Z Přerova s jedním bodem

18.08.2020 · Daniel Ježek
K pátému utkání Generali Česká Cupu vyrazili Oceláři do Přerova. Hráči s drakem na prsou nastoupili ve výrazně omlazené sestavě, i tak se domů nevraceli s prázdnou. Třinečtí se získaným jedním bodem dostali do čela tabulky skupiny D.
Generali Česká, 5.k., úterý 18.8.2020
Přerov
3:2p
MEO Aréna Přerov
Třetiny: 0:1, 1:0, 1:1 - 1:0  Branky a nahrávky: 39. Zbořil (Klimíček), 48. Pšurný (Hrabal, Král), 65. Svoboda (Dostálek) – 11. D. Kofroň (Šedivý, Hrehorčák), 54. Šedivý (Kofroň D., Hrehorčák). Rozhodčí: Úlehla, Veselý – Lučan, Kis. Vyloučení: 8:8, navíc Hejcman, Doležal, Forman (PRE) - Kurovský (TRI) 10 min. OT. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
HC Zubr Přerov: Kacetl (Holík) – Král, Hrabal, Zbořil (A), Forman, Dřímal, Klimíček, Kleiner – Dostálek, Pšurný (A), Doležal (C) – Ryšavý, Hejcman, Goiš – J. Dvořák, F. Dvořák, Süss – Svoboda, Indrák, Hajšman
HC Oceláři Třinec: Raszka (30. Suchánek) – Musil (C), Galvinš, Adámek, Zahradníček, Michálek, Husák – O. Kovařčík (A), Veselý, Chmielewski – Šedivý, Roman, Hrehorčák – Kurovský, Stuchlík, D. Kofroň – A. Kofroň, Kaukič, Matiaško – Mach

Oceláři naskočili do zápasu v Přerově s výrazně omlazenou sestavou, šanci porvat se o příležitost zahrát si extraligu v příštím ročníku dostalo také několik hráčů z partnerského Frýdku-Místku. V úvodu byla na Slezanech vidět jistá nervozita, hráči s drakem na prsou se dopouštěli nepřesných rozehrávek, které končily na zakázaných uvolněních. Jako první zahrozili domácí, ve třetí minutě otestoval Raszkovu pozornost Král. Oceláři si následně zahráli přesilovou hru, v níž dlouho svírali domácí čtveřici v útočném pásmu. Brankou ale tato možnost neskončila.

V páté minutě naopak šli do výhody jednoho muže v poli hráči Přerova, ani oni ale soupeřova brankáře výrazně neohrozili. V deváté minutě mohl skóre otevřít Stuchlík, v úniku ale mladý forvard Třineckým radost nepřinesl. V pořadí druhá přesilovka Ocelářů již přinesla gólovou střelu. Hrehorčák našel na brankovišti nehlídaného Davida Kofroně, ten se prosadil nadvakrát. Zubři mohli na vedoucí trefu Třince odpovědět ve čtrnácté minutě, ani druhá početní výhoda domácích ale úspěchem neskončila. V závěru třetiny pak byl potrestán přerovský Indrák, Oceláři ale ani po změně stran nabídnutou šanci nevyužili.

Ve čtyřiadvacáté minutě zahrozil opět aktivní Stuchlík, Kacetla ale nepřekonal ani ve své druhé velké šanci. Brankář domácích následně zneškodnil velké šance Mariana Adámka, Ondřeje Kovařčíka nebo Miloše Romana, který pálil již do odkryté branky. Kacetl ale předvedl skvělý zákrok. V polovině utkání došlo ke střídání maskovaných mužů Třince, Suchánek ale dlouho neměl více práce. Oceláři totiž aktivní hrou nepouštěli Přerov do šancí, sami si naopak vypracovávali ještě více pokusů.

Galvinš z dálky Kacetla nepřekvapil, Chmielewski pak nedokázal v branku proměnit spolupráci s Kovařčíkem. V sedmatřicáté minutě šli domácí do další početní výhody, tři vteřiny před jejím vypršením se pak radovali z vyrovnání. Mikuláš Zbořil dostal kotouč na modrou čáru, domácí bek si potáhl puk do strany a střelou ze zápěstí překvapil nic nevidícího Suchánka. Do poslední dvacetiminutovky se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Ten mohli Oceláři zlomit ve čtyřicáté čtvrté minutě, kdy po faulu Klimíčka hráli v přesilové hře. Početní výhoda se ale hostujícímu týmu příliš nepovedla, ve vlastním oslabení navíc Suchánka nepříjemně ohrožoval Dvořák. S výhodou jednoho muže v poli následně hráli také domácí hokejisté, ti svou přesilovku dokázali zužitkovat. Střela Josefa Hrabala se od Suchánka odrazila k volnému Romanu Pšurnému, který z první poslal kotouč do odkryté branky.

Oceláři se poté dlouho nemohli dostat k většímu ohrožení Kacetlovy branky, byť měli více ze hry. Slezanům se nakonec povedlo srovnat v padesáté páté minutě, kdy Ondřej Šedivý přesnou střelou z první využil přesilovou hru. V závěru třetiny mohli domácí opět převrátit vedení na svou stranu, v přesilovce však neuspěli, Süss pak zazdil vyloženou šanci. Utkání tak dospělo do prodloužení.

V nastaveném čase měli sice více ze hry hostující Oceláři, z dvoubodového vítězství se nakonec radovali domácí. Matěj Svoboda dostal v poslední minutě kotouč do předbrankového prostoru, odkud se nemýlil.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Utkání bylo velmi vyrovnané. Věřím, že pro kluky které jsme zařadili do sestavy, to byl zápas, který si přáli mít. Že to nedopadlo výhrou, je věc druhá. Náš tým hrál na maximum. Domácí podpořil velmi dobrým výkonem brankář, ten Přerov udržel v utkání. Jsme rádi za bod do tabulky a nyní se už těšíme na zápas proti Vítkovicím, kde se rozhodne o postupujícím."