Oceláři Třinec
3:7
Třetiny: 1:0, 1:4, 1:3  Branky a nahrávky: 17. Jankovský (Kulich), 35. Jankovský (Podsedníček), 49. Jankovský (Bičiště, Vrba) - 25. Žvatora (Rufer, Bajtek), 28. Jaroš (Šjafotdinov), 31. Šjafotdinov, 38. Bajtek (Hurtík, Matuš), 46. Juhász (Bajtek), 52. Mach (Šjafotdinov, Jaroš), 57. Bajtek (Pisárik, Bezuška). Rozhodčí: Würtherle - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 6:6 navíc Sejpal(MBL) a Běhal(TRI) oba 10 min. OT. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 54. Střely na branku: 43:63. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:5, 3:5, 3:7.  
Sejpal (Bača) - Puškár, Souček, Kulhánek, Holada, Kulich, Vrba, Bartoš - Semirád, Březina, Marek, Rovný, Podsedníček, Chvátal, Jankovský, Ficek, Školoud, Bičiště, Koudela, Němec
Šimboch (Němec K.) - Běhal, Pisarik, Bezuška, Žvatora, Valíček, Hurtík - Rufer, Bajtek, Kasperlík, Mach, Pargáč, Šjafotd, Ohera, Franek, Juhász, Matuš, Bartoň, Jaroš

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Komentář k zápasu

Deváté kolo Noen Extraligy juniorů nabídlo v mladoboleslavské ŠKO-ENERGO Aréně souboj domácích Bruslařů a Třince. V průběhu utkání padlo celkem deset branek, přičemž rovných sedm do sítě domácího celku. Bruslaři nezačali špatně, první třetinu vyhráli 1:0, pak už ale začali úřadovat Třinečtí, kteří ve druhé části přidali čtyři branky a doslova odstavili domácí tým. Hosté si tak zaslouženě odvážejí tři body.

Bruslaři přitom nezačali vůbec špatně. První výraznější šanci měl ve druhé minutě domácí Němec, který se dostal do samostatného úniku, ale trestuhodně minul bránu. Třinečtí se dvakrát po sobě provinili faulem a Boleslav dostala možnost hrát v dvojnásobné početní výhodě. V jejím průběhu ale příliš střel na hostujícího Šimbocha nevyslala, a tak se Třinečtí bez problémů ubránili. Ani Třineckým se v zápětí vlastní přesilová hra nezdařila, ale hra se díky tomu dostala do tempa. Poté, co Boleslav hrála opět v početní výhodě, se ani nestihla usadit v pásmu a Adam Rufer obral Boleslav o puk a ujížděl sám na bránu. Díky kličce ho ale Boleslavští dostihli včas a mohli pohodlně kombinovat před Šimbochem. To se jim nakonec povedlo. Václav Jankovský dokázal propasírovat puk do sítě a domácí se tak mohli radovat. Třinec v závěru třetiny hodně tlačil, do šaten ale odcházeli spokojenější domácí hráči.

Ve druhé části hry ale doslova začaly třinecké hody. Boleslavští hodně chybovali a darovali hostujícímu celku dostatečný prostor. Skóre pro hosty otevíral gólem do prázdné brány Michal Žvatora poté, co domácí brankář doslova vypadl z brány. Druhý gól pro svůj celek si připsal Tadeáš Jaroš, který potrestal boleslavskou chybu ve hře. Boleslav se snažila rychle odpovědět na dva slepené góly hostí. Kombinačně se jí ale nedařilo, a tak se ze třetího gólu mohli radovat opět hosté. Kamil Šjafotdinov využil další chyby v rozehrávce domácích a nedal Sejpalovi šanci. Bruslaři byli laufem hostů dost rozhozeni, takže zatímco Třinečtí kontrolovali hru, Boleslav působila velmi odevzdaným dojmem. Nakonec se ale domácím podařilo snížit, a to díky gólu Václava Jankovského, kterému se podařilo zasunout puk pod gólmana, a ten nakonec skončil v síti. Už už se zdálo, že by se Bruslaři mohli zvednout, když v tom přišla další studená sprcha v podobě čtvrtého gólu Filipa Bajtka, který využil početní výhody hostí. Domácí odcházeli do šatek velmi sklíčení a měli určitě důvod přemýšlet.

Diváci zřejmě od domácích očekávali jistou nápaditost a chuť otočit zápas, toho se ale nedočkali. Boleslav velmi složitě kombinovala a ohrozit sebejistého Šimbocha se jí nedařilo. Jakkoli se domácí snažili, vše přišlo vniveč po akci Bajtka s Jakubem Juhászem, který doklepával puk do sítě a zvyšoval již na 5:2 pro hosty. Ti se ale po vstřelené brance místo do euforie dostali do tří, když nejprve fauloval Franěk a poté ještě Běhal, který si vysloužil ještě desetiminutový trest za nesportovní chování. Boleslav dvojnásobnou početní převahu nevyužila, po návratu Fraňka byl ale potřetí úspěšný Václav Jankovský, který v utkání zkompletoval svůj hattrick. Moc platné to ale Bruslařům nebylo, jelikož další střelci se k němu nepřidali. Aby toho nebylo málo, po dvou gólech si ještě připsali Třinečtí. Nejprve se do tabulky střelců zapsal přesnou trefou Jakub Mach, v závěru zápasu pak ještě na konečných 7:3 pro hosty pečetil Filip Bajtek. Závěrečná siréna byla pro Boleslavské nejspíš vysvobozením za jinak nepovedeným utkáním plným chyb. Zato Třinečtí odjíždějí z města automobilů spokojení a do tabulky Noen Extraligy juniorů si zapisují další tři body.

Ohlasy trenérů

Jan Vidner, trenér BK Mladá Boleslav: Opět se potvrdilo, že když využijeme dvojnásobnou přesilovku, tak prohrajeme. A znovu jsme neuspěli především na základě několika individuálních chyb. Ti hráči si to prostě musí uvědomit! Zbytečné fauly, nezodpovědnost – takhle se to zkrátka hrát nedá. Strašně mě štve, když vidím, jak se polovina týmu dře a druhá se jen tak vozí a po skončení zápasu se klidně směje se soupeřem.

Jiří Juřík, trenér HC Oceláři Třinec: První třetina pro nás byla po té dlouhé cestě trochu krušnější. Krom toho Boleslav je zvyklá hrát na malém hřišti, my jsme se do toho museli teprve dostat. Od druhé periody jsme ale potom už drželi otěže utkání v rukou a samozřejmě jsme to vyjádřili i střelecky.