V domácím prostředí jsme si hravě poradili s Litvínovem

02.10.2009 · Tomáš Vacho
Naši Oceláři si v domácím utkání 11. kola O2 Extraligy s Litvínovem soustředěným výkonem vysloužili pohodovou výhru 6:2 nejen zásluhou Martina Růžičky.
11.kolo, pátek 2.10.2009
Litvínov
6:2
Zimní stadion Třinec
Třetiny: 3:0, 3:1, 0:1  Branky a nahrávky: 5. Růžička (Polanský, Kohn), 7. Peterek (Martynek, Malec), 11. Zíb (Polanský, Růžička), 26. Polanský (Růžička, Zíb), 29. Růžička (Kohn, Zíb), 40. Martynek (Peterek, Zíb) - 38. Kroupa (Lukeš, Reichel), 56. Vopat (Švarný, Střiteský). Rozhodčí: Souček, Kubeš - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Střely: 33:39. Diváci: 3539. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2.  3539
Duba - Hrabal, Seman, Cartelli, Malec, Lojek, Výtisk, Andersons, Zíb - Květoň, Peterek, Martynek - Růžička, Polanský, Kohn - Polák, Hampl, Tomas - Kanko, Podešva, Ostřížek.
J. Hübl - Kroupa, Kubát, Švarný, Skuhrovec, Punčochář, Gureň, Stříteský, O. Poživil - Jánský, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Jenáček - J. Černý, Vopat, Trávníček - Majdan, Gerhát, Heinisch.

Obě mužstva nastoupila k utkání ve vítězné náladě, protože oba dnešní soupeři v minulém kole bodovali. Západočeši i bez přítomnosti Jiřího Šégra do zápasu vstoupili s odhodláním - již ve druhé minutě se Viktor Hübl ocitl osamocen před Dubou, litvínovský útočník ale přesně nezamířil. Celkově se první minuty nesly ve znamení vyčkávání a opatrné rozehrávky na obou stranách. O otevření skóre se v páté minutě postaral třinecký Růžička, kterému se šťastně vyplatil důraz před brankou hostů. Zhruba o dvě minuty později vedli domácí již dvoubrankovým rozdílem, když Jan Peterek zužitkoval geniální přihrávku Jiřího Polanského a osamocen z mezikruží nedal Jaroslavu Hüblovi šanci. Litvínov se snažil na nepříznivý průběh utkání zareagovat okolo osmé minuty, tlak hostů zakončený pokusem Roberta Reichela se ale v branku neproměnil. Hosté i přes zlepšenou hru následně inkasovali potřetí, Polanského přihrávku od mantinelu proměnil trefou mezi betony Lukáš Zíb. Hosté znovu vystrčili růžky až ve čtvrté čtvrtině prvního dějství, v brejku se postupně ocitli Michal Trávníček s Robertem Reichlem, defenzíva Ocelářů však ani tentokrát nekapitulovala. A když brankou neskončila ani bomba z mezikruží Švarného z konce první třetiny, odcházela mužstva do kabin za stavu 3:0.

Po přestávce uchopili otěže utkání do svých rukou Oceláři, Martynkův úprk byl předzvěstí toho, co přišlo hned vzápětí – v šestadvacáté minutě se v třinecké Werk Aréně slavila čtvrtá branka, přesilovkový kolotoč domácích byl zakončen bombou Martina Růžičky, kterou do branky hostů usměrnil Jiří Polanský a Jaroslav Hübl „byl odejit“ z branky. Miroslav Brzobohatý, nový muž v litvínovské kleci, se ale nestačil ani ohřát a už lovil další puk ze své sítě: Martin Růžička projel s pukem do útočného pásma podél pravého mantinelu a táhlou střelou skóroval – 5:0. Třinec jasně dominoval i v dalších minutách, světlou chvilku litvínovských, kdy se ve třiatřicáté minutě mohl prosadit Martin Jenáček, ale zlikvidoval Tomáš Duba. V osmatřicáté minutě Litvínov využil přesilovku zásluhou extřineckého Vlastimila Kroupy a snížil stav na 5:1. O minutu později mohli hosté skórovat znovu, ale Reichlem tečované nahození Františka Lukeše vyřešil Duba s notnou dávkou štěstí. Tečku za druhou třetinou napsal Rostislav Martynek, jehož branka padla dokonce v oslabení.

V jednačtyřicáté minutě utkání dostali hosté z Litvínova příležitost přesilové hry, kterou málem využil do té doby nejaktivnější hráč Litvínova Vlastimil Kroupa, ale domácí Duba si pro střelu dokázal pokrýt všechny mezery. Litvínovským ofenzivním výpadům chyběl moment překvapení a domácí si již téměř rozhodnutý stav utkání kontrolovali rozvážnou rozehrávkou. V čase 47:38 se do zakončení prodral Vojtěch Polák, odraz jeho bomby před brankovou čáru musel hlavní rozhodčí konzultovat s kolegou u videa. Z šancí domácích ve třetí třetině ještě jmenujme pumelici Zíba, kterou Brzobohatý s problémy vyrazil v padesáté minutě, či do gólového zářezu nedotaženou parádičku Hrabala okolo branky z minuty čtyřiapadesáté. Litvínovští utkání dohrávali důstojně - pohlednou akci, kterou vymyslel Vojtěch Kubinčák pro Viktora Hübla, uhasil pohotový Andersons, pozdější spolupráce Švarného s Romanem Vopatem přinesla poslední úpravu skóre – střela nad lapačku druhého jmenovaného nebyla chytatelná. Domácí dnes svého soupeře jasně přehráli a výsledek 6:2 plně odpovídá průběhu utkání.

Jiří Kučera (HC Benzina Litvínov):
Z naší strany to byl špatný výkon, jeli jsme sem s tím, že do desáté minuty si budeme držet čisté konto a bohužel v desáté minuté to bylo 3:0. Chvílema mi to připadalo, jako by si každý dělal co chtěl a dopadlo to jak to dopadlo.

Břetislav Kopřiva (HCO Třinec):
My jsme rádi za to vítězství, protože jsme hráli doma a doma jsme neměli zezačátku takové výsledky. Přenesly se ty zápasy z venku, kde jsme hráli velmi dobře. Měli jsme dobrý pohyb, dávali jsme góly, což bylo hodně důležité. Litvínov si také vytvořil spoustu příležitostí, ale góly nedával – my jsme je dávali. Když jsme vedli 3:0, tak už mužstvo hrálo klidně, ale v defenzívě musíme ještě určité věci zlepšovat.