Gólový ohňostroj juniorů ve Znojmě!

22.09.2011 · Růžena Raszková
Znojmo - Třinečtí junioři ve svém pátém extraligovém utkání rozstříleli znojemské Orly 11:5. Domácí sice do poloviny utkání drželi s Oceláři krok, poté ale naprosto odpadli. Třinec dokázal využít několik přesilových her a domů si přiváží vítězné body.
5., čtvrtek 22.9.2011
Znojmo
5:11
Třetiny: 1:1, 3:5, 1:5  Branky a nahrávky: 12. Špaček (Telesz), 29. Novák (Podešva, Latner), 36. Pelikán (Špaček), 39. Pelikán (Zika), 47. Pelikán (Pražák) - 10. Bajtek (Matuš), 27. Franek (Roupec, Bajtek), 29. Hegyi, 33. Kapica (Hegyi), 38. Kapica (Rufer), 40. Franek (Pavlík, Bajtek), 47. Roupec (Kapica), 49. Roupec (Bezuška), 52. Rufer (Hegyi), 54. Herman (Hurtík, Bajtek), 60. Pavlík (Rufer). Rozhodčí: Jeřábek A. - Chocholouš, Reich. Vyloučení: 8:3, navíc Kastner (ZNO) 10 minut nesportovní chování + do konce utkání, Zika (ZNO) 10 minut zásah holí do oblasti hlavy a krku, Latner (ZNO) 5 minut hrubost + do konce utkání, Kasperlík (TRI) 5 minut hrubost + do konce utkání. Využití: 1:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 111. Střely na branku: 26:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6, 5:6, 5:11.
Pivrnec (od 38. minuty Helešic)- Bukáček, Kovář, Tichý, Latner, Hobza, Pražák, Kún - Novák, Mikulášek, Janoušek, Nahodil, Špaček, Telesz, Pelikán, Podešva, Zika, Kastner, Videlka, Nováček.
Kotrla - Pavlík, Hurtík, Teper, Roupec, Burzala, Bezuška - Ižacký, Franek, Bajtek, Pargáč, Kasperlík, Bumbál, Slovák, Hegyi, Herman, Kapica, Kajaba, Matuš, Číhal, Rufer.

Čtvrteční podvečer se stal kulisou pro zápas NOEN extraligy juniorů mezi Znojmem a Třincem. Na domácím hřišti začali Orli pasivně a již od začátku utkání se museli bránit. To se jim dařilo až do desáté minuty, kdy puk za Pivrncova záda poslal Filip Bajtek - 0:1. Znojemští junioři však našli bleskovou odpověď, stačily dvě minuty a po kombinaci Telesze a Marka Špačka bylo srovnáno – 1:1.

Druhá třetina přinesla několik gólů na obou stranách. K tomu prvnímu se dopracoval třinecký útočník Tomáš Franek, který poslal svůj tým opět do vedení – 1:2. O další dvě minuty bylo srovnáno, z dorážky se nemýlil Patrik Novák - 2:2. Stačilo šestnáct vteřin hry a z gólu se radovali znovu Třinečtí, tentokrát přelstil Pivrnce Dominik Hegyi - 2:3. Poprvé se do dvoubrankového vedení dostali hostující hráči zásluhou kombinace, na jejímž konci stál Damian Kapica - 2:4. Orli ale nesložili zbraně a ihned po konci svého trestu ujel do brejku Špaček společně s Alešem Pelikánem, jenž dokázal snížit – 3:4. O chvíli později to bylo znovu o dvě branky, na konci přesilové hry prostřelil Pivrnce Damian Kapica - 3:5. Znojmo opět rychle snížilo, úspěšným střelcem byl podruhé krátce za sebou Aleš Pelikán - 4:5. Konec prostředního dějství přeci jen patřil Třinci, sedmnáct vteřin před koncem nechal kapitulovat střídajícího znojemského gólmana Helešice Tomáš Franek - 4:6.

Závěrečná perioda se již nesla plně v režii hostujících hráčů. Nejdříve sice z ostrého úhlu překonal Kotrlu Aleš Pelikán - 5:6, jenž tak dovršil svůj hattrick, dále však již vládli na ledě jen a pouze Třinečtí. Sedmý gól do znojemské sítě zavěsil David Roupec - 5:7. O dvě minuty později využil bleskově přesilovou hru znovu David Roupec - 5:8. Dalším střelcem zápasu se stal Adam Rufer - 5:9, jenž dorazil Helešicem vyražený puk. Potupnou desítku gólů v bráně domácích završil svou tečí Jakub Herman - 5:10. Znojmo se pokusilo zvítězit alespoň v pěstním souboji, v němž se utkali Tomáš Latner a Martin Kasperlík. Znojemský mladík sice svého soka udolal, v následné přesilové hře ovšem Třinec vsítil jedenáctý gól, šťastným střelcem se stal Filip Pavlík. Konečný stav utkání – 5:11.