Vyrovnaná bitva pro Liberec, Oceláři berou bod

15.11.2015 · Daniel Ježek
V devatenáctém kole do třinecké arény zavítal lídr z Liberce. Po bezbrankové první třetině se tým trenérů Muchy a Malíka dostal do dvoubrankového vedení, hosté ale dokázali srovnat ještě před koncem prostřední periody. Rozhodnout muselo až prodloužení, v něm byli lepší Bílí Tygři.
19.kolo, neděle 15.11.2015
Liberec
2:3p
Třetiny: 0:0, 2:2, 0:0 - 0:1  Branky a nahrávky: 22. Plíhal (M. Doudera), 23. Nosek (Růžička, Linhart) – 38. Krenželok (Bulíř, Valský), 40. Vlach (Stránský), 62. Radivojevič (Bulíř, Ševc). Rozhodčí: Čech, Hribik – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 118. Střely na branku: 25:18. Zblokované střely: 7:21. Hity: 11:11. Vhazování: 47:33.
Hamerlík (od 21. min. Hrubec) – Linhart, Nosek, L. Doudera, Klesla (C), M. Doudera, Hrabal, Adámek – Svačina, Klepiš, Dravecký – Adamský, Polanský (A), Irgl – Rufer, Plíhal, Rákos – Růžička, Kopecký, Matuš – Hrňa.
Schwarz – Šimek, Ševc, Derner, Vitásek, Výtisk (C), Plutnar, Ulrych – Birner, Vampola (A), Řepík – Radivojevič (A), Bulíř, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Valský – Vlach, Lakatoš, Stránský.

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí hokejisté. Oceláři v první minutě dostali příležitost přesilové hry, tu ale družina trenérů Muchy a Malíka využít nedokázala. Schwarz musel v úvodní desetiminutovce řešit pokusy Irgla, Kopeckého či Rákose, všechny dokázal ukrýt ve své výstroji.

Také druhá početní výhoda patřila Slezanům, to když Jelínek nesmyslně dobrzdil před Hamerlíkem a počastoval domácího brankáře ledovou sprchou. V přesilovce se v dobrých příležitostech ocitli Adamský a Dravecký, oba ale ztroskotali na Schwarzovi. Chvíli poté, co Bílí Tygři ustáli oslabení, si také hostující tým zahrál přesilovku. Liberečtí drželi Oceláře pod tlakem, Hamerlíka se jim ale překonat nepovedlo.

Tři minuty před první sirénou mohl WERK ARENU rozradostnit Klepiš, jeho střela ale trefila jen Schwarzovu lapačku. Ocelářům se nevedlo ani v následující přesilovce, do kabin se tedy šlo za bezbrankového stavu. Do prostřední periody Hamerlíka v třinecké bráně nahradil Hrubec.

Hráči s dráčkem na hrudi aktivněji vstoupili také do druhé části hry, jejich snaha jim vynesla dvě brankové trefy. Schwarze nejprve z prostoru před kruhy pro vhazování propálil Tomáš Plíhal, za dalších čtyřicet vteřin pak od modré skóroval David Nosek.

Další rozruch nabídla až jedenáctá minuta prostřední dvacetiminutovky. Ve dvou stoprocentních šancích se ocitl hostující Šimek, v první ho vychytal Hrubec, ve druhé pálil mimo. Liberečtí si tak na svou první branku museli ještě pět minut počkat. A gól padl z velmi nenápadné akce. Lukáš Krenželok si vybruslil od levého hrazení a ránou pod horní tyč snížil liberecké manko.

Srovnání pak přišlo dvaadvacet vteřin před vypršením čtyřicáté minuty. Bílí Tygři šli do přečíslení dvou proti jednomu, celou situaci ideálně vyřešil Jaroslav Vlach. Liberecký forward neriskoval pak na najíždějícího spoluhráče a pálil mezi Hrubcovy betony – 2:2.

Závěrečná perioda byla, co se hokejové kvality týče, nejméně atraktivní. Aktivnějším týmem byli hosté z Liberce, početní výhodu z dvaačtyřicáté minuty ale využít nedokázali. Za čtyři minuty se na obou stranách v dobrých příležitostech ocitli Klepiš a Vlach, ani jeden ale nemířil přesně.

Liberečtí si v dalším průběhu třetí třetiny zahráli další přesilovku, ani tu ale zužitkovat nedokázali. Oceláři se k závěrečnému náporu odhodlali v poslední dvouminutovce, Schwarze ale neprostřelili. Rozhodnout tak muselo až prodloužení. V něm nádhernou akci převedla dvojice Michal Bulíř - Branko Radivojevič, druhý jmenovaný zakončoval do odkryté klece. Třinec – Liberec 2:3 prodl.

René Mucha (trenér Třince): "Jsme rádi, že kluci do první třetiny nastoupili s tím, co jsme po nich chtěli. Bylo vidět, že jsou hodně nažhavení, navíc byla vidět větší pohoda. Bohužel jsme po dvou vstřelených gólech začali kupit mnoho individuálních chyb, vypadalo to, jako bychom měli strach o výsledek. Soupeř toho využil, byl agresivnější a využil naše chyby. Poslední třetina byla vyrovnaná, šancí moc nebylo. V prodloužení bylo vidět, že jsou hosté ve větší pohodě. Hráčům jsme po zápase poděkovali za nasazení, jsme rádi za bod který máme. A také za to, že jsme vstřelili víc než jednu branku."

Filip Pešán (trenér Liberce): "Věděli jsme, že Třinec disponuje velkou kvalitou a že se bude chtít předvést před novými trenéry. Polovina zápasu byla rozhodně na jejich straně. Nám se povedlo přečkat první třetinu bez gólu, vstup do druhé třetiny ale z naší strany byl špatný, ustrašený, Třinec začínal nabírat na obrátkách. Od půlky duelu jsme nabrali druhý dech. Hráli jsme více na kotouči, dovolovali jsme si víc věci. Troufnu si tvrdit, že jsme Třinec přehrávali. Ještě do konce druhé třetiny se nám povedlo srovnat, poslední perioda byla vyrovnaná. V prodloužení rozhodl výborný únik Martina Ševce, přihrávka Michala Bulíře přes dvě hokejky a zakončení ukázalo, že jsme ve větší pohodě, než Třinec."