V nájezdové loterii šťastnější Zlín

11.12.2009 · Adam Sušovský
Domácí náprava nepovedeného výkonu z Brna Ocelářům nevyšla. V napínavém zápase se totiž přiklonilo štěstí na stranu Zlína, který si zásluhou vítězného nájezdu Hamrlíka odváží z Třince dva body.
32.kolo, pátek 11.12.2009
2:3sn
Zimní stadion Třinec
Třetiny: 0:0, 1:1, 1:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 37. Bonk (Seman, Peterek), 51. Květoň (Peterek, Martynek) - 33. Kubiš (Vlach, Švrček), 50. Balaštík (Leška, Čech), v. sn. Hamrlík. Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:9, navíc Kanko (Třinec) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 2949. Střely na branku: 36:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2 - 2:3.  2949
Hamerlík - Zíb, Hrabal, Malec, Seman, Cartelli, Výtisk, Lojek, Andersons - Růžička, Polanský, Kohn - Květoň, Peterek, Polák - Tomas, Bonk, Martynek - Kanko, Hampl, Pospíšil.
Sedláček - Švrček, Kučný, Nosek, Lučka, Míka, Linhart, Záhorovský, Galvas, Hamrlík - Leška, Balaštík, Čech - Rachůnek, Důras, Balán - Kubiš, Vlach, Sivák - Finsterle, Ondráček.

Na náznak první velké šance nečekala prořídlá Werk aréna dlouho. Domácí Cartelli totiž propadl ve středním pásmu a nabídl přečíslení pro Siváka a Kubiše. Prvně jmenovaný ale zakončil jen do boční sítě. Oceláři mohli odpovědět o dvě minuty později. Zmatky v rozehrávce Zlína ale Polák tvrdou ránou do středu branky nepotrestal.

Další vzruch přinesla tvrdá rána extřineckého Noska. Ta se totiž odrazila od zadního mantinelu před úplně prázdnou bránu, kde však duchapřítomně zasáhl házenkářským způsobem pohotový Hrabal.

Zápas dále pokračoval svižným tempem, do velké šance se ve 12. minutě prodral Záhorovský, přízemní střelou ale rozezvonil pouze boční konstrukci brány. Neuspěl ani na druhé straně Malec po přihrávce Peterka a další tvrdou ránou agilní Nosek.

Zřejmě největší šanci první části si vypracoval nejproduktivnější hráč hostů, Petr Leška. Tvořivý útočník se prokličkoval mezi kruhy, Hamerlík si ale s jeho pokusem nadvakrát poradil. Oceláři si vytvořili největší šance v závěru třetiny při vyloučení Linharta. Nejprve vypálil Seman a trojice Bonk, Peterek, Květoň odražený puk do sítě nevrátila. Hned vzápětí přišla šance ještě větší. Po milimetrové přihrávce Květoně ale Peterek bránu o fous minul.

Útočně laděnou druhou třetinu nastartoval krásnou otočkou a zakončením po přihrávce Důrase Balán. Pak už přišel na řadu drtivý tlak domácích. V přesilovce našel Kohn před úplně prázdnou bránou Růžičku, který nezakončil jen díky háčku Linharta. V bezmála dvouminutové přesilovce 5 na 3 ale Oceláři vystřelili pouze dvakrát a místo gólového ovoce sklidili pouze pískot svých fanoušků.

I přesto se ale Oceláři dál zaměřovali jen na ofenzívu. Další obrovské šance spálili Peterek, Bonk a Polanský. Všichni tři totiž netrefili z těsné blízkosti bránu. Ševci posléze vycítili možnost. Do pozoru uvedla obranu domácích neúspěšná dorážka Lešky a megaloženka Linharta, který se tváři v tvář Hamerlíka ptal, kam to chce. Nakonec ale trefil pouze jeho betony. Ruce na hlavu tak mohli hosté zvedat až v 33. minutě, kdy se po učebnicové souhře trefil přesně do horního koutu brány Pavel Kubiš - 0:1.

Oceláře sice inkasovaný gól viditelně zaskočil, nikoli však zastavil. V utrápené přesilovce totiž šťastně odraženou střelu Semana dopravil pohotovou dorážkou do sítě Radek Bonk - 1:1. Druhé dějství pak zakončil nápor hostů. Domácí brankář Hamerlík ale nájezdům Finsterleho a Čecha odolal.

Třetí třetina se nesla ve velmi opatrném duchu. Mírně aktivnější byli přesto hokejisté Zlína. Ve 42. minutě vytáhl Hamerlík ukázkový semafor proti ráně Siváka, o pět minut později zase čelil jedovce Vlacha. Právě dvojice Vlach - Kubiš působila nejnebezpečnějším dojmem. Hned o další minutu později našel prvně jmenovaný Kubiše, který trefil ve vyložené šanci v pádu beton a posléze zajel do Hamerlíka. Nebezpečně vyhlížející srážku nakonec ustáli oba bez zranění.

Mírný tlak hostů vyústil v gól přesně v polovině třetiny. Přesilovkový kolotoč rozehrál ránou od modré Leška a dokončil lehkou tečí za bezmocného Hamerlíka Jaroslav Balaštík - 1:2. Z vedení se ale Zlín neradoval vůbec dlouho. Ocelářům stačilo k vyrovnání pouhých 25 sekund, když od modré napřáhl Martynek a prudkou ránu dorazil do sítě dravý David Květoň - 2:2.

Po vyrovnávací brance nabral hokej znovu ty správné obrátky a hra se přelévala ze strany na stranu. Největší šanci hostů si vytvořil Leška, Hamerlík ovšem vytasil ze svého rukávu další nádherný semafor. V konečném součtu měli blíže k vítězství Oceláři, kteří v závěru zápasu sevřeli Zlín v drtivém přesilovkovém náporu. Neúspěšné dorážky Polanského a Hrabala ale nasměrovaly zápas pouze do prodloužení.

V něm měly oba týmy možnost přesilové hry 4 na 3. Zlínští si ale nedovedli poradit s pozornou obranou modré čáry, Oceláři zase s neprůstřelným Sedláčkem. O osudu druhého bodu tak rozhodla loterie samostatných nájezdů. V nich se prosadil pouze velezkušený Martin Hamrlík a zařídil tak hostům druhý bod.

Břetislav Kopřiva (HCO Třinec):
Oproti minulému utkání došlo v naší hře k velkému zlepšení, ale věděli jsme, že hrajeme s nejlepším týmem soutěže, který to zde prokázal. Samozřejmě jsme chtěli uspět, ale Zlín má formu. Remíza je asi spravedlivá pro obě mužstva, nájezdy jsou již loterie. Věřím, že zlepšený výkon oproti utkání s Brnem je přísli pro další zápasy.

Zdeněk Venera (PSG Zlín):
Bylo to kvalitní utkání, jsme spokojeni jak s výkonem, tak s výsledkem. Možná kdybychom dvakrát neztratili vedení, tak jsme mohli sahat po třech bodech. Přesto dva body z Třince jsou velice dobré a my jsme spokojeni. Celkově mělo utkání slušnou úroveň, skvěle zachytali i oba brankáři.