Z Litvínova bez bodového zisku: Verva přetlačila Oceláře 2:1

08.01.2016 · Martin Stebel
První utkání Ocelářů na ledě soupeře v kalendářním roce 2016 se konalo na ledě mistrovského Litvínova. Třinečtí hokejisté sice na severu Čech po Tyborově brance vedli, ale žádnou další trefu bohužel nepřidali. Domácí celek dokázal v dalším průběhu vývoj otočil na svou stranu a zvítězil poměrem dva ku jedné.
34.kolo, pátek 8.1.2016
Litvínov
2:1
Třetiny: 0:1, 1:0, 1:0  Branky a nahrávky: 35. Martynek (Trávníček, Hanzl), 56. Hanzl (Doležal) – 4. Tybor (Polanský, Slovák) Rozhodčí: Pešina, Souček – Skopal, Belko Vyloučení: 1:7, navíc Gula (L) 2+10 min. za zásah do oblasti hlavy a krku Využití: bez využití Diváci: 4158 Vhazování: 40% - 60% Střely na branku: 31:32 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1 Nejlepší hráči: Michael Petrásek - Radoslav Tybor
Petrásek – Kubát, Chaloupka, Pavelka, Pavlík, Frolo, Gula – Lukeš, Duda, Hořava – Trávníček (C), Hanzl, Martynek – Piroš, Gerhát, Vantuch – Doležal, Válek, Jurčík
Hrubec (Hamerlík) – Linhart, Nosek, Galvas, Klesla(C), Doudera, Slovák, Roth – Dravecký, Žejdl, Irgl – Sýkora, Polanský, Tybor – Adamský, Plíhal, Kopecký – Jašek, Rufer, Matuš

Střetnutí dvou nejlepších mužstev loňského ročníku odstartovalo oboustranně opatrně, samotný úvod se nesl ve znamení nenápadné oťukávané. Na úvodní trefu však obecenstvo na zimním stadionu Ivana Hlinky dlouho čekat nemuselo. Na konci čtvrté minuty defenziva Severočechů nechala až příliš prostoru Radoslavu Tyborovi, který si z křídelního prostoru nabruslil do zakončení a střelou zápěstím s lehkou dávkou štěstí překonal mladého gólmana Petráska - 0:1! Pro slovenského křídelníka to byla vůbec první trefa v třineckém dresu.

Brankář domácích zachránil svůj tým před druhou pohromou na konci osmé minuty, kdy hned nadvakrát zpacifikoval nadějný pokus Draveckého. Utkání se i nadále hrálo ve vysokém tempu. Srovnáno mohlo být těsně před polovinou úvodní dvacetiminutovky, kdy Hrubec dokázal zlikvidovat vyloženou příležitost rychlonohého útočníka Františka Gerháta.

Domácí mohla mrzet rovněž šance Robina Hanzla, který se neprosadil díky pohotovosti třinecké obrany na čele se Šimonem Hrubcem. Závěrečné minuty první třetiny už mnoho zajímavých situací, které by potěšily oko diváka, nenabídly.

Také začátkem prostředního dějství se nehrál příliš svižný hokej, Oceláři se zaměřili na defenzivní činnost, ale občas podnikli nebezpečné útočné manévry. Kopeckého možnost ze 24. minuty však gólem neskončila. Na druhé straně stojí za zmínku střela Jiřího Guly z mezikruží, či šance Gerháta minutu poté.

Optimální možnost k navýšení skóre měli Oceláři těsně po polovině základní hrací doby, kdy hráli dvojnásobnou přesilovku. Slezané svého rivala tlačili jako zralé víno v lisovacím zařízení, ale gólové vyjádření nepřišlo. Logicky tedy muselo zafungovat okřídlené "nedáš-dostaneš".

Akci po pravé straně vypracoval Robin Hanzl, puk před brankou nepatrně tečoval Michal Trávníček a pohotovou dorážkou z předbrankového prostoru se nakonec prosadil třinecký rodák Rostislav Martynek - 1:1.

Začátkem poslední části to mohlo být o něco veselejší znovu pro třinecké barvy. Hned po několik vteřinách prudce vypálil David Nosek, domácí strážce svatyně Petrásek dlouho netušil, kde se kotouč vlastně vyskytuje, ale s notnou dávkou štěstí s pomocí obránců ošemetnou situaci přežil bez ztráty kytičky. V dalším průběhu byli mírně aktivnější domácí hokejisté. Nejprve se neujala ostrá střela Karla Kubáta, poté se mohl podruhé v utkání prosadit Rostislav Martynek. V obou případech však kraloval Šimon Hrubec.

Deset minut před závěrečným klaksonem měl na své čepeli tutovou možnost kdysi třinecký Miloslav Hořava, jenže ani on nedokázal puk zvednout mimo dosah hostujícího brankáře a v zakončení selhal. Oceláři zahrozili Draveckým, jehož rána jen těsně minula terč. Definitivní rozhodnutí o osudu střetnutí tak přišlo v minutě číslo 56. Doležal od zadního mantinelu viděl před brankou nepříliš důsledně bráněného Robina Hanzla, který si počínal velice důrazně a nadvakrát překonal jinak spolehlivého Šimona Hrubce - 2:1.

I přes mohutný závěrečný tlak se svěřencům trenérského tandemu Dopita-Mucha vyrovnat nepovedlo a ze stadionu legendárního Ivana Hlinky cestují do Třince bez bodového zisku. Příležitost ke složení reparátu budou mít Oceláři hned v neděli, kdy na domácím ledě od 15:00 hod. hostí brněnskou Kometu.

Jiří Šlégr (HC Verva Litvínov): "Určitě se zápas rozhodl v třinecké přesilovce pět na tři, souhlasím s kolegou. Povedlo se nám to ubránit. My jsme pak dali gól hned potom, co měl soupeř brankovou šanci. Snažili jsme se ubojovat vítězství a byli jsme ti šťastnější. Dlouhodobě se snažíme hrát především z obrany a vybojovat góly, v naší situaci nám ani nic jiného nezbývá."

Jiří Dopita (HC Oceláři Třinec): "Budu stručný. Porážka je pro nás celkem krutá. Neodehráli jsme utkání špatně, s výjimkou první poloviny druhé třetiny, kdy jsme nebyli moc na kotouči. Ve druhé půlce druhé třetině jsme měli x šancí a hlavně - neproměnili přesilovku pět na tři. To se potom asi ukázalo rozhodující. Soupeř potom důrazem do brány a takovou víceméně šťastnou brankou vyhrál, takový je sport."