Vítězná šňůra pokračuje! Oceláři zdolali Spartu!

25.11.2018 · Daniel Ježek
Oceláři se po šesti domácích zápasech podívali na led soupeře, v nedělním odpoledni zavítali do hlavního města, kde se utkali se Spartou. Vyrovnaný duel v poslední dvacetiminutovce rozhodla přesilovková střela Martina Růžičky, Oceláři tak přidali osmou výhru v řadě!
22.kolo, neděle 25.11.2018
Sparta Praha
1:3
O2 aréna
Třetiny: 1:1, 0:0, 0:2  Branky a nahrávky: 10. Buchtele (Kudrna, Piskáček) – 3. Roth (Martin Růžička, M. Doudera), 54. Martin Růžička (Hrňa, Krajíček), 60. Adamský (Dravecký). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Lučan, Pešek. Vyloučení: 8:9, navíc Sill (SPA) – Marcinko (TRI) oba 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 10 589. Střely na branku: 26:26. Zblokované střely: 12:17. Hity: 6:6. Vhazování: 42:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
HC Sparta Praha: Machovský – Piskáček (A), Delisle, T. Voráček, Blain, Tomáš Dvořák, de la Rose, M. Jandus – Forman, Sill, Jarůšek – Kudrna, P. Vrána (C), Buchtele – Rousek, Pech (A), Kumstát – Beran, Pšenička, Dvořáček.
HC Oceláři Třinec: Hrubec – Gernát, Krajíček (C), Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Roth – Martin Růžička (A), Marcinko, Hrňa – Svačina, Polanský, Adamský (A) – Dravecký, Werek, Roberts Bukarts – O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski – Hladonik.

Do utkání na ledě pražské O2 arény lépe vstoupila domácí Sparta, která se v úvodních dvou minutách dostala do několika střeleckých příležitostí. Brankář Hrubec ale dokázal všechny střely domácích zlikvidovat. Oceláři se ke slovu přihlásili na konci třetí minuty, kdy nejprve Hrňu vychytal Machovský, pokus Vladimíra Rotha z negativního úhlu si pak do sítě srazil bránící Dvořák.

Pražané mohli vzápětí srovnat, Pechovi ale teč nevyšla. V desáté minutě pak Kumstát svou bekhendovou střelou Hrubce nepřekvapil, o chvíli později ale třinecký brankář nedokázal zareagovat na teč Jana Buchteleho a domácí srovnali. Hráči s drakem na prsou se do vedení mohli vrátit při své první přesilové hře, Bukarts ale těsně netrefil branku. Po skončení trestu se pak do dobré šance dostal Vrána, Hrubec byl připraven.

Ve čtrnácté minutě proti Hrubcovi neuspěl Dvořáček, po odpískání se za třineckou brankou strhla hromadná potyčka, po které na trestnou lavici usedli čtyři hráči. Domácí dostali příležitost čtyřminutové početní výhody, Oceláři ale oslabení zvládli na výbornou a svého soupeře do větší šance nepustili.

Úvod prostřední dvacetiminutovky byl v režii Ocelářů, Slezané ale marně dobývali Machovského branku. Domácí se do hry dostali přesilovkou ze sedmadvacáté minuty, ani tuto možnost ale Sparta nevyužila. V polovině utkání pak Hrubcovu chybu mohli využít Forman s Jarůškem, první jmenovaný ale napálil Ciencialu, druhý pak minul odkrytou branku Třince.

V čtyřiatřicáté minutě si Oceláři zahráli dvojnásobnou početní výhodu. Slezané drželi Spartu pod velkým tlakem, Machovského se jim však překonat nepovedlo. V závěru periody pak za katr putoval Marcinko, Třinečtí další oslabení ustáli a do závěrečné dvacetiminutovky se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Třetí dějství bylo ve znamení dvou přesilových her, po jedné na každé straně. Sparta tu svou zužitkovat nedokázala, byť Pražané vyvinuli velký tlak na třineckého brankáře. Hrubec ale kotouč za svá záda nepustil. To Oceláři v padesáté čtvrté minutě svou výhodu zužitkovali. Erik Hrňa namazal na levou stranu, odkud nekompromisně zakončil Martin Růžička.

Vedení Ocelářů mohl tři minuty před třetí sirénou pojistit Gernát, v přečíslení ale třinecký bek nedokázal trefit branku. Sparta dvě a půl minuty před koncem šedesáté minuty odvolala brankáře Machovského, v šesti bruslařích držela kotouč v útočném pásmu. K většímu ohrožení třinecké branky se ale domácí nedostali, devět vteřin před koncem pak výhru Ocelářů trefou do prázdné branky potvrdil Martin Adamský. Hráči s drakem na prsou prodloužili svou vítěznou sérii na osm duelů v řadě.

Uwe Krupp (HC Sparta Praha): „Gratuluju Třinci ke třem bodům. V první třetině jsme hráli energicky a dostali soupeře pod tlak. Hráli jsme tak, jak jsme chtěli. První branka padla po nešťastném odrazu, ale to se v hokeji stává. Při vyrovnaném počtu hráčů na ledě jsme hráli velmi dobře proti momentálně asi nejlepšímu mužstvu v soutěži. Dobře jsme zvládli oslabení. Před jejich druhým gólem došlo ke zmatku, protože jsme na chvíli ztratili puk z dohledu. Byli jsme pasivní a umožnili jim vytvořit si šanci a vstřelit branku. Pokud mám být kritický, musím říct, že se nám nepodařilo prosadit v přesilovce, na což spoléháte. Měli jsme dost příležitostí, ale na rozdíl od Třince se nám to nepovedlo. A to byl hlavní rozdíl. Celkově jsem na hru týmu pyšný, tvrdě jsme bojovali, blokovali střely a dali do toho všechno. Tohle mužstvo dokázalo, že má charakter.“

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): „Utkání se mi bude hodnotit dobře, naše série trvá dále. Zápas byl velmi vyrovnaný, nebylo to o hokejové kráse, ale spíše o urputné bojovnosti a ohromné důležitosti neudělat chybu, která by se odrazila na skóre. Po šťastném prvním gólu byla hra velmi vyrovnaná a bylo to o jediné brance, která se nakonec přesilovou hrou dostavila k nám. Ceníme si těchto tří bodů. Vnímáme to, že v Praze se jen tak nevyhrává. Pro nás jsou super další tři body do tabulky, které jsme po těžkém boji sebrali.“