V prvním zápase nové sezóny CHL úspěšnější Djurgården

31.08.2018 · Michal Samiec
Neúspěšný vstup do nového ročníku Champions Hockey League mají za sebou třinečtí Oceláři. V utkání se stockholmským Djurgårdenem podlehli po těžké třetí třetině, kdy inkasovali čtyřikrát a skóre narostlo z jejich pohledu do krutého poměru 1:6.
CHL1, pátek 31.8.2018
Djurgården
1:6
Třetiny: 0:2, 1:0, 0:4  Branky a nahrávky: 32. Adamský (M. Kovařčík, Matyáš) – 10. Josefsson (Lilja, Norell), 20. Possler (Bergfors), 47. Josefsson, 48. M. Davidsson (Hultström, Wiå), 58. Bemström (Alsing, Josefsson), 59. Widing (Strandberg). Rozhodčí: Stano, Šír – V. Hanzlík, Tošenovjan. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 669. Střely na branku: 27:19. Střely mimo: 19:26. Zblokované střely: 9:12. Vhazování: 31:33. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:6.
HC Oceláři Třinec: Hrubec – M. Adámek, Krajíček, F. Haman, Musil, Matyáš, M. Doudera, L. Kovář – Martin Růžička, Marcinko, Roberts Bukarts – O. Kovařčík, Viedenský, Cienciala – Svačina, Polanský, Adamský – Hrňa, Hladonik, M. Kovařčík – Raška.
Djurgårdens IF Hockey: Reideborn – Urbom, Hulström, Norell, J. Pettersson, Alsing, Nilsson, B. Petersson – Possler, Engqvist, Bergfors – Lilja, Josefsson, Brodin – Wiå, M. Davidsson, Bemström – Eriksson, Strandberg, Widing – Walli-Walterholm.

První třetina úvodního zápasu soutěže, kterou Oceláři díky svým výkonům v loňské sezóně extraligy mají možnost hrát druhý rok po sobě a celkově počtvrté v pětileté historii, začala opatrně. Větší šance se zrodila ve čtvrté minutě, kdy Bukarts vybruslil zpoza branky a z levé strany Reidebornova brankoviště zakončoval vedle. Gól nepadl ani z akce dvou na jednoho, Ciencialova přihrávka totiž mířila na nohy Ondřeje Kovařčíka. Na druhé šance se první velká šance rodila v deváté minutě, když unikal Possler, ale byl zadržen těsně před třineckým brankářem. Hrubec, který byl v předešlé sezóně CHL vyhlášen nejužitečnějším hráčem soutěže, musel pár okamžiků na to už puk ze sítě lovit. Liljovo nahození od modré tečoval za brankovou čáru Jacob Josefsson.

Oceláři mohli vyrovnat v minutě jedenácté. Bukarts zpoza branky našel mezi kruhy Růžičku, jeho střelu z první ale zkrotil stockholmský brankář. Následovala dvě vyloučení hráčů Djurgårdenu – Třinečtí přesilovky nevyužili, byť měli dvě dobré šance. Bukarts z předbrankového prostoru přestřelil a Cienciala z pravého kruhu pálil z první pouze do náručí Reideborna. Slezanům se vyrovnat nepodařilo, ještě před pauzou přišla naopak druhá rána do jejich sebevědomí. Do odkryté třinecké branky poslal 22 sekund před koncem první části Gustav Possler Bergforsovu přihrávku.

Druhá třetina patřila z hlediska aktivity domácím. První náznak šance se zrodil sice až ve 26. minutě, kdy do nebezpečného prostoru centroval puk Michal Kovařčík, následující akce byly ovšem především domácích. Velkou šanci měl v sedmé minutě Bukarts, který rozvlnil jen boční síť. Následovaly opět dvě přesilovky domácích, ujala se dvě sekundy před vypršením trestu vyloučeného Bobo Peterssona až ta druhá. Martin Adamský napálil volný puk a z levého kruhu snížil na 1:2. Oceláři se bránili beztrestně až do 17. minuty druhé třetiny, kdy byl vyloučen první domácí hráč. Při přesilovce po faulu Růžičky ale hosté nevymysleli gól, který by jim vrátil dvoubrankové vedení. Naopak těsně před sirénou mohlo být srovnáno. Ciencialovu přihrávku napálil z první Ondřej Kovařčík, Reideborn byl na místě a Třinečtí tak s gólem do šatny hosty nenapodobili.

Děj třetí třetiny uvedla šance Bergforsa, který z první protáhl Hrubce. Domácí se následně snažili o aktivní hru, velkou šanci neproměnil Bukarts, jenž dostal při akci třineckého prvního útoku puk mezi kruhy. Pár desítek sekund nato přišel gólový slepenec Djurgårdenu. Nejprve se prosadil po chybě Ocelářů v rozehrávce podruhé v zápase Jacob Josefsson, když vymetl pavučiny v Hrubcově brance, a 43 sekund poté usměrnil kotouč po Hultströmově střele za třineckého brankáře lehkou tečí Marcus Davidsson. Třinečtí tak zhruba dvanáct minut před koncem měli na zádech batoh tříbrankové ztráty. Ještě hůř mohlo být po vyloučení Doudery, ale největší šanci měl Adamský, který uháněl sám na Reideborna – úspěšnější byl brankář hostů. Domácí již se zápasem nic neudělali, naopak po vyloučení Adamského se prosadil za Djurgården popáté Emil Bemström a ještě jeden gól třineckému brankáři uštědřil 71 sekund před koncem Daniel Widing.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Výsledek pro nás není vůbec milosrdný. Po první třetině jsme se zvedli, povedlo se snížit, pak ale přišly velké chyby, které nás stály celý zápas. Hosté si v zakončení počínali velmi chladnokrevně. My jsme si dokázali vytvořit dost šancí, ale nepočínali jsme si tak dobře jako švédský tým. Dnešní zápas musíme hodit za hlavy a příště začít mnohem lépe."