Ze západu s cenným bodem: Plzeň zdolala Oceláře po nájezdech

29.11.2015 · Martin Stebel
V rámci 24. kola Oceláři cestovali do jedné z nejvzdálenějších destinací. V západočeské metropoli většinu utkání dotahovali vedení domácích, po 60. minutách svítil nerozhodný stav 2:2. Škodováci rozhodli o bonusovém bodu v nájezdech. Úvodní trefu hostů vsítil Tomáš Plíhal, prvním gólem sezony vyrovnal Tomáš Linhart.
24.kolo, neděle 29.11.2015
Plzeň
3:2sn
Třetiny: 1:0, 1:1, 0:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 6. Lev (Kubalík, Jeřábek), 31. Kubalík (Kubka, Indrák), rozh. nájezd Sýkora – 30. Plíhal (Klepiš, Dravecký), 56. Linhart (Chmielewski) Rozhodčí: Lacina, Pavlovič – Flegl, Polonyi Vyloučení: 2:4 Využití: 1:1 Střely na branku: 22:27 Zblokované střely: 12:8. Hity: 24:25. Vhazování: 35:29 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2. Diváci: 3170 Nejlepší hráči: Dominik Kubalík – Tomáš Plíhal
Machovský (Polívka) – Chalupa, Jeřábek "C", Pulpán "A", Holý, Sklenička, Kubka – Kubalík, Kracík, Indrák – Johnson "A", Bližňák, Schleiss – Hossa, Preisinger, Sýkora – Poletín, Lev, Beran
Hamerlík (Hrubec) – Linhart, Nosek, L. Doudera, Galvas "A", M. Doudera, Hrabal, Foltýn – Dravecký, Matuš, Klepiš – Adamský, Polanský "C", Tybor – Hrňa, Plíhal, Rákos – Rufer, Kopecký, Christov – Chmielewski

Indiáni na svého soupeře vlétli a posílali na branku Petera Hamerlíka jednu ránu za druhou. V páté minutě měli domácí možnost hrát v početní výhodě, čehož využili beze zbytku. Jakub Lev se jako falešný bek ocitl na modré čáře, mohutně napřáhl a jeho pumelice si našla cestu mezi betony třineckého gólmana – 1:0! Další příležitost si vypracovala čtvrtá formace modrobílých. Sebevědomý Pulpán si najel až před Hamerlíka, jeho pokus hostující brankář jen vyrazil, ale Beran touš nedokázal dorazit. Nádherné gesto poté předvedl třinecký bek Josef Hrabal. Hlavní sudí chtěl vyloučit domácí, ale hostující obránce řekl rozhodčímu, že se o faul nejednalo. Klobouk dolů, perfektní ukázka fair-play!

Poté měli světlé pasáže i Oceláři, kteří několikrát nebezpečně rotovali okolo branky Matěje Machovského. Nepříjemně pálil Tomáš Plíhal, jeho rána bekhendem však mířila příliš vysoko. Do konce první dvacetiminutovky měli i nadále o něco více ze hry hosté z dalekého Třince, ale domácí obrana byla velmi pozorná a hráče v červených dresech do tutových šancí prakticky nepouštěla. Oceláři měli v závěru první části výhodu přesilové hry, tu však nevyužili, takže se jim převaha o jednoho hráče přenesla do periody druhé.

A hned v úvodu prostřední části mohli hosté přesilovku využit. Daniel Rákos byl sám mezi kruhy a svou svižnou ranou orazítkoval břevno plzeňské svatyně. V polovině utkání už bylo vyrovnáno. Oceláři hráli další přesilovou hru, Jakub Klepiš dlouho míchal s kotoučem, poté ho poslal na Tomáše Plíhala, který si vyjel zpoza branky a přesnou bekhendovou ranou pod víko srovnal stav zápasu – 1:1! Jenže domácí přispěchali s odpovědí již za dvacet tři vteřin. Dominik Kubalík precizně tečoval Kubkovu ránu od modré čáry a touš skončil pod břevnem třinecké klece – 2:1!

Běžela stále tatáž minuta a Miroslav Indrák po Lvově příhře trefil tyč Hamerlíkovy svatyně. Západočeši měli poté k dispozici další přesilovku, uzamkli svého soupeře v obranném pásmu, ale k většímu ohrožení se nedostali, za zmínku stojí možná jen dorážející Kubalík, jenž se však k pořádnému zakončení přes obranu Třince nedostal. A i další šanci si připsal nejproduktivnější hráč Škody, když ze strany ujížděl k brance, ale Hamerlík proti Kubalíkovi včas sklapl betony. Do konce divoké třetiny už se nic závažného nestalo.

Úvod třetí třetiny nezačal pro Plzeňské úplně šťastně. Obránce Chalupa namazal Adamskému, který však z blízka neprostřelil Machovského. Indiáni se poté provinili několika icingy a byli nuceni si vzít i oddechový čas. Nadále byl k vidění zajímavý zápas, který v Home Monitoring Aréně sledovalo pouhých 3 170 diváků… Co se k tak nízké návštěvě dá říci? Že lépe už bylo. Čtyři minuty před koncem základní hrací doby přišla pro Plzeň rána. Tomáš Linhart byl nikým nekrytý na levém kruhu a rychlou střelou se trefil neomylně pod Machovského ruku – 2:2. Bojovné utkání nakonec došlo až do prodloužení.

V něm se po špatné příhře domácího gólmana dostal do šance Dravecký, ale Machovský svou nejistotu odčinil. Ani prodloužení však nerozhodlo, střetnutí tedy musely rozseknout až samostatné nájezdy, které si Škoda zkusila potřetí během čtyř zápasů, v předchozích dvou případech neuspěla. Až ve čtvrté sérii se trefil domácí Nicholas Johnson, na jehož trefu odpověděl Jakub Klepiš. Dva body pro Škodu poté blafákem zařídil Ján Sýkora.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Třinec je velmi kvalitní tým. Není to s nimi jednoduché, když jsme hráli v Třinci, tak nás dobře načapali. Dnes jsme jim to chtěli vrátit, od začátku jsme hráli aktivně, napadali a podařilo se nám jít do vedení. Poté jsme inkasovali, ale rychle jsme odpověděli. Třetí třetinu šel Třinec za gólem, byl aktivnější, my jsme se vůbec nedostali do hry. Nájezdy jsou o štěstí, komu to tam padne. Jsme rádi, že jsme to zvládli a mohli si zařvat v kabině.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): Na začátku jsme dostali rychlý gól. Upozorňovali jsme na přesilovky domácích, ale hned z té první jsme dostali branku. Po vyrovnání jsme opět dostali hned gól, což byla chyba. Musíme poděkovat brankáři, že jsme poté neinkasovali další gól. Ve třetí jsme si vyrovnání zasloužili. Prodloužení nerozhodlo, nájezdy poté vyšly lépe domácímu mužstvu.